A Csács-NSE emberhátrányban is magabiztosan tudott győzni

A hét végén a 25. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztály 2016/2017-es idényében.

Olajmunkás Gellénháza- Lenti TE Sport 36 2-2 (1-0)

Gellénháza, 120 néző. Jv.: Varga P.

Gellénháza: Cseresnyés - Keszei, Török, Dávid, Horváth B., Nagy Z., Vincze (Ferencz), Bognár (Pintér), Szabó (Turi), Odonics, Nagy B. Játékos-edző: Bencze Péter.

Lenti TE: Balogh B. - Kondákor, Fehér (Porédos), Sárkány, Horváth M., Völgyi, Balog M., Lovrencsics (Bogdán), Szabó Zs., Horváth I. (Hermán), Kiss. Edző: Kovács Béla.

Igen színvonalas, közönségszórakoztató mérkőzést vívott a két jól felkészített csapat. A meccs első időszakában a vendégek irányították a játékot, ám védelmi hibájukat kihasználva az Olaj jutott vezetéshez. Fordulás után büntetőből egyenlített a Lenti. A nagy csatát már-már eldönteni látszott Szabó Bence szabadrúgásból szerzett bombagólja, de a hosszabbítás végén, már a 93. percben újabb büntetőhöz jutott a vendégcsapat, amit Sárkány Bence magabiztosan értékesített.

Gólszerzők: Horváth B., Szabó, ill. Sárkány (2, mindkettőt 11-esből). Jók: Szabó, ill. Sárkány, Horváth M., Balog M., Kiss. Kiállítva: Bencze (93., Gellénháza). U19: Gellénháza-Lenti TE 0-5.

Flexibil-Top Zalakomár- Szerszámsziget-Zalalövő 0-1 (0-0)

Zalakomár, 150 néző. Jv.: Bors B.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Bagó, Takács, Fenusz, Földesi, Kuti (Madarász), Horváth Zs., Szelei (Horváth I.), Tóth-Pajor Sz., Fábián, Mészáros (Szefcsik). Edző: Kiss István.

Zalalövő: Dóra - Szőke, Gyenese, Tóth B., Tóth Á., Darabos (Kövesi), Sipos, Cseresnyés, Mavolo, Horváth B., Balogh A. Edző: Ostrom János.

Jó iramú, élvezetes mérkőzést láthattak a nézők. A vendégek távoli lövésekkel próbálkoztak, míg a hazaiak rengeteg helyzetet kidolgoztak, ezeket azonban ki is hagyták. A Zalalövő egy szöglet után szerzett vezetést és így szerencsésen elvitte a 3 pontot.

Gólszerző: Mavolo. Jók: Bagó, Tóth-Pajor M., Takács, ill. Dóra, Szőke, Balogh, Tóth B. U19: Zalakomár-Zalalövő 4-2.

Lets Do It Technoroll Teskánd-Szepetnek 2-3 (0-1)

Teskánd, 75 néző. Jv.: Siket L.

Teskánd: Bucsics - Gulyás, Magyar, Hadrik (Kecskés), Lapat, Vizsy B. (Vizsy Á.), Zsuppán, Major, Viola, Pergel, Németh B. Edző: Pergel Attila.

Szepetnek: Horváth G. - Kalinics, Bedő, Karakai (Anger), Szabó B. (Szép), László (Petanovics), Nagy T., Völgyi (Cs. Horváth G.), Rákhely, Kollár (Szőke Á.), Pesti (Balázs). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

A nagy lendülettel kezdő Szepetnek mindjárt az 1. percben megszerezte a vezetést és negyedórán keresztül nagy nyomás alatt tartotta a hazai csapatot. Ezek után a Teskánd rendezte sorait és egyenrangú ellenfele volt a jó nevekből álló vendégeknek, helyenként még jobban is játszott a fiatal hazai csapat. A második játékrész elején a teskándi kapu előtti kavarodás után Karakai András nagy góllal növelte a szepetnekiek előnyét. Később Pergel Dávid egy percen belül kétszer is villant, és góljaival teljesen nyílttá tette a mérkőzést. A végén már mindenki elkönyvelte volna a döntetlent, amikor Szőke Ádám egy hazai védelmi hibát kihasználva, 25 méterről nagy gólt lőtt. A mérkőzés képe alapján a lelkes hazai csapat megérdemelte volna az 1 pontot.

Gólszerzők: Pergel (2), ill. Szőke Á., Karakai, Nagy T. Jók: Magyar, Major, Pergel, ill. Kalinics, Karakai, Nagy T. U19: Teskánd-Szepetnek 4-1.

Zalagrár Pókaszepetk- Türje 6-1 (2-0)

Pókaszepetk, 100 néző. Jv.: Papp Á.

Pókaszepetk: Lepár - Kovács M. (Csécs), Büki (Farkas Á.), Szekeres (Bognár), Lukács, Cseke (Hemela), Bertók (Huszár), Száraz, Horváth Sz., Pethő, Karvalics. Játékos-edző: Lepár Attila.

Türje: Tóth R. - Kusztor, Balázs (Szabó P.), Egyed, Tóth G., Szép, Kanizsai, Nagy T. (Ágh L.), Szabatin, Nagy A., Károly. Edző: Guitprecht László.

Ezen a délutánon a Pókaszepetk felülmúlta ellenfelét minden játékrészben és ilyen arányban is megérdemelten nyerte a találkozót.

Gólszerzők: Büki (2), Karvalics (2), Hemela, Horváth Sz., ill. Huszár (öngól). Jók: Karvalics, Horváth Sz., Bertók, ill. Szép, Tóth G. U19: Pókaszepetk-Türje 5-5.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót-Femat Csesztreg 4-2 (2-0)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Lakics P.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Németh A., Horváth D., Bonyhárd, Csarmasz, Sümegi (Kónya), Gájer P. (Gulyás), Vastag F., Horváth B. (Csík), Csik, Gájer F. Edző: Jankovics Péter.

Csesztreg: Fábián - Nemsics, Horváth R., Kiss Ba., Nagy N., Magai, Kancsal, Molnár G., Elek, Pethő, Nagy R. (Szekeres). Edző: Őr József.

Támadólag lépett fel a hazai csapat a mérkőzés elején, meddő mezőnyfölényt alakított ki, de a csesztregi kontrák életveszélyesek voltak. Nagy Norbert szabadrúgását bravúrral tolta Tóth Zsolt a kapufára, aztán egy szentgróti pontrúgást rosszul öklözött ki a vendégek kapusa, a kipattanót Csik Krisztián fejelte a kapuba. Nem sokkal később Németh András rúgott nagy gólt a jobb alsó sarokba. A második félidő elején Gájer Péter remek góllal növelte háromra a hazai előnyt. Ezt követően a csesztregi Kiss Balázs szépített, majd ismét Gájer Péter percei következtek, bolondot csinált a védőkből, szenzációs passzából végül Kónya Milán talált a kapuba. A hosszabbítás végén még sikerült a csesztregieknek kozmetikázni az eredményt. A hazai szurkolók zsinórban a harmadik győzelemnek örülhettek.

Gólszerzők: Gájer P., Kónya, Csik, Németh A., ill. Molnár G., Kiss Ba. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kiállítva: Horváth D. (81.), ill. Elek (52.). U19: Zalaszentgrót-Csesztreg 2-4.

A zalakomári Földesi Gábor (zöldben) fedezi a labdát Gyenese Dániel mellett a Zalakomár-Zalalövő (0-1) meccsen Fotó: Gergely Szilárd

Kaposi International Transport Csács-NSE- Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák 6-0 (4-0)

Nemesapáti, 150 néző. Jv.: Lancz Zs.

Csács-NSE: Bandics - Mihalecz (Rédei), Lepár (Nyári), Kozári, Csongár (Kámán), Éder, Horváth Pé. (Sági), Horváth A. (Kiss B.), Csík (Lukács L.), Horváth Pa., Domján (Németh A.). Játékos-edző: Sebők József.

Kiskanizsa: Munkácsi (Parragi) - Csordás, Póka (Somogyi), Piecs, Lukács I., Dolmányos, Szabó I., Pál, Horváth G. (Beck), Mulasics, Ötvös. Edző: Sneff Ferenc.

Kezd éledezni a hazai csapat a Nagykanizsa elleni vereség okozta sokkból. A Csács-NSE úgy rúgott hat gólt a Kiskanizsának, hogy az első félidő 42. percében Éder Tamást kiállította a játékvezető. Ettől függetlenül bátor edzői húzások követték egymást - mind a 7 cserejátékos pályára lépett -, amit helyenként briliáns és gólerős játék követett. Az első félidőben négy (Horváth A., Mihalecz, Csongár, Domján), a második játékrészben két gólt ért el a hazai csapat (Domján és Rédei), és kiváló játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Gólszerzők: Domján B. (2), Horváth A., Mihalecz P., Csongár P., Rédei R. Jók: Bandics (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Munkácsi, Piecs, Szabó I. U19: Csács-NSE-Kiskanizsa 1-2. bp

A MÁSODIK FÉLIDŐBEN NYERT A NAGYKANIZSA

Nagykanizsa-Semjénháza 2-0 (0-0)

Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: Vincze G.

Nagykanizsa: Szabó Á. - Boros (Kotnyek), Gerencsér, Csáki, Hóbor, Kiss J. (Kulcsár), Orbán A. (Zsirai P.), Rácz (Zsirai A.), Ágoston (Kisharmadás), Szalai, Nagy G. Edző: Gombos Zsolt.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. - Schuller, Kovács P., Latin, Novák (Horváth B.), Szollár, Orbán I., Szakmeiszter J., Kocsis (Orsós), Nagy M., Varga. Edző: Markek István.

Gólszerzők: Nagy G., Latin (öngól). Jók: Szabó Á., Gerencsér, Csáki, Rácz, Nagy G., ill. Szakmeiszter Á., Latin, Szakmeiszter J., Kovács P., Novák.

A kanizsai Hóbor Gergő (középen) indul meg a kapu felé Kovács Péter (balra) és Latin Richárd között Fotó: Gergely Szilárd

Kissé álmoskásan kezdte a találkozót az UFC legénysége, hiszen egyrészt múlt heti szabadnaposként a meccsritmusból is kieshetett, illetve a találkozó délelőtti kezdése sem volt szokásos időpont az Olajbányász-stadionban. Meg persze ne hallgassuk el azt sem, hogy a vendégek helyenként kimondottan jól kombináltak, úgy próbálták átfűzni a támadó hazaiak sorait. Így aztán nem csupán Szakmeiszter Ádámnak, de Szabó Ádámnak is szüksége volt időnként remek védésekre, a kapukat sikeresen óvták meg mindketten a góloktól. A második félidő kérdése inkább az volt, mikor találnak be a hazaiak, hiszen onnantól már egy másik meccs kezdődhetett a latolgatások alapján. Mivel Nagy Gergő szinte rögtön a játékrész elején gólt szerzett, attól fogva már valóban az UFC akarata érvényesülhetett. Ugyanakkor a Semjénháza sem roppant össze és a bajnoki címre hajtó hazaiak ellen egy korrekt második 45 percet hoztak le.

Északi-csoport

Keszthely Milefa-Várvölgy 12-2 (9-1), Helsa Andráshida TE-Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti 2-2 (2-1), Sármellék-Nagykapornak 1-4 (0-2), Police-Ola-Cserszegtomaj 0-5 (0-1), Zalaszentgyörgy-Böde 1-4 (0-1), Rezi Petőfi-Zalaszentiván 0-2 (0-1), Z-Service Zalaszentmihály-Páterdomb 2-1 (1-1).

Déli-csoport

Sportklub Gutorfölde-Sava-Borsfa-Borsfa 5-1 (2-0), Gelse Termál-Reák-Gép Bak 7-0 (4-0), Pölöske-ZNet-Telekom Becsehely 1-7 (1-2), Kerámia Tófej-Felsőrajk 1-4 (1-2), Miklósfa-Lenti TSZ 1-0 (0-0).