2016.11.28. 17:40

A Belső Utak Iskolája és a Pelso Kung-fu versenyzői kitettek magukért az ob-n

Zalaegerszeg/Keszthely - Az Érden rendezett 2016. évi kung-fu és wushu magyar bajnokság döntőjében az egerszegi Belső Utak Iskolája és a keszthelyi Pelso Kung-fu Sportegyesület csapatainak tagjai is szép eredményeket értek el.

A Magyar Tradicionális Kung-fu és Wushu Szakszövetség három fordulós országos bajnoksága még tavasszal kezdődött, majd egy újabb őszi forduló után Érden már csak a legjobban szerepeltek indulhattak a harmadik fordulóban. Az egerszegi Belső Utak Iskolája több tajga is ott lehetett ezen, akik szép eredményeket értek el, s Darab Ferenc mesterük is elégedett volt az egész éves teljesítményükkel.

A Belső Utak Iskolája tagjainak helyezései. Bálint Gergely: tradicionális belső erő, serdülő fiú, egyéni pusztakezes: 1. hely, tradicionális külső erő, serdülő fiú, egyéni pusztakezes 3. hely, egyéni rövid fegyver 1. hely. Besenyei Szabolcs: tradicionális belső erő, felnőtt férfi, egyéni pusztakezes 1. hely, egyéni fegyveres 1. hely. Tradicionális külső erő, felnőtt férfi, egyéni pusztakezes 3. hely, egyéni rövid fegyver: 2. hely. Király Anikó: tradicionális belső erő, felnőtt női, egyéni pusztakezes 2. hely, egyéni fegyveres 2. hely. Tradicionális külső erő, senior női, egyéni pusztakezes 1. hely, egyéni rövid fegyver: 1. hely. Kopasz Imre: tradicionális belső erő, senior férfi, egyéni pusztakezes 1. hely, egyéni fegyveres 1. hely. Tradicionális külső erő, senior férfi, egyéni rövid fegyver 2. hely.

A Belső Utak Iskolája tagjai, díjaikkal<br> Fotó: Pelso , Belső Utak Iskolája

Kimagasló eredménnyel zárta idei verseny évadát a keszthelyi Pelso Kung-fu Sportegyesület is, amely hét aranyérmet szerzett Érden. A Balaton-parti klub tagjai nyolc fővel vettek részt a viadalon. A győztesek egyúttal a 2017-es év magyar válogatott keretének tagjai lesznek.

A keszthelyi Pelso Kung-fu Sportegyesület versenyzői középen Bertalan Ákos

A következő keszthelyi eredmények születtek. Magyar bajnoki címet nyert küzdelemben: Csoba Attila, Döbröntei Máté, formagyakorlatban: Horváth Dorka, Lenner Tamás, csoportos formagyakorlatban: Bianchini Bence, Horváth Erik, Vaska P. Ferenc. Egyéni formagyakorlatban második lett: Bianchini Bence, 3. helyezett: Vaska P. Ferenc, 4. helyezés: Horváth Erik, Nagy Anna, 5. helyezés: Horváth Erik.

Bertalan Ákos mester, a keszthelyiek edzője külön kiemelte Lenner Tamás, mestercím várományos versenyzőjüket, aki három kategóriában is magyar bajnokként tért haza, s ezen a viadalon fejezte be hosszú, 13 éves versenyzői pályafutását. Az edző többi tanítványával is meg volt elégedve.