Teke szuperliga

2024.03.10. 14:00

Döntetlen az egerszegi-győri párharc a tekéseknél

A hétvégén a tekézők Szuperligájában Zalaegerszeg-Győr párharcot tartottak. A ZTE ZÁV női csapata rangadót játszott a Rába-partján. A ZTK FMVas férfi csapata hazai pályán fogadta a kiesés ellen küzdő győrieket. A hölgyek nagy küzdelemben kikaptak, a férfiak magabiztosan győztek.

Bedő István

Fehér Zoltán (ZTK) magabiztos teljesítménnyel szállította a pontot csapatának

Fotó: Szekeres Péter

Ipartechnika Győr – ZTE ZÁÉV 5:3 (3459:3429)

Győr. Szuperliga, női mérkőzés.

Eredmények (elöl a hazaiak, vastagon szedve a pontszerzők):

Horváth S. 585-Gál 593, Domján 592-Végh-Soltész 582, Tóth-Móricz 537-László 596, Bálintffy 592-Molnár 530, dr. Frank 566-Airizer 587, Tóth 587-Csurgai 541.

A rangadó döntött többek között arról, hogy a vendégek előrébb léphetnek-e a dobogó harmadik fokáról a bajnokság végén? Nos a két hasonló képességű csapat találkozóján. hosszú ideig fej-fej mellett a haladt a két együttes. A mérkőzés hajrájában a házigazdák dobtak jobban, és megnyerték a találkozót. Ezzel eldőlt, hogy a ZTE maximum harmadik lehet a bajnokságban, ehhez viszont az utolsó fordulóban nyernie kell hazai pályán.

Ifjúsági: Ipartechnika Győr-ZTE ZÁÉV 4:0 (1109:547). Egyénileg: Koczfán 547.

ZTK FMVas-Rába ETO Győr 7:1 (3671:3418)

Zalaegerszeg. Szuperliga, férfi mérkőzés.

Fehér Z. 629-Kollár 564, Járfás Sz. 624-Aranyosi 574, Horváth Z. 624-Kiss N. 551, Pintér 649-Bóka 585, Nemes 617-Ambrus 596, Nagy J. 528-Fincziczki 548.

Az egykor szebb napokat látott vendégek ellen, akik névváltozáson is átestek a bajnokság során, mára a kiesés ellen küzdenek. A hazaiak voltak a mérkőzés toronymagas esélyesei.

Nem is hagyott kétséget a ZTK FMvas, hogy ki nyerheti a találkozót, öt játékosa 600 fa felett dobott. Egyedül az újoncként bemutatkozó Nagy J. kapott ki ellenfelétől, akit, az amatőrök sorából igazolt le a ZTK. Kakuk pihent zalai oldalon a jövőheti szegedi rangadó előtt.

Ifjúsági: ZTK FMVas-Rába ETO Győr 0:4 (1053:1073). Egyénileg: Muszil 567, Mazzag 486.