2015.03.29. 18:19

Egyenlíteni tudott a Szekszárd - Kedden Zalaegerszegen döntheti el a párharcot a ZTE NKK női kosárcsapata

Zalaegerszeg - A női kosárlabda NB I A 5-8. helyért zajló rájátszásában vasárnap másodszor találkozott a Szekszárd és a ZTE NKK. Ezúttal az első meccsen győztes zalaiak voltak a vendégek.

Atomerőmű Szekszárd–ZTE NKK 84-67 (19-11, 26-21, 15-11, 24-24)

Szekszárd, 300 néző. Jv.: Gorka, Radnóti, Lövész.

Szekszárd: Scekic 21/9, Theodoran -, Studer A. 20/6, Stjepanovic 16, Mansare 11. Csere: Boskovic 4, Studer Zs. 7/3, Hajdu 3/3, Tamis 2, Kovalcsik -, Simon -, Lénárt -. Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE: Varga 12, Szélesy 8, Nagy -, Mackay 17/9, Zele 14. Csere: Darida 6/3, Velkey 3/3, Ambrus -, Aldazabal 7. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Varga a 32. percben.

Az egerszegi Nagy D. (8) így harcolt az ellenfelekkel a Szekszárd elleni rájátszás-párharc első mérkőzésén. Vasárnap nem ment. Fotó: Katona Tibor

Az elején Scekic révén alapozta meg vezetését a hazai csapat (6. p.: 11-4, 9. p.: 17-9), a játékos az első negyedben 9 pontig (közte egy tripla) jutott. A lepattanózás (13-6) is a hazaiaknak ment jobban, akik a második negyed első támadásából tízpontosra (21-11) növelték a vezetésüket. A ZTE azonban rendezte a sorait, Mackay, majd a cseréből érkező Velkey is triplát dobott, a negyed derekán pedig már-már úgy tűnt, 4-4 után akár ismét egyenlíthet a vendégcsapat (16. p.: 26-24). Ekkor azonban ismét a szekszárdiak percei következtek (19. p.: 38-28), az első félidő utolsó mozzanata – Studer Zs. triplája – pedig igen nehéz folytatást vetített előre.

Fordulás után Varga dobta az első kosarat, de ezt a duplát nem követte felzárkózás a vendégek részéről, sőt. A harmadik tíz perc derekán a Szekszárd elérte a 20 pontos különbséget (57-37) – Scekic harmadik triplájával. Ekkor a hazaiak mintha megijedtek volna a tetemes előnytől, párperces „pontatlanság" következett náluk, ám a tegnapi ZTE ezt nem tudta kihasználni. A záró játékrész már csak a cseréknek jelentett némi lehetőséget, a hazaiak a legnagyobb előnynek a 37. percben örülhettek (80-57).

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-1, folytatás és döntés kedden 17 órai kezdettel Zalaegerszegen.