2016.04.23. 18:41

A 8. helyen fejezte be a női kosárlabda bajnokságot a ZTE NKK

Véget ért a női bajnokság a ZTE NKK számára, miután a 7. helyért zajló párharcban a csapat másodszor, itthon is kikapott a Szekszárdtól, és a 8. helyen zárt.

Varga Andor

ZTE NKK–Szekszárd 74-79 (22-14, 17-24, 23-20, 12-21)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Jv.: Balogh Gy., Surányi, Jurák.

ZTE: Nagy 25/9, Licskai 8/3, Böröndy 3/3, Szalay 5, Horváth 15. Csere: Velkey 8/6, Pap, Orsó 10/6. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szekszárd: Studer Á. 10/6, Scsekics 15/6, Theodoreán 12/6, Őri 3, Barber 12. Csere: Mansaré 2, Rymarenko 18/6, Studer Zs., Demirovics 7/3. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

Kipontozódott: Velkey a 33., Orsó a 40. percben.

A képen labdával Horváth Zsófia ZTENKK játékosa. Fotó: Katona Tibor

Elszántan és jól kezdett a ZTE (2. p.: 8-0), a Szekszárd időkérés után sem tudta rendezni a sorokat (6. p.: 15-4). A második tíz percben hullámzott a mérkőzés (12. p.: 23-19, 14. p.: 30-19), de a viszonylag nagy hazai előny villámgyorsan elolvadt (18. p.: 32-33), és még annak is örülni kellett, hogy a ZTE minimális előnnyel vonulhatott pihenőre (39-38).

Kiélezett csata zajlott a 3. negyedben, a Szekszárd a 28. percben (51-55), a hazai együttes pedig a legvégén tudott kicsit ellépni (62-58). A záró tíz percben a hazaiak egy darabig kézben tartották a mérkőzést (34. p.: 69-63), ám a hajrában távolról is kiválóan dobó Szekszárd végül felülkerekedett, és a párharcot 2-0-ra nyerve megszerezte a 7. helyet.

Gáll Tamás: „Remek mérkőzést játszottunk, melynek szoros végjátékában sajnos több labdát is eladtunk, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta a lehetőséget."

Zseljko Djokics: „A csapatom megérett rá, hogy a rájátszásban idegenben is nyerni tudjon. A szezon során minden szempontból most vagyunk a legjobb állapotban, az lenne a legjobb, ha most kezdődne a bajnokság. De szerintem hasonló a helyzet a ZTE-vel is, ez a csapat már nem az volt, amellyel az alapszakaszban találkoztunk."