2015.10.03. 19:42

NB I/A-csoportos bajnokság - A férfiak hosszabbításos bravúrja

Elkezdődött az új szezon az NB I/A-csoportos bajnokságokban. Mindkét zalai együttes idegenben játszott: a ZTE KK férficsapata Székesfehérváron, a ZTE NKK női alakulata pedig Komlón lépett pályára.

Alba Fehérvár- Zalakerámia-ZTE KK 89:91 (20:22, 19:13, 18:25, 22:19, 10:12)

Székesfehérvár, 600 néző. Jv.: Földházi, Papp P., Gyuris.

Alba: Lóránt 26/12, Tristan 16/6, Markovic 7, Simon 3, Anthony 12/6. Csere: Supola 5/3, Tóth P. 8, Csorvási 12. Edző: Dzunics Branislav.

ZTE: Kinney 15/3, Govens 21/6, Kerpel-Fronius 21/6, Krapic 13/3, Pantelic 13/9. Csere: Velkey 2, Czinger , Mohácsi 6, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Czinger a 35., Tóth P. a 39., Mohácsi a 44., Krapic a 45. percben.

Jól kezdte a szezont és a meccset a ZTE (8. p.: 16:21, 12. p.: 20:26). Aztán Csorvási pontjaival fordított az Alba, de nem tudott elhúzni, egészen az első félidő hajrájáig. Ez az elhúzni persze erős idézőjelben értendő, hiszen a fehérváriak előnye csupán 4 pont volt a szünetben, de az addig látottak alapján már ez is egészen tisztességes különbségnek látszott.

Fordulás után egészen különleges negyedet láthatott a publikum. Azok után, hogy a 22. percben még 39:39 állt az eredményjelzőn, a Fehérvár 3 perc alatt már-már döntő fölénybe került (51:39), de a ZTE tudott egy majdnem ugyanilyen nullás szériát (51:49), sőt, Kerpel-Fronius pontjaival még ebben a játékrészben a vezetést is átvette (57:60). A záró 10 perc elején Govens hintett 6 pontot válasz nélkül (57:66), nagy lehetőség kapujába juttatva a ZTE-t. Az Alba tudott újítani (39. p.: 77:72), de még ekkor sem volt vége, a zalaiak az utolsó pillanatban Krapic két büntetőjével hosszabbításra mentették a meccset.

A ráadásban a ZTE dobta az első 4 pontot, Simon pedig az utolsót, de ez a büntető már nem tudta megakadályozni az egerszegi bravúrt.

Pantelic (fehérben) az első félidőben nem hibázott dobást Fotó: Pezzetta Umberto

PINKK-Pécs ZTE NKK 76:63 (13:17, 18:20, 21:17, 24:9)

Komló, 300 néző. Jv.: Söjtöry, Makovsky, Radnóti.

PINKK: Drammeh 22/9, Ruják 4, Nagy Dorottya, Tunstull 22, Handy 10/3. Csere: Vucetic 4, Sánta 4, Sarok 8, Kovalcsik 2. Vezetőedző: Roberto Hernández.

ZTE: Szélesy 5/3, Nagy Dóra 10, Velkey 10/6, Horváth 12, Böröndy 14/6. Csere: Orsó 3/3, Szalay 9, Dömötör, Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szalay (fehérben a Göcsej Kupán) visszatérése nem sikerült rosszul

Kipontozódott: Böröndy a 36. percben.

Az esélyesebb PINKK otthonában sokáig vezetett a ZTE NKK, a második tíz percben 31:21-re is. A hazaiak azonban a második félidőre nagyon összekapták magukat, és kemény munkával a záró negyedben legyűrték a zalaiak ellenállását.