2014.09.21. 08:53

Göcsej Kupa: a ZTE NKK és a ZTE KK a győztes!

A zárónapjához érkezett az egerszegi Városi Sportcsarnokban a Gumiflex 45. Göcsej Kupa Nemzetközi Kosárlabda Torna, hiszen vasárnap már a végső helyezésekért játszottak a csapatok.

Szombaton késő estére alakult ki a férfi döntő párosítása, s igazán patinás csata következik 17.45-től az aranyéremért, hiszen a Zalakerámia-ZTE KK és az Egis-Körmend  lesz a finálé két szereplője.

Addig is folyamatosan zajlanak majd a mérkőzések. A vasárnapi nyitó meccset a férfiak 7. helyéért játszották  és a két NB I B-s csapat a Veszprém és a Baja csatáját utóbbiak nyerték (57-84), úgy, hogy a veszprémieknél sem  Kámán Tamás, Vertetics Ádám, Farkas Attila és Kováts Viktor is pihent.

Fotó: Szekeres Péter

Következett aztán a ZTE NKK – Győr női találkozó, amely akár a tornagyőzelemről is dönthetett. A ZTE NKK két győzelemmel várta ezt a csatát, hiszen pénteken a PEAC-ot, szombaton pedig a Sopront is legyőzte és csak amiatt nem lett már tegnap kupagyőztes, mert a Győr jobbnak bizonyult a PEAC-nál. A zalaiak vasárnap is nagyon jól kezdtek, hiszen a korábban mutatott gyors és agresszív játékukkal végig nyomás alatt tartották ellenfelüket. Vezettek már 25-10-re is, amikor a Völgyi Péter vezette győriek keményítettek játékukon és feljöttek (33-25). Hazai oldalon viszont Gáll Tamás edző folyamatosan reagált az ellenfél játékára és igazította ehhez a taktikát, amivel állandósult a hazai előny. Az biztos, hogy alakuljon bárhogy is a vége, a ZTE NKK mindenképpen ennek a tornának a meglepetéscsapata lesz eredményeivel és játékával. A második játékrész viszont már szorosabban alakult, abból a szempontból mindenképpen, hogy a győriek már nem engedték 7-10 pontnál jobban ellépni a ZTE-t. De csak egy ideig, hiszen a az utolsó negyedet már ismét 59-44-es eredménnyel kezdhették a zalaiak, s innentől már nem is hibáztak. Sőt még magabiztosabbá tették sikerüket, mi több fölényessé, ahogy egy kupagyőzteshez illik! . Az egerszegi csapat pedig nem csak meglepetést okozott, de sikercsapattá is vált ezen a tornán, hiszen veretlenül végzett az élen olyan csapatok társaságában, mint a PEAC, a Győr vagy éppen a bajnok Sopron.

A további helyezésekről a ZTE találkozója után kezdődött PEAC-Sopron csata dönt.

ZTE NKK – CMB Cargo UNI-Győr 97-60 (25-10, 15-18, 19-16, 38-16)

ZTE NKK: Darida 2, Varga Zs.19, Ambrus Sz. 6, Zele 28, Horváth Zs. 4. Csere: Szélesy 4, Nagy D. 19/3, Velkey 4, Mackay 7/3, Jurkó 4.

A PEAC - Sopron mérkőzésen nagy csata alakult ki és az utolsó öt percig teljesen nyílt volt a küzdelem, ám ekkor a soproniak pontosabban kezdtek el kosárlabdázni, s ezzel nyertek: Uniqua Euroleasing Sopron - PEAC-Pécs 60-50 (13-16), 16-8, 13-14, 18-12)

A női torna végeredménye: 1. ZTE NKK, 2. Sopron, 3. Győr, 4. PEAC.

Különdíjak. Legjobb játékos (MVP): Nagy Dóra (ZTE NKK). legjobb pontszerző: Destiny Williams (PEAC). Legjobb középjátékos: Dragana Stankovic (Sopron.).

A férfiak küzdelmében az 5. helyért kiírt találkozón a  Jászberény ellen jól küzdött a MAFC, de győzött a Bencze Tamás irányította berényi alakulat, s szerezte meg az 5. helyet.

A bronzcsatában a Sopron és a szlovén Grosupolje találkozott egymással, és szoros mérkőzést hozott ez az összecsapás is, melynek a végén a vendégek örülhettek, s szerezték meg a bronzérmet.

Nem maradt más hátra a torna programjából, mint az aranycsata a  Zalakerámia-ZTE KK és az Egis Körmend között. A Városi Sportcsarnok lelátói szépen megteltek erre az összecsapásra, de nem is kellette zen csodálkozni ismerve a párosítást.

Zalakerámia-ZTE KK – Egis Körmend 82-76 (13-30, 17-17, 15-18, 37-11 )

Zalaegerszeg, 800 néző.

ZTE KK: Graham 10, Mohácsi 2, Kusnyer 24/18, Healy 23/3, Tamir 10. Csere: Gáspár 3/3, Kertész 2, Darling 5, Czinger -, Velkey 3/3..

Körmend: Govens 8/6, Lemon 20/3, Ferencz 3/3, Bell-Holter 6, Tóth N. 7/3 Csere: Latinovic 13/9, Török 11, Popadic 5/3, Sonyák 3/3.

A Körmend kapta el jobban a fonalat, különösen Lemon és azonnal ellépett a vasi csapat. Előnye pedig állandósult, sőt az első negyed végére 17 ponttal vezetett már a vendégcsapat (13-30). Sőt, a folytatásban már 22 pont lett a különbség (13-35), hazai oldalon nem jöttek be a dobások, aztán valamit keményedett a ZTE védekezése, de így is állandósult a vasiak vezetése a szünetig (30-47).

A fordulás után is stagnált a különbség, néha volt egy-egy pillanat, amikor úgy tűnt, kimozdulhat innen a ZTE, de jött egy hiba és a Körmend büntetett. A zalaiaknak viszont olykor akadtak jó periódusai, főleg védekezésben, de a támadások pontatlanok voltak, ezért nem sikerült érdemben faragni a hátrányon (45-65).

Az utolsó negyedre viszont nagyon felpörgött a zalai együttes, Kusnyer és Velkey hármasa is kellett hozzá, hogy  valamivel több, mint egy perc játékidő után 53-65-re felzárkózzon a ZTE KK. Ekkor már érezhetően a Körmend bizonytalanodott el, hiszen nagyon kemény védekezést is kapott. A 34. percben 59-65 volt az állás, a vasiak teljesen leblokkoltak, s nem tudtak ezzel a harcmodorral mit kezdeni. Kusnyer újabb triplájával már csak három pont volt a vendégek előnye, a lelátó pedig tombolt. Tamir duplájával egyenlített a ZTE KK  (67-67), micsoda meccs kerekedett ebből a döntőből! Át is vette a vezetést a zalai csapat és Kusnyer újabb triplájával már 74-69 volt a ZTE javára. Óriási hajrával fordított tehát a ZTE KK és az utolsó negyedben szó szerint állva hagyta ellenfelét, s lett a Göcsej Kupa férfi tornájának győztese.

A vasárnapi helyosztók eredményei.

Férfiak, a 7. helyért: Veszprém – Bajai Bácska 57-84 (8-24, 21-22, 15-22, 13-16).

Férfiak, az 5. helyért: Jászberény - MAFC 85-71 (24-15, 11-22, 25-17, 25-17).

Férfiak, a 3. helyért: Soproni Sördögök - Grosuplje (szlovén) 61-64 (18-20, 12-17, 14-4, 17-23)