2017.05.28. 19:55

A Gellénháza otthon ikszelt a Zalalövővel

ZALAEGERSZEG - A hét végén az utolsó előtti, 29. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztályban. A listavezető Nagykanizsa mérkőzése félbeszakadt, míg az őket üldöző Csács-NSE nyerni tudott a Szepetnek ellen.

Zalai Hírlap Sport

Olajmunkás Gellénháza-Szerszámsziget-Zalalövő 2-2 (1-2)

Gellénháza, 60 néző. Jv.: Varga P.

Gellénháza: Cseresnyés - Keszei, Török, Dávid, Horváth B., Nagy Z., Bognár (Pilisi), Vincze (Turi), Szabó, Ferenczi, Odonics. Játékos-edző: Bencze Péter.

Zalalövő: Dóra - Balogh, Zsoldos, Horváth B., Tóth, Kellner (Kövesi), Elek (Nagy D.), Sipos, Cseresnyés, Gyenese (Darabos), Mavolo. Edző: Ostrom János.

Gólszerzők: Keszei, Odonics, ill. Mavolo, Gyenese. Jók: Keszei, Nagy Z., Horváth B., ill. Gyenese, Dóra, Balogh, Cseresnyés. U19: Gellénháza-Zalalövő 6-0.

Horváth András cselez a szepetneki Nagy Tamás (kékben) mellett a Csács-NSE-Szepetnek találkozón
Fotó: Katona Tibor

Már a 2. percben, szögletből sikerült vezetést szereznie a vendégcsapatnak, amit jó fél óra elteltével tudott a mérkőzés ezen szakaszában fölényben játszó Olaj egy szép bombagóllal egalizálni. Így is zalalövői előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok, hiszen még a félidő lefújása előtt egy védelmi hibát kihasználva ismét vezetéshez jutott a ZTK.

A meccs különösen a második játékrészben vált látványos, szép és magas színvonalú küzdelemmé. Az 54. percben szép hazai összjáték végén kapott mattot a Zalalövő védelme, így igazságosnak mondható döntetlennel ért véget a sportszerű, egyetlen sárga lap nélkül lejátszott találkozó.

Bognár Péter (jobbra) és a zalalövői Horváth Balázs küzd a labdáért a szombati mérkőzésen
Fotó: Szekeres Péter

Nagykanizsa-Türje 10-1-nél, a szünetben félbeszakadt

Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Halász G.

Nagykanizsa: Szabó Á. - Boros, Zsirai A., Csáki, Kulcsár O., Gerencsér, Kulcsár R., Zsirai P., Szalai, Kisharmadás, Péntek. Edző: Gombos Zsolt.

Türje: Farkas T. - Balázs (Fodor), Nagy A., Vasas, Nagy I., Tamás, Kustor, Egyed, Szabatin (Ágh), Szép, Tóth G. Edző: Guitprecht László

Sportszakmai értelemben a mérkőzésről sok érdemlegeset írni nem érdemes, ahogy azt megtudtuk, a türjeiek négy sérült játékosa mellett többen munkahelyi elfoglaltság miatt nem tudták vállalni a meccset. A hazaiak pedig tették a dolgukat, az UFC mint listavezető termelte a gólokat a sereghajtó ellen. A szünetben a türjeiek azt a tájékoztatást adták, annyi sérüléssel bajlódó játékosuk van, hogy nem tudják folytatni a találkozót, így a játékvezető beszüntette a mérkőzést...

Gólszerzők: Szalai (3), Zsirai P. (3), Péntek (2), Csáki, Kisharmadás, ill. Szép.

Zalagrár Pókaszepetk-Flexibil-Top Zalakomár 1-3 (0-2)

Pókaszepetk, 100 néző. Jv.: Siket L.

Pókaszepetk: Simon - Kovács M., Büki, Szekeres (Hemela), Farkas Á., Cseke (Huszár), Bertók (Molnár G.), Száraz, Horváth Sz., Pethő (Csécs), Karvalics. Edző: Lepár Attila.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Bagó, Fenusz, Baranyai (Mészáros), Tarnóczai, Horváth J. (Horváth T.), Madarász, Horváth Zs., Tóth-Pajor Sz., Fábián, Földesi (Horváth I.). Edző: Kiss István.

Teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született a kapura veszélytelen Pókaszepetk ellen.

Gólszerzők: Horváth Sz., ill. Madarász, Földesi, Horváth J. Jók: senki, ill. Tóth-Pajor M., Madarász, Földesi. U19: Pókaszepetk-Zalakomár 5-2.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót-Gyenesdiás Kinizsi 0-2 (0-1)

Zalaszentgrót, 100 néző. Jv.: Lakics P.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Németh, Horváth D., Tóth D., Csarmasz (Bonyhárd), Gájer P. (Gulyás), Kónya (Tóth R.), Horváth B., Csik K., Csík T. (Sümegi), Gájer F. Edző: Jankovics Péter.

Gyenesdiás: Hajba - Szabó B., Sipőcz, Czafit (Torsa), Sipos, Mátó, Soós M., Szigeti, Hegyi, Balogh, Soós G. (Szőcze). Edző: Hajba Géza.

A zalaszentgrótiak gratulálnak a Gyenesdiásnak, teljesen megérdemelt győzelmük. A hazaiak ezúton szeretnének elnézést kérni szurkolóiktól a mai mérkőzés miatt.

Gólszerzők: Sipőcz, Czafit. Jók: senki, ill. Szabó B., Sipos, Sipőcz, Hajba, Mátó. Kiállítva: Németh A. (50., Zalaszentgrót), Gájer F. (82., Zalaszentgrót).

Kaposi International Transport Csács-NSE-Szepetnek 5-0 (2-0)

Nemesapáti, 160 néző. Jv.: Kubicsek M.

Csács-NSE: Kozma (Szilasi) - Somogyi (Sebők), Mihalecz, Horváth Pa. (Lukács), Lepár (Nyári), Kozári, Csongár, Horváth Pé., Horváth A. (Bandics), Csik (Sági), Domján (Rédei). Játékos-edző: Sebők József.

Szepetnek: Horváth G. - Kalinics, Balázs, Bedő, Cs. Horváth G. (Anger), László, Nagy, Völgyi, Rákhely, Kollár, Szőke (Petanovics). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

Gólzáporos mérkőzésen búcsúzott a Csács-NSE a 2016/17 bajnoki év utolsó hazai mérkőzésén. Úgy rúgott 5 gólt a hazai csapat, hogy már a 2. percben 11-est hibázott. A vendég Szepetnek ennek ellenére többször került gólhelyzetbe, de ezeket elhibázta. Horváth Patrik virtuóz játékának, valamint a szepetneki kapus, Horváth Gábor kiemelkedő teljesítményének kontrasztjában megérdemelten nyert a hazai csapat.

Gólszerzők: Horváth Pa. (2), Csongár, Bandics, Nyári. Jók: Horváth Pa. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Horváth G., Kalinics, Bedő, Nagy. U19: Csács-NSE-Szepetnek 1-2.

Semjénháza-Femat Csesztreg 2-2 (2-1)

Semjénháza, 100 néző.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. - Kovács P., Latin, Szollár, Kuzma (Papp), Novák (Markek P.), Horváth M., Szakmeiszter J. (Kocsis), Orbán, Kollár, Nagy M. Edző: Markek István.

Csesztreg: Fábián - Nemsics, Horváth R., Kiss, Nagy N., Magai, Kancsal, Molnár, Elek (Fülöp), Pethő J., Nagy R. Edző: Őr József.

Az erdélyi Maros megyei és a zalai szövetség közötti kapcsolat következményeként marosvásárhelyi játékvezetői hármas vezette a mérkőzést. Jó játékvezetés mellett közepes iramú, színvonalas találkozón igazságos eredmény született. A nagy meleg egy kicsit rányomta bélyegét az összecsapásra.

Gólszerzők: Latin, Horváth M., ill. Pethő J. (2). Jók: Orbán, Szollár, Latin, ill. Nagy N., Pethő J., Kiss. U19: Semjénháza-Csesztreg 0-5.

Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák-Lenti TE Sport 36 3-3 (0-1)

Kiskanizsa, 100 néző. Jv.: Kocsondi J.

Kiskanizsa: Munkácsi - Csordás, Póka, Piecs, Beck, Dolmányos, Pál, Varga (Németh), Mulasics, Ganzer, Ötvös. Edző: Sneff Ferenc.

Lenti TE: Simon - Kondákor, Fehér, Sárkány, Horváth, Balog, Lovrencsics (Czigány), Szabó, Hermán, Bogdán (Mayer), Kiss. Edző: Kovács Béla.

A több kezdőjátékosát nélkülöző hazaiak ellen a vendégek az első félidőben végig irányították a játékot, több gólszerzési lehetőséget is elszalasztottak, a kiskanizsaiak erejéből többnyire csak a védekezésre futotta. Így is úgy tűnt, hogy gól nélküli lesz az első játékrész, azonban az utolsó percben megszületett a vendégek vezető találata. Szünet után gyorsan jött a Lenti második gólja, majd egy eredményes kontra végén szépítettek a hazaiak. Nem sokkal később egy szép szabadrúgás góllal már döntetlenre alakult a találkozó. Mindkét csapat nagy erőket vetett be, amelynek eredményeként újabb vendégvezetés következett, de röviddel ezt követően egy formás hazai támadással ismét egál lett az eredmény. Összességében két ellentétes félidőt láthattak a nézők, az első játékrészben a vendégek akár több góllal is elhúzhattak volna, de a második félidő játéka alapján a hazai győzelem is bent volt a mérkőzésben. Végül igazságos döntetlen született.

Gólszerzők: Pál, Piecs, Dolmányos, ill. Hermán, Balog, Kondákor. Jók: Munkácsi, Piecs, Dolmányos, Csordás, ill. Fehér, Szabó, Hermán. U19: Kiskanizsa-Lenti TE 0-2.

Északi-csoport

Helsa Andráshida TE-Police-Ola 3-1 (1-1), Keszthely Milefa-Cserszegtomaj 4-2 (1-2), Sármellék - Zalaszentgyörgy 0-5 (0-2), Rezi Petőfi-Nagykapornak 2-12 (2-5), Z-Service Zalaszentmihály-Böde 3-3 (1-2), Páterdomb-Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti 3-0 (0-0), Várvölgy-Zalaszentiván 1-4 (1-7).

Déli-csoport

Pölöske-Páka 8-1 (4-0), Kerámia Tófej-Sava-Borsfa-Borsfa 3-1 (3-0), Reák-Gép Bak-Miklósfa 0-3 (0-1), Lenti TSZ-Molnári 4-1 (1-0), Felsőrajk-ZNet-Telekom Becsehely 0-7 (0-4).