MEGYEI I : A Lenti TE nem bírt a Teskánddal

Zalaegerszeg - A hét végén a 7. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztály 2016/2017-es szezonjában.

Gyenesdiás Kinizsi-Türje 3-0 (0-0)

Gyenesdiás, 200 néző. Jv.: Lakics P.

Gyenesdiás: Péntek - Balogh, Hajba Gá., Csák, Cser (Hegyi), Farka, Mátó, Pandur, Szőcze (Propszt), Torsa (Kocsis), Czafit R. Edző: Hajba Géza.

Türje: Pattogó - Vasas G., Kovács B., Vasas N., Tamás, Nagy T., Szabatin, Nagy I. (Szép), Kerkai, Szeiler, Sági. Edző: Guitprecht László.

A ki-ki mérkőzésekre jellemző nyíltsisakos támadójátékot mutattak be a csapatok. A hazaik többször jutottak közvetlen gólhelyzethez az első játékrészben, ezért a vendégeknek bátrabban kellett kitámadniuk, hogy csökkentsék a kapujukra nehezedő nyomást. A keletkező réseken a gyenesi támadósor könnyebben eljutott Pattogó kapujához, aki a második játékrészben háromszor maradt velük szemben alul. Az 56. percben Pandur balszéli elfutásából a középen érkező Czafit R.-hez passzolt és a csatár az ötösről megszerezte a vezetést, 1-0. Negyedórával később Pandurt buktatták a védők a tizenhatoson belül, a büntetőt Czafit R. értékesítette, 2-0. Az utolsó percben tankönyvbe illő támadást vezetett a hazai csapat. Czafit R., Pandur volt a labda útja, majd végül Propszt a kapu jobb oldalába lőtt, 3-0. Folytatódott a két gárda közötti hagyományos, sportszerű, nagy küzdelem, melyet most a Gyenesdiás nyert megérdemelten.

Gólszerzők: Czafit (2), Propszt.

Jók: Péntek, Balogh, Kocsis, Pandur, ill. Kerkai, Nagy T.

Kiállítva: Szabatin (84., Türje).

U19: Gyenesdiás-Türje 1-15.

A Nagykanizsa második gólját szerző Hóbor Gergő (jobbra) viszi el a labdát Vincze Ádám mellett   Fotó: Katona Tibor

Szepetnek-Szerszámsziget-Zalalövő 1-1 (1-0)

Zalalövő, 200 néző. Jv.: Vincze G.

Szepetnek: Horváth - Szabó (Grabant), Kalinics, Völgyi, Balázs, Szőke Á., Nagy, Kollár (Fuisz), Karakai, László (Petanovics), Cs. Horváth (Anger). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

Zalalövő: Dóra - Darabos (Kövesi), Kellner, Altinger, Cseresnyés, Németh (Szabó), Zsoldos, Nagy, Mavolo, Tóth, Horváth. Edző: Vörös István.

A szép számú nézőközönség előtt zajló mérkőzés gyors vendégtámadásokkal indult, majd a hazai csapat átvette az irányítást, és egy tetszetős Karakai-Nagy összjáték után a 17. percben meg is szerezte a vezetést a Szepetnek. Az első félidő hátralévő szakaszában nagy mezőnymunka jellemezte a csapatokat. A második játékrész ismét vendégtámadásokkal indult, Darabos az 55. percben gólt lőtt, így kiegyenlítettek a vendégek. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a továbbiakban az eredmény nem változott, igazságos döntetlennel zárult a találkozó.

Gólszerzők: Nagy, ill. Darabos.

Jók: Völgyi, Szőke Á., Nagy, Balázs, ill. Kellner, Nagy, Tóth, Horváth.

U19: Szepetnek-Zalalövő 8-1.

Lets Do It Technoroll Teskánd-Lenti TE Sport 36 2-2 (1-1)

Teskánd, 150 néző. Jv.: Varga P.

Teskánd: Osbáth - Gulyás, Sziráki, Magyar, Szabó B., Horváth P., Luki, Hadrik (Vizsy), Major (Standi), Pergel, Zsuppán (Gángó). Edző: Mándli Péter.

Lenti TE: Balogh B. - Fehér (Kondákor), Kozári, Czigány, Sárkány, Balog (Farkas M.), Kiss K., Szabó Zs. (Hermán), Horváth M., Völgyi, Bogdán (Sebők). Játékos-edző: Sebők József.

Az első félidőben a hazaiak játszottak jobban, meglepték a Lentit, több helyzetet is kialakítottak, akár gólokkal is vezethettek volna. A második játékrészben rendezték soraikat a vendégek és egy kicsit jobban is játszottak, de összességében egy kemény, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született.

Gólszerzők: Pergel, Hadrik, ill. Bogdán, Völgyi.

Jók: Sziráki, Magyar, Luki, ill. Horváth M., Völgyi, Czigány.

U19: Teskánd-Lenti TE 1-1.

Flexibil-Top Zalakomár-Femat Csesztreg 1-2 (0-1)

Zalakomár, 150 néző. Jv.: Major Zs.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Tóth-Pajor Sz., Horváth T., Takács, Fábián, Szelei, Fenusz (Horváth Zs.), Tarnóczai, Mutter (Földesi), Kuti (Madarász), Horváth J. Edző: Mutter Attila.

Csesztreg: Fábián - Molnár G. (Nagy M.), Elek, Kancsal, Vasas, Horváth R., Nagy R., Nagy N., Kiss Ba. (Magai), Pethő, Nemsics (Szekeres). Edző: Fentős Pál.

Küzdelmes mérkőzést vívott egymással a két csapat, jobbára a hazaiak irányítottak. Az első perctől kezdve igyekeztek mindent megtenni a zalakomáriak, hogy a maguk javára fordítsák a mérkőzést, de a rutinos vendégek kevés helyzetüket jól használták ki, és megérdemelten vitték el a három pontot Zalakomárból.

Gólszerzők: Madarász, ill. Pethő (2).

Jók: Horváth T., Madarász, ill. Nagy N., Nagy R., Pethő.

U19: Zalakomár-Csesztreg 1-0.

Szabó Benjamin (balra) próbálja szerelni a vendégek gólszerzőjét, Darabos Benjámint a Szepetnek-Zalalövő (1-1) bajnoki mérkőzésen  Fotó: Gergely Szilárd

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót-Semjénháza 1-1 (0-1)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Papp Á.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Gulyás G. (Sümegi), Csarmasz, Vastag F., Gulyás P., Németh A., Horváth B., Tóth D., Kónya, Poskolát, Bonyhárd (Lakatos). Edző: Szarka Péter.

Semjénháza: Varga Zs. - Latin, Papp D., Szollár, Kapuvári, Kocsis (Preksen), Horváth M., Orbán, Kuzma, Nagy M., Nagy G. Edző: Markek István.

A mérkőzés előtt élet-halál harcról beszéltek a hazai öltözőben. Aztán a találkozón ez annyira nem köszönt vissza, sőt, mondhatnánk, hogy a futball megcsúfolására is alkalmas volt az első félidő. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a vendégcsapat a játékrész hosszabbításában gólt fejelt. A második félidő 25. percéig semmit nem változott a mérkőzés színvonala, a vége előtt negyedórával, Kónya egyenlítése után kezdett futballra emlékeztetni a találkozó. A zalaszentgrótiak elkezdtek nyomni, viszont egy dolgot nem tartottak be, az edzői kéréseket. Végül igazságos eredmény született.

Gólszerzők: Kónya, ill. Szollár.

Jók: Horváth B. (a mezőny legjobbja), Tóth Zs., ill. Latin, Markek.

U19: Zalaszentgrót-Semjénháza 5-1.

Zalagrár Pókaszepetk-Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 3-4 (1-2)

Pókaszepetk. Jv.: Siket L.

Pókaszepetk: Gál - Lukács, Száraz, Huszár (Szekeres), Pethő (Cseke), Büki, Kovács M., Csécs (Molnár G.), Horváth Sz., Bertók (Hemela), Bognár. Edző: Lepár Attila.

Kiskanizsa: Parragi - Horváth G., Csordás, Mulasics, Ganzer, Ötvös L., Pál (Németh R.), Beck (Farkas M.), Szabó I., Dolmányos, Lukács. Edző: Sneff Ferenc.

A hazai csapat három gólt szerzett, de így sem tudott nyerni a Kiskanizsa ellen.

Gólszerzők: Hemela, Száraz, Horváth Sz., ill. Lukács (2), Ötvös L., Szabó I.

Jók: Horváth Sz., Büki, ill. az egész csapat.

U19: Pókaszepetk-Kiskanizsa 2-3.

A 7. fordulóban Gyenesdiásról Góth Imre, Szepetnekről Harmat János, Gellénházáról Bartusch Géza, Teskándról Pergel Attila, Zalakomárból Tóth-Pajor Szabolcs, Pókaszepetkről Németh Csaba, Zalaszentgrótról Kardos Roland tudósított lapunknak.

Olajmunkás Gellénháza-Nagykanizsa 1-4 (1-2)

Gellénháza, 100 néző. Jv.: Kocsondi J.

Gellénháza: Cseresnyés - Horváth B. (Toplak B.), Balogh A., Keszei, Pintér, Vincze, Pilisi (Bognár), Dávid (Nagy Z.), Ferenczi (Turi), Szabó B., Odonics. Játékos-edző: Bencze Péter.

Nagykanizsa: Szabó Á. - Péter (Boros), Papp, Orbán (Zsirai A.), Hóbor, Csáki, Rácz (Zsirai P.), Kulcsár, Kisharmadás, Újvári (Nagy B.), Szalai. Edző: Gombos Zsolt.

Gólszerzők: Ferenczi, ill. Kulcsár, Hóbor (11-esből), Zsirai P., Szalai (11-esből). Jók: Cseresnyés, ill. Kulcsár, Orbán, Szalai, Hóbor.

Sikeres bajnoki rajtja, majd kupaszereplése után ma fáradtnak tűnt az Olajmunkás. A gyorsan, lendületesen játszó, szép támadásokat vezető vendégek - történetükben először - megérdemelten és biztosan győzték le a vendéglátójukat.

Északi-csoport

Helsa Andráshida TE-Páterdomb 1-2 (1-1), Zalaszentgyörgy-Várvölgy 5-2 (3-1), Nagykapornak-Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti 4-1 (2-1), Cserszegtomaj-Böde 1-3 (0-3), Rezi Petőfi-Z-Service Zalaszentmihály 2-2 (0-2), Sármellék-Keszthely Milefa 3-2 (1-1), Zalaszentiván-Police-Ola 9-2 (5-0).

Déli-csoport

Sportklub Gutorfölde-ZNet-Telekom Becsehely 2-3 (0-0), Gelse Termál-Felsőrajk 4-0 (1-0), Páka-Molnári 3-2 (2-1), Sava-Borsfa-Borsfa-Reák-Gép Bak 4-0 (2-0), Pölöske-Miklósfa 2-0 (2-0).

1. Nagykanizsa 7 6 0 1 23 - 4 18

2. Lenti TE 7 4 1 2 25 - 6 13

3. Csács-NSE 6 4 1 1 24 - 5 13

4. Szepetnek 6 4 1 1 15 - 6 13

5. Gellénháza 6 4 1 1 12 - 6 13

6. Zalalövő 7 4 1 2 11 - 8 13

7. Semjénháza 7 3 2 2 9 - 13 11

8. Csesztreg 6 3 0 3 11 - 7 9