Megye I.: nyolcgólos döntetlen Semjénházán

A megyei labdarúgó I. osztályban a 23. fordulóval folytatódtak a küzdelmek a hét végén.

Femat Csesztreg-Hévíz 0-1 (0-0)

Csesztreg, 600 néző. Jv.: Vass I.

Csesztreg: Fábián - Kasza (Kovács), dr. Fentős, Molnár, Elek, Horváth R., Nagy R. (Bene), Nagy N., Horváth M. (Kiss), Nemsics, Pethő. Edző: Fentős Pál.

Hévíz: Balogh - Herbály, Fisli, Czibor, Rácz, Szi P., Szántó, Nedelkó (Karvalics), Nagy B. (Horváth M.), Karakai (Keszthelyi), Hetesi. Edző: Lendvai Miklós.

Szép számú közönség előtt mindkét csapat támadó felfogásban játszott a találkozón, a kapukat csak azért nem veszélyeztették, mert a védők minden próbálkozást hárítottak. A második félidőben a játék képe nem sokat változott, a 88. perc végül a hévíziek sikerét hozta. Nagy Bendegúz a 16-oson belül játszotta tisztára magát és a hosszú sarokba lőtt. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen a Hévíz csapatáé lett a három pont.

Gólszerző: Nagy B.

Jók: az egész csapat, ill. Balogh, Herbály, Fisli, Rácz, Hetesi.

Nagykanizsa-Szepetnek 1-0 (1-0)

Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Lapath D.

Nagykanizsa: Osbáth - Schuller, Papp T., Boros, Hóbor, Völgyi D., Orbán A., Rácz Sz., Horváth B., Szalai D. (Szakmeiszter J.), Péntek (Gyepes). Edző: Gombos Zsolt.

Szepetnek: Horváth G. - Rákhely (Horváth J.), Szabó B., Fuisz L. (Bilák), Bedő I., Grabant J., Kalinics (Anger), Kollár, Nagy T., László R., Cs. Horváth G. Edző: id. Grabant János.

Hazai oldalon Péntek Adrián még mindig érezte a sarkát, míg a vendégek már a 20. percben változtatni kényszerültek, hiszen Kalinics Gábor szenvedett combizomszakadást. Nem vívtak jó mérkőzést a felek, a vendéglátók azonban lélektanilag jókor, az első játékrész végén találtak be Horváth Balázs révén. A második félidőben is inkább a küzdelem dominált, a Nagykanizsánál ami talán a legfontosabb volt, hogy sikerült otthon tartaniuk a három pontot és kapott gól nélkül hozták le a találkozót. Ahogy azt a szakmai stábjuk vezetője, Gombos Zsolt elmondta, sokat kell még dolgozniuk és a támadójátékukat javítani az elkövetkezendő meccsekre - is... Ami biztos, hogy Horváth Balázs góljaival két egymást követő találkozón bizonyult nyerő embernek.

Gólszerző: Horváth B. Jók: Papp T., Boros, Horváth B., ill. Szabó B., Kollár.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót-Lets Do It Technoroll Teskánd 4-1 (1-1)

Zalaszentgrót, 100 néző. Jv.: Novák R.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Gulyás (Gájer F.), Csarmasz, Tóth R., Horváth B., Németh A., Gájer P., Ferenczi, Tóth D., Vasas, Kónya (Lakatos). Edző: Szarka Péter.

Teskánd: Tóth P. Z. - Toplak, Magyar, Németh N., Szabó Cs., Major, Szabó T. (Millei), Luki, Hadrik, Zsuppán, Gángó (Standi). Edző: Mándli Péter.

Az első félidőben a hazai csapat irányította a mérkőzést. A játékrész közepén meg is szerezte a vezetést a Zalaszentgrót, majd egy védelmi hiba után egyenlített a szimpatikus teskándi csapat. A második félidő első fele meddő hazai fölényt hozott, majd az utolsó 15 percben a hazaiak gólokra váltották a helyzeteiket. A zalaszentgróti csapat ezzel a győzelemmel is szeretné megköszönni szurkolóinak a támogatást.

Gólszerzők: Gájer P. (2), Tóth D., Ferenczi, ill. Gángó. Jók: Gájer P. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Hadrik. U19: Zalaszentgrót-Teskánd 0-2.

Semjénháza-Csács-NSE 4-4 (1-3)

Semjénháza, 100 néző. Jv.: Kubicsek M.

Semjénháza: Szőke - Nagy M., Papp, Kovács, Kocsis, Sifter (Kaczeus), Szép, Latin, Szollár, Nagy G. (Merczigány), Kuzma. Edző: Markek István.

Csács-NSE: Kuzma - Bakos (Rédei), Éder, Horváth P., Csik, Szegleti, Lepár, Csongár, Mihalecz (Sziráki), Horváth P., Horváth Á. Edző: Kovács Imre.

Magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat 0-3-ról állt talpra, és teljesen megérdemelten tartotta otthon az egy bajnoki pontot a jó játék-erőt képviselő vendégekkel szemben.

Gólszerzők: Nagy G., Sifter, Papp, Nagy M. (11-esből), ill. Csik, Horváth P. (2), Rédei. Jók: az egész csapat, ill. Horváth P. U19: Semjénháza-Csács-NSE 0-3.

Letenye-Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák 2-1 (2-0)

Letenye, 100 néző. Jv.: Réz N.

Letenye: Gyulai - Kovács K., Móricz, (Kovács Á.) Kiss Á., Horváth M., Zsohár (Varga J.), Varga B., Őri, Turi (Bodó), Pap, Markos. Edző: Kiss István.

Kiskanizsa: Munkácsi - Ganzer, Mulasics, Piecs, Horváth G., Dolmányos. Ötvös, Kovács B., Németh R., Kálcsics, Földesi (Póka). Edző: Sneff Ferenc.

A hazai csapat nagy helyzettel kezdte a mérkőzést, ami kimaradt. Aztán egy jogos 11-esből megszerezte a vezetést a Letenye. Utána a vendégcsapat próbálkozott többet, de inkább szabadrúgásból és szögletből voltak veszélyesek. Igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani a Kiskanizsa. A második félidőben szintén a hazaiaknak volt több lehetőségük, az ellenfél egy szabadrúgásból kipattanó labdát tudott gólra váltani, majd eljutottak egy kapufáig is. A több helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Gólszerzők: Kovács K., Turi, ill. Póka. Jók: Kovács K., Varga B., Kiss Á., ill. Póka, Munkácsi. Kiállítva: Mulasics (24., Kiskanizsa) U19: Letenye-Kiskanizsa 7-4.

Szerszámsziget Zalalövő-Lenti TE Sport 36 4-3 (2-1)

Zalalövő, 150 néző. Jv.: Vincze. G.

Zalalövő: Molnár I. - Szőke, Csáki, Kellner, Altinger, Tóth B., Zsoldos (Cseresnyés), Nagy D., Mavolo (Tóth Á.), Kaszás (Herman), Kisharmadás (Darabos). Edző: Ostrom János.

Lenti: Balogh B. - Fehér (Horváth Sz..), Kozári, Czigány, Sárkány, Kondákor, Farkas, Balogh M. (Sebők), Kiss K., Horváth D., Völgyi M. Játékos-edző: Sebők József.

Kiss Krisztián (balra) és Horváth Dániel közös erővel szerelik a zalalövői Mavolo Paolo-t (zöldben) a Zalalövő–Lenti bajnoki találkozón
Fotó: Pezzetta Umberto

Kaszás gyors góljával szerzett vezetést az ZTK, 1-0. Majd kiegyenlített játék következett. Aztán hamarosan, egy vendégszöglet után a lefejelt labdát Völgyi Márk sarkallta a hálóba, 1-1. Az első fél óra végén Kisharmadás a felső kapufát lőtte telibe, majd egy perc múlva vezetett a ZTK. Tóth Bence kapott jó átadást és laposan a hálóba lőtt, 2-1. A félidő végén Balogh Milán került ziccerbe, de Molnár kapus bravúrral védett. A szünetet követően lenti szöglet után az őrizetlenül hagyott Völgyi M. közelről a hálóba fejelt, 2-2. Öt perc múlva Mavolo rajtolt egy előrevágott labdára, lefutotta a határozatlankodó védőt, és laposan a kapuba lőtt, 3-2. A meccs hajrájában Nagy D. adott mesteri labdát Tóth Ádámnak, aki előbb jól megnézte a hosszú sarkot, majd a hálóba helyezett, 4-2. Az utolsó percben szépített a vendégcsapat, egy lecsorgó labdát Völgyi M. kotort a gólvonal mögé, 4-3. Egy hét alatt nagyot javult a ZTK játéka. Jó iramú, kiváló mérkőzésen megérdemelten győzte le a Lenti TE-t a hazai csapat.

Gólszerzők: Kaszás, Tóth B., Mavolo, Tóth Á., ill. Völgyi M. (3). Jók: az egész csapat, ill. Völgyi M., Kondákor, Horváth D. U19: Zalalövő-Lenti TE 1-4.

Zalagrár Pókaszepetk-Olajmunkás Gellénháza 2-2 (1-1)

Pókaszepetk, 120 néző. Jv.: Vizi I.

Pókaszepetk: Gál - Lukács, Száraz, Lovrencsics, Huszár (Csécs), Toplak G. (Pethő), Büki (Goldfinger), Bertók (Pintyőke), Toplak B., Kovács M. (Viola), Horváth A. Edző: Lepár Attila.

Gellénháza: Dóra - Horváth B., Turi, Nagy Z., Keszei, Balogh, Pintér, Geráth (Bencze), Bognár, Bagó (Szép), Odonics. Játékos-edző: Bencze Péter.

Irreális talajú pályán a második félidei játék alapján a hazai csapat már rászolgált volna a győzelemre.

Gólszerzők: Büki, Horváth A., ill. Horváth B., Odonics. Jók: Gál, Lukács, Horváth, ill. Odonics, Horváth B. U19: Pókaszepetk-Gellénháza 4-1.