2017.07.27. 19:21

EYOF: Négy magyar érem csütörtökön

Négy érmet nyertek a magyarok Győrben a 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) csütörtöki versenynapján.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapjának beszámolója szerint két-két ezüsttel és bronzzal bővült a hazai éremtermés. Második helyen végzett cselgáncsban a 81 kilogrammos Tóth Benedek, úszásban pedig 100 méter mellen Vécsei Réka 1:09.40 perces eredménnyel.

Bronzérmes lett a dzsúdós Nerpel Gergely 73 kilóban és az atléta Molnár Janka 400 méteren elért 55.00 másodperccel.

A magyar csapat hét arany-, tíz ezüst- és kilenc bronzéremnél tart.

A szombatig tartó viadalon tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkednek a 14 és 18 év közötti fiatalok. A győri eseményre ötven országból 2500 sportoló és 1100 kísérő érkezett, a magyar színeket 152 versenyző képviseli.