2015.10.11. 18:09

Megyei I.: A második félidőben öt gólt szerzett a Lenti TE csapata és fordított a Letenye ellen

Zalaegerszeg - A hét végén a 9. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztályban. A Hévíz idegenben tudott nyerni, így a dobogó második fokára lépett.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót–Szerszámsziget-Zalalövő 0–0

Zalaszentgrót, 150 néző. Jv.: Huszár J.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Balogh Á., Fodor, Csarmasz, Gájer F. (Sümegi), Balogh Z., Gájer P., Horváth B., Ferenczi (Jankovics), Kónya, Kovács D. Edző: Kovács Tamás.

Zalalövő: Molnár I. – Altinger, Kellner, Csáki, Tóth B., Darabos, Cseresnyés (Kiss B.), Herman (Tóth Á.), Zsoldos, Kaszás, Kisharmadás. Edző: Ostrom János.

A mérkőzés nagy részében mezőnymunka folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A második félidőben a Zalalövő eljutott egy ziccerig, de Tóth Zsolt nagy bravúrral hárított, így a jól védekező hazaiak értékes pontot szereztek.

Jók: Tóth Zs., Fodor, Csarmasz, Horváth B., ill. Kaszás, Tóth B., Csáki. U19: Zalaszentgrót–Zalalövő 7–1.

Lets Do It Technoroll Teskánd–Hévíz 0–7 (0–2)

Teskánd, 30 néző. Jv.: Kiss N.

Teskánd: Tóth – Zsuppán (Szabó D.), Magyar, Németh, Major, Farkas (Terbe), Toplak, Vizsy, Sopronyi (Nyirádi), Csik, Palkó T. Edző: Mándli Péter.

Hévíz: Balogh – Herbály (Tombor), Fisli, Vasas, Rácz, Keszthelyi, Czibor (Sipos), Nagy (Huber), Szántó, Karakai, Pálfi. Edző: Lendvai Miklós.

A vendégek győzelme teljesen megérdemelt.

Gólszerzők: Karakai (3), Rácz (2), Huber, Pálfi. Jók: Major, Toplak, ill. Karakai, Rácz, Fisli.

Letenye–Lenti TE Sport 36 2–6 (2–1)

Letenye, 100 néző. Jv.: Kondákor P.

Letenye: Gyulai – Móricz, Sánta, Kiss Á., Proszenyák (Kiss M.), Öri, Kovács K., Leon (Kanizsai), Zsohár, Pap, Markek D. Edző: Kiss István.

Lenti: Ág – Fehér, Kozári, Czigány, Horváth I., Horváth Sz., Hermán (Farkas), Kiss K., Balogh M. (Sebők), Horváth D. (Sárkány), Nagy (Balogh R.). Játékos-edző: Sebők József.

Hazai ziccerrel indult a találkozó, aztán a vendégek enyhe fölénybe kerültek és a 28. percben meg is szerezték a vezetést. Tíz perc múlva a csereként beálló Kiss Máté első labdaérintéséből egyenlített, a félidő végén pedig Pap révén fordított a Letenye. Fordulást követően a szintén becserélt Sárkány gyorsan egalizált, majd a 60. percben beszállt a rutinos Sebők is, aki három perc múlva előnyhöz juttatta csapatát. Az utolsó negyedórában a fáradó hazaiak ellen a Lenti újabb gólokkal tette biztossá győzelmét. Az első félidei játékuk alapján a letenyeiek joggal bizakodhattak, de a második játékrészben a vendégek érvényesítették a papírformát.

Gólszerzők: Kiss M., Pap, ill. Horváth Sz. (2), Hermán, Sárkány, Sebők, Kiss K. Jók: Sánta, Öri, Gyulai, ill. Horváth Sz., Kiss K., Kozári, Sebők. Kiállítva: Horváth I. (84., Lenti). U19: Letenye–Lenti 0–8.

A kiskanizsai Ganzer Szilárd (balról) próbálja megszerezni a labdát Latin Richárdtól a Semjénháza–Kiskanizsai Sáskák találkozón. Fotó: Szakony Attila

Semjénháza–Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 1–1 (0–0)

Semjénháza, 100 néző. Jv.: Vizi I.

Semjénháza: Szőke – Kapuvári, Szollár, Kocsis, Horváth, Latin, Kuzma, Orbán, Kovács, Bagó (Markek), Papp. Edző: Markek István.

Kiskanizsa: Munkácsi – Csordás, Ganzer, Mulasics, Boros (Póka), Kálovics (Ötvös), Dolmányos, Földesi, Rácz (Németh), Kovács (Piecs), Lukács (Horváth). Edző: Sneff Ferenc.

Irreális talajon, nagy iramú, sportszerű mérkőzésen igazságos döntetlen született, kitűnő játékvezetés mellett.

Gólszerzők: Orbán, ill. Földesi. Jók: az egész csapat, ill. Lukács, Mulasics, Földesi.U19: Semjénháza–Kiskanizsa 4–4.

Nagykanizsa–Csács-NSE 2–3 (0–3)

Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Lapath D.

Nagykanizsa: Szekeres P. – Kotnyek I. (Nagy M.), Schuller, Grudics, Hóbor, Szalai D. (Szép D.), Kiss J., Zsirai P., Szakmeiszter J., Bene G., Horváth B. Edző: Gombos Zsolt.

Csács-NSE: Kozma – Szegleti (Németh A.), Németh P., Somogyi R., Horváth P., Lepár T., Éder, Csongár, Koczor, Horváth Á., Rédei. (Lukács L.). Edző: Kovács Imre.

Lényegében azt is írhatnánk, hogy a találkozó 25. percéig eldőlt minden, hiszen akkor következett Kotnyek István öngólja hazai oldalon, ugyanakkor már addigra kétszer is beköszöntek a vendégek. Az odáig elkövetett hibákat az NSE megbüntette, onnantól viszont a vendéglátók számára mintha egy új mérkőzés kezdődött volna. Ennek a második játékrészben már látható eredménye is volt, hiszen a meccs hajrájába már úgy érkezett a Nagykanizsa, hogy egy gól volt csupán a hátránya. Mentek előre az-után is becsülettel a kanizsaiak, de egyenlíteniük már nem sikerült, a Csács-NSE pedig összességében rászolgált a megszerzett pontokra.

Gólszerzők: Bene G., Kiss J., ill. Horváth Á., Horváth P., Kotnyek I. (öngól). Jók: Kiss J., Zsirai P., ill. Horváth P., Éder, Koczor, Csongár.

Zalagrár Pókaszepetk–Szepetnek 4–2 (2–2)

Pókaszepetk, 100 néző. Jv.: Husz T.

Pókaszepetk: Lepár – Pethő (Goldfinger), Száraz, Lovrencsics, Szekeres (Kovács), Cseke, Hemela (Pál), Toplak G. (Pintyőke), Bertók (Huszár), Toplak B., Csécs. Játékos-dző: Lepár Attila.

Szepetnek: Kalányos – Szabó, Anger, Németh (Hajnal), Grabant, Bedő (Petanovics), Kalinics, Fuisz, Kollár, Nagy, Cs. Horváth. Edző: Grabant János.

Egy hideg, esős októberi délutánon küzdelmes mérkőzésen a második félidei játékával a Pókaszepetk rászolgált a három bajnoki pontra.

Gólszerzők: Csécs, Bertók, Lovrencsics, Kovács, ill. Grabant, Nagy. Jók: Csécs, Cseke, Toplak, ill. Cs. Horváth, Kalinics. U19: Pókaszepetk–Szepetnek 2–2.

Továbbra is veretlen a Csesztreg

Femat Csesztreg–Olajmunkás Gellénháza 4–0 (1–0)

Csesztreg, 200 néző. Jv.: Dencs G.

Csesztreg: Kiss (Pethő Jó.) – Kasza, Molnár, dr. Fentős, Elek, Nagy N., Szekeres (Pál), Horváth M. (Nagy G.), Nemsics (Kovács), Horváth R. (Szalai), Pethő Já. Edző: Fentős Pál.

Gellénháza: Dóra – Pilisi, Horváth B., Nagy, Balogh B., Balogh A. (Bognár), Nikitscher, Papp, Szabó, Horváth L., Pergel. Játékos-edző: Bencze Péter.

Gólszerzők: Horváth M., Elek, Pethő Já., Nagy N. Jók: Horváth M. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki. U19: Csesztreg–Gellénháza 5–1.

Horváth László (balra kékben) tartja a labdát Elek Zsolt (15) és Nagy Norbert (9) mellett. Fotó: Pezzetta Umberto

A 11. percben Kasza indítása jó helyzetben találta Horváth Milánt, aki magabiztosan lőtt a kapuba, 1–0. Ezt követően a vendégek lövéseit Kiss sorra kivédte. A második félidőt a gellénháziak huszáros rohamokkal kezdték, de a hazaiak védelme minden próbálkozást hárított. Ezután a csesztregi „nehéztüzérek" támadásai következtek. Nagy Norbert előbb szögletből hozta helyzetbe Eleket, aki a kapuba talált, majd Pethő Jánost indította, akinek a lövésébe Dóra csak beleérni tudott, 3–0. A mérkőzés vége felé egy visszagurított labdából a két gólpasszt is adó Nagy Norbert rúgott gólt, beállítva ezzel a 4–0-ás végeredményt. Sportszerű mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyerték meg a rangadót.

A II. osztály hét végi eredményei

A hét végén a 9. fordulóval folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó II. osztályban.

Északi-csoport

Alsópáhok–Police-Ola 2–1 (1–1), Keszthely Milefa–AF Páterdomb 4–2 (2–2), Böde–Gyenesdiás Kinizsi 2–0 (1–0), Zalaapáti–Zalaszentgyörgy 0–3 (0–1), Türje–Várvölgy 4–4 (3–3), Cserszegtomaj–Sármellék 9–1 (4–0), Zalaszentiván–Rezi Petőfi 2–1 (2–1), Nagykapornak–Z-Service Zalaszentmihály 2–5 (2–1).

Déli-csoport

Olajmunkás Gellénháza II–Reák-Gép Bak 2–4 (1–1), Molnári–ZNet-Mikronet Becsehely 3–0 (0–0), Sportklub Gutorfölde–Lenti TSZ 4–3 (2–3), Kerámia Tófej–Felsőrajk 3–4 (2–0), Rédics–Sava-Borsfa-Borsfa 1–0 (0–0), Miklósfa–Pölöske 0–5 (0–4), Gelse Termál–Páka 0–3 (0–1).

1. Csesztreg 9 8 1 0 36 - 11 25

2. Hévíz 9 6 2 1 24 - 4 20

3. Zalalövő 9 5 4 0 17 - 8 19

4. Gellénháza 9 6 0 3 21 - 12 18

5. Csács-NSE 9 5 1 3 24 - 15 16

6. Lenti TE 9 4 1 4 26 - 20 13

7. Nagykanizsa 9 3 3 3 20 - 17 12

8. Pókaszepetk 9 3 2 4 14 - 18 11