2016.08.14. 18:45

Megyei I - Az újonc Türje sikerrel kezdte a szezont, a Szepetnek hat góllal nyert otthon

A hét végén elrajtolt a megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályának 2016/2017-es szezonja.

Zalai Hírlap Sport

Gyenesdiás Kinizsi-Csács-NSE 2-6 (1-3)

Gyenesdiás, 150 néző. Jv.: Varga P.

Gyenesdiás: Péntek - Balogh, Hajba Gá., Csák, Farkas (Mosdósi), Hegyi (Kocsis), Torsa (Czafit Zs.), Szőcze, Pandur, Czafit R., Cser. Edző: Hajba Géza.

Csács-NSE: Kozma (Szilasi) - Csik, Horváth Pé., Éder, Sági, Bandics (Kámán), Lukács, Csongár (Nyári), Rédei (Kiss B.), Horváth Pa., Mihalecz. Edző: Kovács Imre.

Sokat fejlődött a két csapat az utolsó, még megyei II. osztályú találkozójuk a 2013-2014-es bajnokság óta. Különösen igaz ez a vendégekre, akik nagy kedvvel, jól játszva hamar megteremtették az idénynyitó mérkőzés hangulatát. Mihalecz sorban szerezte góljait, szabadrúgást csavart el a sorfal mellett, szögletet fejelt a hálóba és pontos lövéssel zárta szép akcióit Csongárhoz és Horváth Patrikhoz hasonlóan. Mindkét félidő végén felesleges szabálytalanságot követtek el a csácsi védők. A megítélt büntetőket a hazaiaktól Czafit R., majd Szőcze biztosan értékesítették és szépítettek az eredményen.

Gólszerzők: Czafit R. (11-esből), Szőcze (11-esből), ill. Mihalecz (4), Csongár, Horváth Pa. Jók: Hajba Gá., Szőcze, Torsa, Cser, ill. Mihalecz (mezőny legjobbja), Csongár, Csik, Kámán. U19: Gyenesdiás-Csács NSE 1-4.

Szepetnek-Semjénháza 6-0 (2-0)

Szepetnek, 150 néző. Jv.: Kocsondi J.

Szepetnek: Horváth G. (Szőke R.) - Szabó (Balázs), Kalinics, Völgyi (Anger), Petanovics (Grabant), Szőke Á., Nagy, Kollár, Karakai, László, Cs. Horváth G. (Bilák). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

Semjénháza: Szakmeiszter - Papp, Kaczeus, Orbán, Kocsis, Latin, Kuzma, Szollár, Varga, Markek, Nagy. Edző: Markek István.

Az első fél óra kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, majd Karakai András egy harcosan megszerzett labdát követően vezetéshez juttatta a hazaiakat. Hamarosan egy ritkán látható, nagy potya öngóllal növelte előnyét a Szepetnek. A második félidőre teljesen elfáradt vendégcsapat ellen a hazaiak nyomasztó fölényben játszottak, tetszetős támadások és rögzített helyzetek után további gólokat értek el. Összességében a Szepetnek teljesen megérdemelt győzelmet aratott a sportszerűen küzdő vendégek ellen.

Gólszerzők: László (2), Nagy, Cs. Horváth G., Karakai, Kocsis (öngól). Jók: László, Karakai, Kalinics, Szőke Á., ill. Latin, Nagy. U19: Szepetnek-Semjénháza 14-0.

Szerszámsziget-Zalalövő-Nagykanizsa 1-0 (1-0)

Zalalövő, 200 néző. Jv.: Vincze G.

Zalalövő: Dóra - Szőke, Tóth B., Kellner, Cseresznyés, Sipos (Darabos), Mavolo (Németh A.), Zsoldos, Nagy D., Horváth B., Kaszás (Tóth Á.). Edző: Ostrom János.

Nagykanizsa: Szabó Á. - Zsirai (Kotnyek), Papp T., Boros, Hóbor, Csáki, Kiss J. (Orbán A.), Rácz (Kulcsár), Nagy B., Bene (Újvári), Kisharmadás. Edző: Gombos Zsolt.

A vendégcsapat kezdte jobban a mérkőzést, de negyedóra után a ZTK szerzett vezetést: Kaszás kapott középen jó labdát, kilépett a védők közül, kicselezte a kapust is, majd a hálóba lőtt, 1-0. Ezt követően is a hazai csapat játszott jobban, a Nagykanizsa dekoncentráltan futballozott. Szünet után idővel a vendégek kerültek fölénybe, számos helyzetet puskáztak el, az utolsó percben Dóra védett bravúrral. A meccs végén elfáradt a ZTK, de némi szerencsével megőrizte előnyét és igen értékes győzelmet aratott.

Gólszerző: Kaszás. Jók: Tóth B., Horváth B., Kaszás, ill. Szabó Á., Papp T.

Türje-Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 3-2 (3-0)

Türje, 200 néző. Jv.: Siket L.

Türje: Farkas T. - Balázs, Koczka, Vasas N., Kovács B. (Szeiler), Nagy T., Szabatin (Vasas G.), Nagy I. (Szép), Kanizsai, Sági, Tamás. Edző: Guitprecht László.

Kiskanizsa: Munkácsi - Ötvös, Piecs, Mulasics, Ganzer, Kálcsics, Beck (Becze), Dolmányos, Pál (Somogyi), Szabó I., Lukács. Edző: Sneff Ferenc.

A hazai csapat az első félidőben jó játékkal háromgólos előnyt szerzett. A második játékrészben a vendégek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért. A küzdelmes mérkőzésen a türjei csapat nem érdemtelenül tartotta végül otthon a három pontot.

Gólszerzők: Balázs, Tamás, Szabatin, ill. Szabó I., Lukács. Jók: az egész csapat, ill. senki. U19: Türje-Kiskanizsa 0-6.

Lets Do It Technoroll Teskánd-Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót 0-1 (0-1)

Teskánd, 100 néző. Jv.: Jakab B.

Teskánd: Osbáth - Gulyás, Luki, Magyar, Major, Németh N. (Standi), Pergel, Vizsy (Horváth P.), Zsuppán, Szabó B., Hadrik. Edző: Mándli Péter.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Gulyás G., Gájer F., Csik (Csarmasz), Horváth B. (Gulyás P.), Gájer P. (Vastag), Tóth R., Németh A., Bonyhárd (Lakatos), Poskolát (Sümegi), Kónya. Edző: Szarka Péter.

Az első húsz perc kapkodós játékából a vendégcsapat talált egy gólt. Utána mezőnyjátékban a Teskánd jobb volt, egy-két helyzetet ki tudott alakítani, de ezt elpuskázták. A második félidőben is a hazaiak játszottak jobban mezőnyben, viszont helyzeteket nem tudtak kialakítani, így a Zalaszentgrót elvitte a három pontot.

Gólszerző: Poskolát. Jók: senki, ill. az egész csapat. U19: Teskánd-Zalaszentgrót 8-2.

A zalakomári Földesi Gábor (zöldben) küzd meg a labdáért Pintér Ádámmal a Zalakomár-Gellénháza (0-1) bajnoki mérkőzésen
Fotó: Szakony Attila

Flexibil-Top Zalakomár-Olajmunkás Gellénháza 0-1 (0-1)

Zalakomár, 150, Jv.: Kubicsek M.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Baranyai (Horváth Zs.), Fenusz, Takács, Horváth I. (Mészáros), Szelei, Fábián (Horváth T.), Tarnóczai (Tóth-Pajor Sz.), Horváth J., Madarász (Kuti), Földesi. Edző: Mutter Attila.

Gellénháza: Cseresnyés - Horváth B., Balogh A., Keszei, Pintér, Turi (Szép, Toplak B.), Vincze, Szabó B. (Pilisi), Ferenczi (Dávid), Horváth L. (Toplak G.), Odonics. Játékos-edző: Bencze Péter.

A találkozó elején mindkét oldalon akadtak lehetőségek, a vendégek a hazai védelem könnyelműségének köszönhetően megszerezték a vezetést. Ezután a hazaiak nagyobb tempóra kapcsoltak, és mindent megtettek a pontmentés érdekében, de ezen a napon semmi sem sikerült nekik, így sorozatban 50. hazai mérkőzésüket nem tudták behúzni veretlenül.

Gólszerző: Odonics.

Jók: Tóth-Pajor M., Fábián, Földes, Horváth J., ill. Keszei, Pintér, Balogh, Odonics.

Kiállítva: Fenusz (78., Zalakomár).

U19: Zalakomár-Gellénháza 2-1.

Az 1. fordulóban Gyenesdiásról Góth Imre, Szepetnekről Harmat János, Csesztregről Kopecskó János, Zalalövőről Herczeg Imre, Türjéről Guitprecht László, Teskándról Pergel Attila, Zalakomárból Tóth-Pajor Szabolcs tudósított lapunknak.

15. Semjénháza 1 0 0 1 0 - 6 0

Femat Csesztreg-Lenti TE Sport 36 1-2 (1-1)

Csesztreg, 400 néző. Jv.: Vizi I.

Csesztreg: Fábián - Kasza, Elek, Horváth R., Kancsal, Vasas, Nagy N., Nagy R. (Nemsics), Kiss, Pethő, Nagy M. (Magai). Edző: Fentős Pál.

Lenti TE: Balogh - Fehér, Czigány, Kozári, Sárkány, Szabó, Farkas, Kiss, Horváth M., Völgyi, Bogdán (Sebők). Játékos-edző: Sebők József.

A csesztregi Elek Zsolt (balra) szereli a Lenti játékosát, Bogdán Istvánt a nyitóforduló rangadóján
Fotó: Kósa Róbert

Gólszerzők: Kiss, ill. Völgyi, Sebők.

Jók: Horváth R., Vasas, ill. az egész csapat.

U19: Csesztreg-Lenti TE 0-3.

A 3. percben Horváth Milán bal oldali beadása után Völgyi Márk lőtt a rövid sarokba, majd kilenc perccel később Nagy indította Kiss Balázst, aki a védőket lefutva biztosan egyenlített.

A 80. percben aztán Sebők József remek szabadrúgásból szerzett vezetést a vendégeknek. A 88. percben Pethő János buktatásáért megítélt 11-est Nagy Norbert végezte el, de lövését Balogh Balázs kivédte, így a lentieké lett az értékes három pont.