2022.04.18. 20:00

NB III.: nem jutott pont a zalaiaknak

Enyhén szólva nem a zalai csapatok fordulója volt a labdarúgó NB III. Nyugati csoportban a 31. játéknap. Egyetlen pont sem jutott megyénk együtteseinek.

Kühne László, ZH

Török Milán (9) vezetést szerzett a Nagykanizsának, de később fordított a Kaposvár együttese

Forrás: Szakony Attila / Zalai Hírlap

FC Nagykanizsa – Kaposvár 1-2 (1-1)
Nagykanizsa, 250 néző. Jv.: Juhász B.
FC Nagykanizsa: Borsi – Bagó Be., Pál D., Kovács Gy., Simon B. (Varga D.) – Szabó P., Józsa (Farkas R.), Kószás – János (Kollár), Török, Lőrincz. Vezetőedző: Gombos Zsolt.
Gólszerzők: Török (11.), illetve Pintér N. (35.), Mayer M. (79., 11-esből).

Szomszédvári rangadó, akár így is titulálhattuk a húsvétvasárnapi FC Nagykanizsa–Kaposvári Rákóczi FC mérkőzést. Gyors lendületvétel után a játék menetében valamivel határozottabbnak tűnt a kaposvári együttes, mely sikerével a tabellán megelőzhette volna a kanizsaiakat. Azonban egy jó támadás végén második kísérletből a 11. percben Török Milán révén a vezetést a hazaiak szerezték meg. A továbbiakban a labda nagyobb százalékban vándorolt somogyi lábakon, de a ritmusváltásaikat a nagykanizsaiak jól reagálták le. Egészen a mérkőzés 35. percéig, amikor Pintér Norbert pontos akció végén egalizált. A második negyvenöt perc jórészt döntetlenszagú végeredményt sugallt, igaz, hazai oldalon Kószás Krisztián nagy helyzetben rontott, míg a Rákóczi kiharcolt egy büntetőt, amit gólra váltott.

Gombos Zsolt: „Sajnálom, ahogyan ez a találkozó végül alakult, hiszen legalább egy döntetlent megérdemeltünk volna. Nincs más hátra, előre kell tekintenünk, és az utolsó hét meccsünkön a bajnokságban minél több pontot kell begyűjtenünk.”

MOL Fehérvár FC II.–Tarr Andráshida SC 4-1 (1-0)
Székesfehérvár, 100 néző. Jv.: Horváth P.
Andráshida SC: Kiss B. –Novák (Szekeres), Fábián, Dömötörfy, Karóczkai – Czotter, Pataky, Nagy-Palócz (Szabó B.), Szabó M. – Bakó (Wettstein), Szinay. Vezetőedző: Dobos Sándor.
Gólszerzők: Menyhárt (23.), Singh (46.) Vintonji (49.), Tóth (78.), illetve (Pataky (52.).

Minden tekintetben a fehérvári tartalékok számítottak a találkozó esélyesének, és voltak is helyzeteik, de Kiss Bence kapus remekül védett. Sőt, egy bravúrt is bemutatott a 23. percben, ám a kipattanónál már tehetetlen volt. Ezzel vezetett a Fehérvár FC II., de több gólt nem ért el az első félidőben. A másodikban viszont gyorsan kettő találattal nyitott, majd jött a szépítés: Szinay elfutását követően Pataky középről lőtt a hálóba. Még egy gól volt a meccsben, amit a házigazda lőtt, az ASC ismét küzdött, de nem tudta elkerülni a vereséget.

ZTE II.–ETO Akadémia 1-3 (1-0)
Zalaegerszeg, 50 néző. Jv.: Szommer.
ZTE FC II.: Gyurján – Jóna, Sebestyén, Bekő, Őr (Vert) – Megyesi (Kámi), Bedő (Györe) – Papp L., Antal L. (Szántó), Szökrönyös (Papp Cs.) – Szalay. Vezetőedző: Koller Zoltán.
Gólszerzők: Szalay (3.), illetve Hanzli (50., 67.), Urblík (72.).
Az előző, hétközi fordulóban idegenbeli sikert elkönyvelő ZTE FC II. összeállítása sokat változott a vasárnapi találkozóra, ami mégis állandóságot jelentett, hogy Szalay Szabolcs – ahogy a Kelen SC ellen – betalált a vasárnapi összecsapáson is. A 3. percben tehát vezettek a zalai fiatalok az élbolyhoz tartozó ETO Akadémia ellen, amely támadott, de nem tudta bevenni a hazai kaput. A második félidőben már igen, amikor Hanzli öt perc után betalált, aki duplázott, hiszen nem sokkal később a gólja már a fordítást jelentette csapatának. Az ETO-nak még egy gólra futotta erejéből, és megérdemelten nyert.

További eredmények: Puskás FC II.–SC Sopron 2-0, Veszprém–Tatabánya 3-1, Komárom–BVSC-Zugló 1-4, Érd–Balatonfüred 1-1, Gárdony–Kelen SC 1-0, Mosonmagyaróvár–Gyirmót FC II. 2-0, Bicske–Pápa 1-0.