Zalaegerszeg - A férfi kosárlabda élvonal alapszakaszának 22. fordulójában Szombathelyen játszott vasárnap a ZTE KK.

(26-21, 20-19, 22-14, 18-19)

Szombathely, 2800 néző. Jv.: Földházi, Farkas, Vida.

Falco: Govens 33/6, Váradi 20/12, Medford 2, Pustahvar 8/6, Zigeranovic 6. Csere: Tóth 7, Barham 3/3, Kovács 5/3, Bognár 2. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

ZTE: Ubilla 11/3, Norfleet 21/15, Benke 17/3, Szabó 7/3, Drungilas 5. Csere: Wright 3, Mohácsi 9/6, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az otthonukban ebben a bajnokságban még veretlen vasiak kezdték jobban a meccset (4. p.: 10-4, 5. p.: 13-7), ám a szép számú szurkolótól támogatott ZTE nem hagyta túlságosan ellépni ellenfelét (6. p.: 15-14). A hazaiak bátran és jól dobtak távolról, a zalaiak ebben a műfajban alul maradt ezúttal, de ennél kellemetlenebb érzés volt azt látni, hogy a Falco a védekezés minőségét tekintve is magasabbra tette a lécet. A második negyedben a hazaiak újra többször elléptek ellenfelüktől (14. p.: 31-23, 20. p.: 46-35), de a ZTE a nehéz helyzetekben nagy akarattal rendre csökkenteni tudta a hátrányt. A vendégek kulcsemberei közül Drungilas (aki nehéz csatában volt a vasi Zigeranovic-csal a palánk alatt) még pont nélkül állt a szünetben.

Ubilla (ZTE, kékben) nyomában Govens. A két amerikai közül a tavaly még Egerszegen játszó utóbbi tegnap sziporkázott
Fotó: Unger Tamás

Fordulás után jól kezdett a ZTE (22. p.: 49-45), de elég volt két hiba és egy percre rá már időt kellett kérniük a vendégeknek (56-46). Hazai részről Govens rendkívül ponterősen játszott (25. p.: 60-46), míg a Zeténél nagyon sok volt a hiba, Ubilla például a 28. percben 5 eladott labdánál tartott már. Az egy nyilvánvaló játékvezetői tévedést számon kérő Bencze Tamás ellen technikai hibát ítéltek, és már nem működött az zalai oldalon, ami az első félidőben igen: a visszazárkózás. A záró játékrész 68-54-ről indult, majd váratlanul esély derengett a ZTE előtt, elsősorban azért, mert a Falco közel 6 perc alatt csupán 3 pontig jutott (71-64). A vendégek azonban sajnos nem javultak annyit, ami a fordításhoz kellett volna, Govens pedig két távolival eldöntött mindent.

Szrecsko Szekulovics: "Erős csapatot győztünk le, megérdemelten."

Bencze Tamás: "Nem vagyok biztos benne, hogy faulthatáron belül volt az a védekezés, amit a Falco a 3. negyedben mutatott. Az a játékrész, illetve Govens játéka döntött."