2015.11.20. 19:31

Nyerő cserék a Zeténél

Zalaegerszeg – A férfi kosárlabda NB I A 9. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén a Zalakerámia-ZTE KK hatalmasat küzdve, hosszabbításban nyert Kecskeméten.

Varga Andor

KTE-Duna Aszfalt–Zalakerámia-ZTE KK 70-75 (10-19, 15-11, 22-17, 12-12, 11-16)

Kecskemét, 800 néző. Jv.: Kapitány, Farkas G., Szabó G.

KTE: Alexander 15/9, Ivosev 11/3, Derasimovic 21/3, Karahodzic 10, Mészáros. Csere: Hegedüs 2, Pongó Máté 8/3, Pongó Martin 3/3. Vezetőedző: Boris Maljkovic.

ZTE: Mohácsi 13/9, Kinney 18/6, Pantelic 5, Govens 9/3, Kerpel-Fronius 10/3. Csere: Czinger, Gáspár 8, Velkey 9/3, Fekete 3/3. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Mohácsi a 37., Govens a 40., Kinney a 41., Ivosev a 44., Pongó Máté a 45. percben.

Az elmúlt fordulókban mutatott jó formát a két csapat közül a ZTE hozta az elején (5. p.: 0-9). Mohácsi első triplakísérlete ezúttal is „ült". A Kecskemét cserékkel, illetve időkéréssel igyekezett frissíteni, de az elején kiharcolt különbség megmaradt zalai szempontból az első tíz perc végéig.

A második negyed elején fordult a kocka, a Zetének volt egy hosszú „pontatlan" időszaka, amit kihasználva a KTE először vezetett (15. p.: 20-19). A vendégek azonban tudtak újítani (18. p.: 23-30), amihez nagyon jól jöttek Kinney pontjai, illetve a padról szinte csak pillanatokra beálló Fekete hárompontos kosara is.

Kinney kipontozódásáig 18 ponttal szomorította a Kecskemétet
Fotó: Pezzetta Umberto

Fordulás után Mohácsi majd Govens bizonyította újra, hogy az egy héttel ezelőtti, Körmend elleni kiváló tripladobó forma nem volt véletlen (24. p.: 32-38). Mondjuk a hatékonyság ezúttal nem volt olyan, mint a szomszédvári rangadón (a mérkőzés egészét tekintve 35 próbálkozásból 9 esett be), de a ZTE vezetett, és ez volt a lényeg.

A Kecskemét viszont küzdött rendületlenül, és két Derasimovic-büntetővel egyenlített is (27. p.: 38-38). Nem ígért sok jót, hogy a pályán ekkor már négy ZTE-játékosnak volt három faultja – a hazaiak pedig a következő támadásból a vezetést is átvették. A folytatásban felváltva vezettek a felek, a 10 perc végén Kinney mentette döntetlenre az állást.

A KTE védekezése ekkor már egészen jól működött, majd „megjöttek" a távoli kosarak is: Pongó Máté, majd Ivosev talált be, az addigi legnagyobb hazai előnyt vívva ki (32. p. 52-47). A védekezéssel azonban zalai oldalon sem volt baj (Pantelic az egész meccsen 13 lepattanóval járt az élen), és dicsérni kell a küzdőszellemet is, mellyel a ZTE tapadt a hazaiakra.

A vendégek egyre-másra védekezték ki a hazai támadásokat, pontot szerezni azonban – főleg egyéni hibák miatt – nem nagyon sikerült. Óriási küzdelem zajlott, amihez a helyszínen lévő zalai szurkolók is hozzátették a magukét (39. p.: 55-58). Derasimovic 16 másodperccel a vége előtt triplával egyenlített, és jöhetett a hosszabbítás.

Melynek elején a ZTE KK alapemberei közül Kinney személyében a harmadik is kipontozódott, de még mielőtt elkeseredhettünk volna emiatt, Kerpel-Fronius és Velkey triplával sokkolta a hazaiakat (43. p.: 61-67).

A hajrában, hideglelős izgalmak közepette a ZTE-nek sikerült megőriznie a vezetést, miközben az utolsó másodpercekben már Pantelic sem volt a pályán.