Tóth Luca kétszeres bajnok

2022.12.14. 16:00

Szép zalai sikerek születtek a rövidpályás korosztályos bajnokságon

A fiatal úszók az I. Utánpótlás Rövidpályás Országos Bajnokság keretében Szegeden találkoztak, ahol a zalai színeket képviselő Zalaco-ZÚK és Keszthelyi Kiscápák SE is érmeket szerzett. Sőt, utóbbi tagja, Tóth Luca kétszeres magyar bajnokként térhetett haza.

A szegedi Tiszavirág uszodában a Kiscápák küldöttség

Forrás: Keszthelyi Kiscápák

A Tiszavirág uszodában a három utánpótlás korosztály (ifjúsági, serdülő, gyermek) tagjai természetesen külön mezőnyökben álltak rajthoz. A megyeszékhelyi Zalaco-ZÚK csapatát négy versenyző ragyogóan képviselte, hiszen minden fő versenyszámukban döntőbe jutottak. Ezekben az egyéni csúcsok mellett két érmes helyezés és hét megyecsúcs fémjelzi a sikeres egerszegi szereplést.

A serdülők mezőnyében elsőként Nagy Napsugár ünnepelhetett egy ezüstérmet, amit az 1500 méteres gyors­úszásban szerzett meg, új megyecsúcsot jelentő 16:51,67 perces idejével. A további erőpróbákról viszont le kellett mondania a ZÚK tehetségének, ugyanis belázasodott és a többi tervezett versenyszámában nem tudott rajthoz állni. Klubtársa, Scheffer Eszter szintén a serdülők mezőnyében ünnepelhetett dobogós helyezést, amikor a 400 méteres vegyes úszásban, 4:52,74 perces remek időeredménnyel bronzérmet szerzett. Ő 200 m vegyesen is döntőt úszott, ahol a 7. helyen végzett (2:24,41), míg 100 m háton 5. lett (1:03,71), a verseny végén pedig 200 m háton produkált még egy 6. helyezést (2:15,93). A fiúk mezőnyében Nagy-Selmeczy Bulcsúnak sikerült háromszor is új megyecsúcsot felállítani: a 800 méteres gyorsúszásban (8:23,44) az ötödik helyen zárt, 1500 méteren hetedikként csapott célba (16:09,83), 400 m gyorson pedig (4:07,71) 9. lett.

Remekül versenyzett a lányok közül Nett Vivien is az ifjúsági korosztályban. Ő négy megyecsúcsot írt át, gyakorlatilag az összes gyorsúszó számában: 200 méteren (2:04,42) hetedik, 400 m-en (4:17,05) ötödik lett, 800 m-en (8:48,00) és 1500 m-en (16:37,52) pedig egyaránt a negyedik helyen végzett. Sokoldalúságát jelzi, hogy 200 m pillangón 5. helyezést ért el (2:16,06), 400 m vegyesen (4:49,61) pedig negyedikként zárt.

A Zalaco-ZÚK úszóit Horváth Csaba edző készítette fel, Horváth Tamás segítségével.

A zalaegerszegi úszók a szegedi uszodában
Forrás: Zalaco-ZÚK0

Szegeden hat versenyzővel (Dávid Virág, Dávid Dóra, Hetyei Nóra, Princz Petra, Szemán Viktória és Tóth Luca) képviselte magát a Keszthelyi Kiscápák SE. Az erős szintidőknek köszönhetően csak a korosztályok legjobbjai vehettek részt a versenyen. Az egyesület legeredményesebb versenyzőjének a serdülő Tóth Luca bizonyult, aki 50 m gyors (26,28 mp) és 100 m vegyes úszásban (1:03,75 p) is a dobogó legfelső fokára állhatott. Kemény, kitartó munkájának köszönhetően ugyanő elért két bronzérmet is, 100 m mellen (1:12,82) és 50 m hátúszásban (29,56). Tóth Luca szerzett még egy negyedik helyet 50 m mellen (34,16) és egy ötödiket 50 m pillangón (28,54).

A betegség a keszthelyi úszóknál is szerepet kapott, hiszen az ifjúságiaknál Hetyei Nóra csak az országos bajnokság utolsó napján tudott rajthoz állni. Viszont az addig elvégzett munka nem veszett kárba, ugyanis jó formájának köszönhetően két bronzérmes helyezést is elért a tehetséges úszó: a 100 m-es vegyes úszásban (1:02,82) és az 50 m-es mellúszásban (32,99) is dobogóra állhatott. A 100 m vegyesen elért új korosztályos megyecsúcsa a felnőtt korosztályban is megyei rekord. Dávid Virágnak sikerült két döntőbe bekerülnie és ott a 8. helyet elérnie: 50 m (25,71) és 100 m gyorson (58,19).

A kiscápák edzéseit Csala Tamás edző irányítja, de a felkészítésben részt vesz még Solymossy László, Ács Ádám és Szántó Kata is.