A női kosárlabda élvonal 16. fordulójában a ZTE NKK a PEAC Pécs együttesét fogadta.

ZTE NKK – PEAC Pécs 60-69 (23-14, 12-16, 12-22, 13-17)

Jv: Boros T., Kulcsár T. Surányi G.

ZTE NKK: Nagy 19/3, Velkey 6, Szélesy 8, Licskai 12, Horváth 4, csere: Pap 6, Kovács 3, Böröndy 2, Edző: Gáll Tamás

PEAC Pécs: Raksányi 18/9, Szűcs 1, Parks 22, Stankovic 4, Williams 14, csere: Kaposi 5, Pedrals 4, Gorjanácz -, Fűrész -, Zele-, Bozóki 1, edző: Roberto Hernandez.

Böröndy Vivien (labdával)

Az első öt percben a vendégek akarata érvényesült, majd védekezésben és támadásban is feljavultak a zalaiak és rövid idő alatt tíz ponttal elhúztak. Az előny a félidőben öt pontra csökkent (35-30).

A harmadik játékrész elején újra tíz pontra tornászták a vezetést a lányok, de a negyed második felében kizökkentek a ritmusból és ezt a vendégek kihasználták. Williams és Parks vezérletével átvették a vezetést.

A záró felvonásban már a ZTE futott az eredmény után, míg a vendégek taktikusan tartották előnyüket. A vége 60-69-es pécsi győzelem, de zalai szempontból sokkal több volt ebben a találkozóban.