2021.08.16. 07:00

Győzelem, döntetlen és egy félbeszakadt meccs zalai részről az NB III-ban

A labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában a 3. fordulót rendezték meg vasárnap.

Bedő István, Kühne László, Varga Andor

A kanizsai Ekker Milán ünnepel, miután a 16. másodpercben megszerezte a vezetést csapatának

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: Szakony Attila

Érdi VSE–ZTE FC II. 1-1 (1-0)

Érd, 200 néző. Jv.: Ko­vács T.

ZTE: Köcse – Tanasin, Bobál D., Dóczi, Jóna – Őr (Megyesi, a szünetben) – Szökrönyös (Csóka, a szünetben), Szántó (Papp, 63.), Németh D., Szalay – Beke (Fehér, 70.). Vezetőedző: Bozsik József.

Gólszerzők: Csiszár (44.), illetve Megyesi (72.).

Bátran kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, mely számos helyzetet is kialakított, ám ezekből nem született gól. Egyéni hiba után szerezte meg a vezetést a rutinos Érd, mely a folytatásban az előny őrzésére helyezte a hangsúlyt, és ez a 73. percig sikerült is. Az egyenlítés után még inkább lábra kapott a ZTE, melynek bőven megvoltak a lehetőségei a fordításra, ám újabb gólt már nem sikerült szereznie.

Bozsik József: „Nagy munkát fektetett a csapat abba, hogy ma pontot szerezzünk és ez végül sikerült is. Küzdöttünk az elemekkel, számos erő dolgozott ellenünk, de nem hagytuk magunkat. Akár nyerhettünk volna, de Érden az 1-1 is jó eredmény, pláne a tavalyi ötgólos zakó után.”

FC Nagykanizsa–Mosonmagyaróvári TE 1904 3-2 (1-1)

Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: Gáspár.

FC Nagykanizsa: Horváth M. – Pál D. (Bagó Be.), Kovalovszki, Major, Tóth G. – Kószás, Béli M. (Talabér), Nikics – Ekker, Török (Péntek), Vlasics (Lőrincz). Vezetőedző: Koller Zoltán.

G.: Ekker (1.), Vlasics (56. – 11-esből)), Lőrincz (75.), ill. Tóth M. (15.), Boros (65.).

Jobban nem is kezdődhetett volna a hazaiaknak a találkozó, hiszen egyérintős játék után Ekker Milán már az 1. percben megszerezte a vezetést. A vendégek eszmélve átvették az irányitást és egyenlítettek. A vendéglátók időnként kissé bátortalanul futballoztak. Fordulás után tíz perccel Ekker harcolt ki büntetőt és újra előnybe került a házigazda, de az ellenfél másodszor is egyenlített, ugyancsak büntetőből. Korántsem volt azonban még vége, hiszen Lőrincz Bence egy remek passz után tisztára játszotta magát és roppant fontos találattal eldöntötte a meccset.

Koller Zoltán: „Nagyon nagy fegyvertényt hajtott végre csapatom, hiszen csoportunk egyik legjobbját győzte le. Szerintem megérdemeltük a győzelmet egy nagyon jó találkozón, melyet két remek legénység vívott.”

Fotó: Szakony Attila / Zalai Hírlap

Tarr Andráshida–ETO Akadémia 0-0 -félbeszakadt

Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Héra.

Andráshida: Czirjék – Kovács, Temlén, Pajor, Szabó M., Kalamár, Fábián, Vass, Czafit, Czene, Péntek(Szinay66.p). Vezetőedző: Dobos Sándor.

Az első 15 percben a vendégek játszottak fölényben, két helyzetük is akadt: az egyiket Czirjék kapus, a másikat pedig a hazai védelem tisztázta. Az első pontjukért, pontjaikért küzdő zalaiak egy távoli lövéssel veszélyeztettek, amely azonban sajnos fölé szállt. Ezek után Czirjék védett két alkalommal bravúrral. A félidő közepén 11-eshez jutott a vendégcsapat, a hazai kapus a büntetőt is bravúrral hárította. A félidő hajrájában a vendégek játszottak mezőfölényben, de az Andráshida is vezetett egy-két ígéretes kontrát.

Szünet után beszorította ellenfelét a Rába-parti csapat, ám egy jogos kiállítás után 10 főre fogyatkoztak a vendégek, ami visszavetette a lendületüket. A következő percekben fölénybe került az újonc zalai csapat, a győri kapus viszont többször is bravúrral mentett. Aztán közbeszólt az időjárás, előbb sötétség borult a pályára, majd következett a felhőszakadás, a mérkőzés pedig félbeszakadt. A találkozó a 80. perc könyékén ért véget, így minden bizonnyal nem játsszák újra, de erről később születik döntés. Így az eredmény a táblázatunkban még nem is szerepel.

További eredmények: Fehérvár FC II.–Gárdony 1-0, Veszprém–Puskás II. 2-1, BVSC–Gyirmót II. 4-3, Balatonfüred–Sopron 5-2, Tatabánya–Pápa 0-0, Komárom–Bicske 1-2. Kaposvár–Kelen SC – lapzárta után.