Frissen Zalából

2021.08.03. 12:25

A zalai gátfutó, Szűcs Valdó továbbjutott az előfutamból!

Szűcs Valdó továbbjutott előfutamából 110 méteres gátfutásban a tokiói olimpia keddi versenynapján.

MTI

Szűcs Valdó a tokiói olimpián

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

A zalai sprinter 13.50 másodperces időeredménnyel futamában harmadik lett, ezzel biztosította helyét az elődöntőben, mivel minden futamból az első négy automatikusan bejut az elődöntőbe.

Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI

Az Egyesült Államokban készülő, szélső, kilences pályán futó Szűcs jól kapta el a rajtot és végig továbbjutást érő helyen haladva, magabiztos teljesítménnyel ért célba a jamaicai Ronald Levy és a svájci Jason Joseph mögött még úgy is, hogy három gáthoz is hozzáért. Szűcs jó mellbedobással megelőzte a britek fedett pályás világbajnokát, Andrew Pozzit.

„Rúgtam két vagy három gátat is, úgyhogy nagyon megijedtem, hogy kibillenek és elveszik a sebesség – értékelt Szűcs Valdóaz M4 Sport csatornának. – A továbbjutás volt ma a cél, nagyon örülök, hogy sikerült, az időeredmény most relatív.”

Az elődöntő szerda hajnali 4-kor kezdődik.