Zalaegerszeg - Az NB I-es alsóházi futsal rájátszás utolsó előtti fordulójában pénteken egyszerű volt a képlet a Göcsej SK számára: ha nyer itthon a Vasas ellen, meghosszabbítja élvonalbeli tagságát.

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 50 néző. Jv.: Horváth Z. (Vass, Horváth Z.).
Göcsej SK: Cseresnyés - Sámson, László, Halmos, Apatini. Csere: Nagy G., Kottán, Borsi, Szőke, Horváth E., Lukács. Vezetőedző: Korolovszky Gábor.
Vasas: Kovács - Lak, Takács, Horváth B., Kaczor. Csere: Ruzsicska, Pászti, Jándék. Edző: Csernai Gábor.
Gólszerzők: Nagy G., Szőke, Halmos, Kottán, illetve Jándék, Horváth B.

Az elején a vendégek tűntek kezdeményezőbbnek, annyiban is, hogy kapusuk rendre felzárkózott a mezőnybe a támadásokhoz, a Göcsej várakozó álláspontra helyezkedett. Lak révén két ziccert is kihagyott a Vasas, ami a 12. percben bosszulta meg magát, amikor Nagy G. góljával előnybe került a Göcsej.

Fordulás után jóval mozgalmasabb meccs kerekedett. A 23. percben Jándék szöglet után egyenlített. A Vasas próbált támadásban maradni, de a hazaiak lassan átvették az irányítást, majd a 34. percben szintén szögletvariáció végén Szőke góljával újra vezettek. Még ünnepelt a hazai védelem, amikor Horváth B. megint egalizált. A hajrában a vendégek lankadni látszottak, a becsülettel küzdő Göcsej pedig 21 másodperccel a vége előtt Apatini nagyszerű egyéni alakítása után, Halmos góljával megszerezte az áhított előnyt. A meccs végére Kottán tett pontot, amikor labdaszerzés után az üres kapuba csavarta a negyediket.

A forduló másik mérkőzésén: Aramis-Rubeola 10-1. A záró fordulóban, június 13.: Aramis-Göcsej SK (18.00), Déli Futsal-Rubeola (21.30).

1. Göcsej 11 7 1 3 40 - 35 25

2. Aramis 11 4 4 3 51 - 33 21

3. Vasas 11 5 2 4 40 - 35 19

4. Rubeola 11 2 1 8 30 - 58 8