2017.06.14. 14:30

A Hévíz SK kosarasai 4. lettek az NB II-es finálában

HÉVÍZ /ZALAEGERSZEG - Négyes döntővel zárult a férfi kosárlabda NB II sorozata. A Nyugati-csoport bajnokaként a RiCsilla Sport Hévíz SK együttese is tagja volt a küzdelmeknek és végül a negyedik helyen végzett.

Zalai Hírlap Sport

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a RiCsilla Sport Hévíz SK bajnokként bejutott a négyes döntőbe, melyet Dunakeszin rendeztek meg. A viadalra viszont - elfoglaltságok miatt - a Hévíz SK már nem tudott teljes csapattal elutazni. Amit az együttes játékos-edzője, Mászáros Richárd azzal is indokolt, eleve a Nyugati-csoport bajnoki címe is meglepetésként érte őket, nem készültek rá és arra sem, hogy a négyes döntő résztvevői lesznek. Ráadásul az első találkozón Mészáros Richárd bordatörtést szenvedett, így kiesett a továbbiakból. Az ellenfelek között légiósokkal kiálló együttesek is voltak, a győztes Vasas II. csapatában az NB I-es együttesükben szerepelt játékosok is pályára léptek.

Tóth Olivér az egész szezonban és a négyes döntőben is hátán vitte csapatát Fotó: Szekeres

A Hévíz Sk NB I B-s indulási jogot is szerzett, ám arról még nem született döntés, hogy élni tud-e vele.

Az NB II-es négyes döntő hévízi vonatkozású eredményei.

BKG-Príma SE - Ricsilla Sport-Hévíz 122-61 (39-11, 32-21, 23-13, 28-16). Ld.: Tóth O. 20, Ács 15/6, Mészáros R. 13/6.

Ricsilla Sport-Hévíz-Vasas II. 58-110 (16-31, 19-22, 10-34, 13-23). Ld.: Tóth O. 24, Kutasi 12/9, Ács 11.

Cegléd-Ricsilla Sport-Hévíz 95-82 (21-19, 24-21, 26-23, 24-19). Ld.: Tóth O. 33/9, Kutasi 20/3, Ács 17/6.

Az NB II-es döntő végeredménye: 1. Vasas II., 2. BKG-Príma SE, 3. ceglédi KE, 4. RiCsilla Sport Hévíz.