2017.01.07. 19:36

A második negyedtől a ZTE KK kézben tartotta a mérkőzést

Zalaegerszeg - A férfi kosárlabda NB I A-csoport 12., egyben újévi első fordulójában szombat este Jászberényben lépett pályára a Zalakerámia-ZTE KK. Az egerszegiek a győzelem reményében keltek útra.

Jászberényi KSE–Zalakerámia-ZTE KK 84-93

(22-12, 15-27, 21-28, 26-26)

Jászberény, 600 néző. Jv.: Cziffra, Farkas G., Balogh Gy.

JKSE: Williams 8, Arrington 19/15, Protic 18/12, Cseh 11/6, Stamenkovic 20/3. Csere: Bojic 8, Bazsó, Brbaklic, Czirbus. Vezetőedző: Stevan Tot.

ZTE: Ubilla 7/3, Norfleet 16/6, Szabó 16/6, Benke 15/3, Drumgilas 24/3. Csere: Kerpel-Fronius 5, Fekete, Mohácsi 10/6. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Julian Norfleet kap pacsit a zalai kispadnál Mohácsi Mátétól. Mindketten megtették tegnap a magukét Fotó: Tölli Tamásné Bálizs Zsuzsanna

A korábban Zalaegerszegen szép és eredményes éveket eltöltött Stevan Tot csapata kezdte jobban a mérkőzést, amely a zalaiak egyik fegyverével, a távoli dobásokkal operált az első negyedben. Hazai részről főleg Cseh volt elemében, aki már 11 pontnál járt, amikor a játékrész hajrájában 10 pontosra növelte csapata vezetését (22-12). A ZTE-t Norfleet tartotta a felszínen pontjaival, a második negyedre fordulva viszont a légiósnak már akadtak társai is.

A ZTE szinte pillanatok alatt felzárkózott (12. p.: 22-20), majd egyenlített (13. p.: 25-25), sőt, az előnyt is átvette (15. p.: 28-29). Innen egy darabig váltott vezetéssel haladtak a felek, aztán az egerszegieknek sikerült lépést váltaniuk, és még a szünet előtt vezettek 4 ponttal is.

A pihenő után térfelet cseréltek a csapatok, a játék menete azonban a második negyedhez képest nem változott szerencsére. A ZTE a harmadik negyed első felében stabilizálta vezetését, majd elkezdte növelni is a különbséget (27. p.: 48-58). A ZTE-ből – sőt, talán a mezőnyt tekintve is – Norfleet nyújtotta a legjobb teljesítményt a meccs eddigi részében, de nem lehetett panasz Ubillára sem, Szabó, Benke és főleg Drungilas pedig még a hajrában is rá tudott tenni egy lapáttal.

A ZTE remekül védekezett, és támadásait is ötletesen, néha már-már könnyedén vezette (35. p.: 63-78). A találkozó körülbelül itt el is dőlt.