2016.06.10. 15:48

A Csács-NSE nyerte a Zala Megyei Kupát

Pénteken, 18 órától pótolták a megyei Magyar Kupa döntőjét, melyet múlt vasárnap a vihar félbeszakított.

Bozó Péter

Vasárnap a hirtelen lecsapó vihar, majd az azt követő óriási esőzés miatt 4-1-es Csács-NSE vezetésnél félbeszakadt a félidőben a Flexibil Top-Zalakomár-Csács-NSE labdarúgó megyei Magyar Kupa döntő. A találkozót pénteken 18 órától Andráshidán játsszák újra.

Flexibil Top-Zalakomár-Csács-NSE 0-2 (0-1)

Andráshida, 300 néző. Jv.: Kubicsek M. (Czifra, Kubicsek S.)

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Horváth I., Horváth T., Tóth-Pajor Sz., Tarnóczai - Baranyai (Fábián, 56.), Szelei - Horváth J., Fenusz (Horváth L., 81.), Mutter A. (Szefcsik, 56.) - Madarász. Vezetőedző: Mutter Attila.

Csács-NSE: Kozma - Szegleti Sz., Horváth Pé., Lepár T., Csik - Somogyi - Nyári (Rédei, 46.), Csongár P. (Lukács, 46.), Sági A. (Bakos, 90.) - Mihalecz P. (Sziráki, 90+2.), Horváth Pa. (Horváth Á., 85.). Vezetőedző: Kovács Imre.

Gólszerzők: Mihalecz P. (41.), Horváth Á. (86.).

Kiállítva: Horváth I. (90., Zalakomár).

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Csács-NSE kezdte a találkozót.

4. perc: Lepár T. ívelt kapura egy szabadrúgást 24 méterről, Tóth-Pajor M. biztosan fogta.

6. perc: Madarász végezhetett el szabadrúgást 19 méterről, kissé balról, a lövése azonban centikkel a léc fölött hagyta el a játékteret, Kozmának nem kellett közbeavatkoznia.

11. perc: Madarász lekészítését Fenusz bombázta jóval a kapu fölé 20 méterről.

14. perc: Madarász végezhetett el szabadrúgást 24 méterről, balról, ezúttal laposan próbálkozott, Lepár T. vágta ki a labdát.

15. perc: Horváth Patrik 18 méteres, lapos lövése a kapu mellett hagyta el a játékteret.

20. perc: Madarász játszotta meg szépen a középen érkező Horváth Jánost, aki 18 méterről lőtt, de a kapura tartó labdába egy láb beleért, így szöglet következett. A beadást a csácsiak kivágták.

25. perc: Nyári szép cselekkel ment el a jobb szélen, a középre ívelésre érkező Sági fejese azonban nem talált kaput.

27. perc: Szelei indult meg a kapu felé a félpályáról, a 16-osnál végül közös erővel szerelték a csácsiak.

30. perc: Horváth Patrik cselezett a zalakomári 16-os előtt, de nem tudott helyzetbe kerülni, Tóth-Pajor Szabolcs szerelte.

31. perc: Horváth J. forgolódott, majd jól vált le védőjéről és kissé balról, 22 méterről nagy lövést eresztett a kapura, amely be is akadt volna a bal felső sarokba, ám Kozma bravúrral szögletre ütötte a labdát.

34. perc: Horváth Patrik futott el bal oldalon, jól vette észre, hogy a hosszú oldalon érkezik Nyári, aki viszont tiszta helyzetben nem találta el a labdát jól, így 5 méterről mellé lőtt.

35. perc: Újabb csácsi helyzet következett, egy mélységi passzból Csik futott el, a kaputól 12 méterről lőtt, de a kapus védett. Még ugyanebben a percben Fenusz kapott sárga lapot belépőjéért.

41. perc: Vezet a Csács-NSE! Egy bal oldali beadás után Nyári fejelt hét méterről kapura, Tóth-Pajor Mátyás még bravúrral védett, azonban a kipattanóra érkezett Mihalecz P., aki két méterről a hálóba pofozta a labdát. 0-1

45. perc: 1 perc hosszabbítás.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

A szünetben kettőt cserélt a Csács-NSE: a megsérült Csongár helyett Lukács, Nyári helyett pedig Rédei a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Mindjárt egy csácsi helyzet, a csereként beállt Rédei futott el a jobb oldalon, a középre adása Horváth Patrik felé szállt veszélyesen, az utolsó pillanatban azonban szögletre mentettek a védők.

48. perc: A felezővonal közelében a visszazáró Csik Madarász elől elrúgta a labdát, mindketten a földön maradtak, ám rövid ápolás után folytatni tudták a játékot.

52. perc: Az utóbbi percekben mezőnyjáték folyik a pályán, egyik csapat sem veszélyeztet.

55. perc: Sági bal oldali beadását fejelte ki Horváth Patrik elől Tóth-Pajor Szabolcs.

56. perc: Kettős csere a vendégeknél is: Baranyai helyett Fábián, Mutter A. helyett pedig Szefcsik a pályán.

61. perc: Horváth Patrik jobb oldali beadása után Tóth-Pajor M. ütötte ki a labdát Mihalecz P. elől.

61. perc: Tarnóczai lábáról pattant Csik elé a labda, aki a 16-oson belül ellépett, balról remekül passzolt vissza az üresen álló Sági elé, aki középről, 10 méterről, óriási helyzetből fölé lőtt. Ez bizony gólszerzési lehetőség volt.

65. perc: Lukács indította volna Horváth Patrikot, de Tóth-Pajor Mátyás a kapujából kifutva megszerezte a labdát

70. perc: Madarász lefutotta a védőket, majd jobbról középre ívelt, azonban a csácsiaknak sikerült felszabadítani.

71. perc: Egy gyors csácsi kontrából Rédei iramodott meg a jobb oldalon, beadásánál Horváth Patrik és Mihalecz egymást zavarták a labda megszerzésénél. Ám nem szabadult fel a zalakomári kapu, Lukács fordult le az 5-ösnél, Szeleivel ütközött, a játékvezető pedig büntetőt ítélt.

72. perc: A labda mögé Lukács állt, akinek félmagas lövését Tóth-Pajor Mátyás kiütötte.

78. perc: Fenusz adott haza röviden egy labdát, de Mihalecz nem érte már el, Tóth-Pajor Mátyás megelőzte.

80. perc: Tóth-Pajor Szabolcs kapott sárgát, késleltette a saját csapata szabadrúgásának az elvégzését.

80. perc: A pontrúgást Tarnóczai végezte el, lövése alig zúgott el a bal felső sarok mellett.

81. perc: Csere a Zalakomárnál, Fenusz le, Horváth László be.

82. perc: Egy jobb oldali csácsi beadás után Mihalecz elé került a labda, aki 7 méterről végül a kapu mellé lőtt.

83. perc: A komáriak már kitámadtak az egyenlítés érdekében. Egy ilyen akció után kontrázhatott a Csács-NSE, Rédei sokadszor futott el a jobb oldalon, a kiinduló kapus mellett elvitte a labdát, ám nem találta el jól a játékszert, ami nem jutott el a kapuig, Horváth I. végül kivágta.

85. perc: Cserél a Csács-NSE is, Horváth Á. áll be Horváth Patrik helyére.

86. perc: Egy perccel a beállása után Horváth Á. gólt is szerzett, Ságitól kapott jó labdát, a kiinduló Tóth-Pajor M. mellett 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0-2

87. perc: Horváth Á. kapott sárgát túlzott gólörömért.

88. perc: Kissé elszabadultak az indulatok, Horváth I. lépett oda keményen ellenfelének, ez is sárga.

90. perc:: Újabb csácsi csere, Sági helyett Bakos a pályán.

90. perc: Horváth I. kapott reklamálásért sárgát, mivel ez  neki már a második volt, a játékvezető felmutatta neki a pirosat is.

90+2. perc: Mihalecz helyett Sziráki a pályán a csácsiaknál.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Csács-NSE a kupagyőztes.

(Fotó: Pezzetta Umberto)