2017.02.25. 23:15

Egy negyed nem volt elég

A férfi NB I A 19. fordulójában Pécsett vendégszerepelt tegnap este a Zalakerámia-ZTE KK. Sajnos kevés sikerrel.

PVSK-Zalakerámia-ZTE KK 97-89 (27-19, 27-18,24-23, 19-29)

Pécs, 800 néző. Jv.: Benczur, Hegedüs, Minár.

PVSK: Nelson 7, Sejfic 33, Supola 4, Budimir 9/3, Smith 21/9. Csere: Bödör, Halász 6, Bíró 9/3, Antoni 8/6. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Ubilla 15/6, Drungilas 11, Benke 15/9, Szabó 2, Norfleet 23/12. Csere: Kerpel-Fronius, Wright 18, Mohácsi 5, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Benke a 38. percben.

Az egerszegi Norfleettel (a labdával) szemben a pécsi Halász (balról) és Sejfic védekezik. Jobb volt a Pécs
Fotó: Borda Menyhért

Benke kosarával 18 másodperc után vezetett a ZTE, de a Pécs gyorsan fordított (4. p.: 10-4). A hazaiak kiválóan dobtak, első 6 kétpontos kísérletük például jó volt, de a 8. percben, Ubilla 2+1-esével egyszer még vezetett a ZTE (14-15). Tiszavirág-életű volt azonban a zalai előny (9. p.: 23-17), a Pécs főleg a bosnyák center, Sejfic palánk alatti eredményes munkájának köszönhetően villámgyorsan jelentős előnybe került (12. p.: 32-21). A hazaiak dobóteljesítménye még ekkor is verte a 70 százalékot, míg a ZTE az első félidőben például 11 triplakísérletből csak egy kosarat szerzett. A 18. percben a zalaiak egyszer még bejöttek 10 pont alá (41-33), de a Pécs ennek a játékrésznek a hajrájában is ellenállhatatlan volt (54-37).

A kiegyenlített harmadik negyed után a ZTE váratlanul a feltámadás jeleit mutatta a záró játékrészben (33. p.: 82-70). A PVSK némileg elbizonytalanodott, az ihletett állapotba került zalaiak pedig a triplákat szóró Norfleet vezérletével még tovább zárkóztak (35. p.: 86-80). A varázs azonban hamarosan megtört, és a vendégeknek egy öröm maradt: Wright fejlődése töretlen, most játszott a legjobban, mióta Egerszegen van.