Kosárlabda

2012.04.02. 18:08

A Kanizsa KK számára csak most jön a neheze

Stílusosan, hazai pályán aratott diadallal zárta az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság nyugati csoportjában az alapszakaszt a listavezető Kanizsa KK, amely a mérkőzés harmadik negyedében valósággal földbe döngölte ellenfelét.

Benedek Bálint

Kanizsa KK DKG East– Kozármisleny 71-51 (16-13, 15-15, 26-6, 14-17)
Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Tóth K., Horváth A., Németh A.
Kanizsa: Bausz (1), Stárics (2), Beák (14/12), Murvai (9/ 3), Hoffmann (6). Csere: Bödör (16), Tóth (11/3), Czigler (-), Bus (9/3), Zsámár (3), Lovas (-). Edző: Kovács Nándor.

A hazaiak közül Balogh begipszelt ujjal a kispadon ült, az alapszakaszt már megnyerő csapat többi tagja pedig lagymatag játékkal indított (6. p.: 5-10). A kettős igazolással Kanizsán is játszó egerszegi Bödör Bence pályára lépése sokat javított a helyzeten (12. p.: 23- 13), de a gépgyáriak ettől függetlenül sem érezhették zsebben a diadalt (16. p.: 25-22).

A fordulás után aztán mintha megtáltosodtak volna Beákék, szinte állva hagyták ellenfelüket. A KKK bátor, koncentrált játékkal elhúzott (26. p.: 48-32), majd az utolsó negyedben már felszabadultan játszva hamar döntésre is vitte a dolgot (35. p.: 66-37). Az utolsó percekben a kozármislenyiek még kozmetikáztak az eredményen, de ez már valóban nem számított.

Jók: Bödör, Beák, Murvai.

Kovács Nándor: „Gratulálok a csapatnak a nyugati csoport megnyeréséhez. A második félidő nagy részében úgy játszottunk, ahogy kell. De a neheze csak most jön...”

A felsőházi rájátszásba a keleti és a nyugati csoport első 4-4 helyezettje került be. A folytatásban a csapatok kuparendszerű párharcokat vívnak, s a Kanizsa a keleti 4. helyezett Baja ellen játssza a negyeddöntőt. A párharc várhatóan két hét múlva, Baján kezdődik.