2017.02.26. 20:30

Az MTK nehezen adta meg magát - Idén csak nyert a fővárosban a ZTE NKK

Zalaegerszeg - A női kosárlabda élvonal 19. fordulójában a ZTE NKK a záró negyedben nyújtott teljesítményével verte idegenben az MTK-t.

Jóna István

MTK-Budapest- ZTE NKK 61-90 (18-20, 20-24, 14-15, 9-31)

Budapest, Városmajor, 130 néző. Jv: Söjtöry, Hervay, Bognár (Páli)

MTK: Koch 2, Zsovár 17/6, Jankó 8, Székely-Horváth 10/3, Benczurné 11/3. Csere: Ambrus 2, Tarnai, Wéber, Szabó 11/6. Edző: Nagy Dóra.

ZTE: Nagy 26/12, Böröndy D. 9/3, Burkholder 12/6, Hegedüs-Őri 3/3, Bays 12. Csere: Horváth 8, Gáspár-Szalay 15/3, Orsó 3/3, Böröndy V., Jurkó, Velkey 2, Kovács G. Edző: Gáspár Dávid.

A zalaiak jól kezdtek (4. p.: 3-11), majd egy háromperces hullámvölgy következett (16-13), ám a negyed végére sikerült rendezni a sorokat. A második játékrész elején a ZTE fokozatosan húzott el, de 11 pontos előnye újra gyorsan szertefoszlott (32-31). A félidő vége azonban a vendégeké lett (38-44).

Kékben az egerszegi Bays zárja ki a palánk alól az ellenfelét Fotó: Németh Renáta

Szoros csatát hozott a folytatás is. A ZTE NKK tartotta, majd a negyed felénél növelte előnyét (44-55), de a korábbi egerszegi kedvenc, Zsovár vezérelte MTK nem hagyta magát (52-59). A negyedik negyed 2. percéig tartotta magát az MTK, de ekkor szorított védekezésén a zalai csapat és egy 10-0-s rohammal eldöntötte a meccset (56-76). A fővárosban idén mindhárom bajnokiját megnyerte Gáspár Dávid alakulata. A zalaiak ezúttal jól védekeztek, Nagy Dóra ponterős volt, Gáspár-Szalay pedig rendre fontos pillanatokban talált be.

Gáspár Dávid: Örülök, a nagyarányú győzelemnek, de ma nem volt ekkora különbség a két csapat közt. Az MTK kiválóan küzdött a harmadik negyedig, kemény csatára kényszerítve csapatomat. A negyedik játékrészben jó védekezéssel és hatékony támadójátékkal bebiztosítottuk a győzelmünket.

A forduló további eredményei: Vasas-BEAC 66-52, DVTK-PINKK 83-58, Győr- Szekszárd 62-67, Sopron- Cegléd 90-68.