2017.04.06. 18:45

Szélsőséges soproni fölény a ZTE NKK ellen

Zalaegerszeg - Tegnap elkezdődött a női kosárlabda élvonal 1-8. helyért zajló rájátszása. A negyeddöntős körben a ZTE a Sopronnal vív, az egyik fél második sikeréig.

Uniqa Sopron - ZTE NKK 77-47

(23-5, 15-16, 17-21, 22-5)

Sopron, 500 néző. Jv.: Gorka, Vida, Bognár.

Sopron: Fegyverneky 4, Turner 4, Adjukovic 4, George 13/3, Johnson 16. Csere: Weninger 6, Határ 17, Krnjic 4, Dubei 9/3, Czukor, Bakó. Vezetőedző: Sterbenz László.

ZTE: Nagy 5/3, Burkholder 16/9, Hegedüs-Őri 7/3, Böröndy V., Bays 11/3. Csere: Velkey, Horváth 4, Gáspár-Szalay, Böröndy D. 4, Orsó, Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Az egerszegi Horváth Zsófia (szemben) tegnap szűk 17 perc alatt négy pontot és három (védő)lepattanót szerzett Fotó: archív/Katona

A két csapat mostanság sűrű találkozásai alkalmával eddig szépen helytálltak a zalaiak, a tegnapi első negyed azonban a bajnoki címvédő és friss kupagyőztes teljes fölényét hozta. A Sopron 8-0-val kezdett, majd folyamatosan növelte előnyét, és 10 perc után nem csak a pontokban mért különbség volt nyomasztó: dobószázalékban a hazaiak 68-5-re, a lepattanók terén pedig 19-4-re vezettek. A második játékrészben Böröndy D. dobta az első kosarat, de a meccs képe nem változott (13. p.: 31-7). Időkérés után az éppen a két amerikai és Nagy nélkül felálló ZTE összeszedte magát, a trió visszatérése után pedig még a negyedet is megnyerte.

Fordulás után az elalvó házigazda ellen a felszabadult zalaiak felzárkóztak (26. p.: 44-32), sőt, megint negyedet nyertek. A záró tíz percben azonban már nem volt apelláta: a toronymagas esélyes Sopron hasonló erődemonstrációt tartott, mint az első negyedben, és 1-0-s vezetést szerzett a párharcban.

Folytatás vasárnap (17 óra) Zalaegerszegen.