2017.06.11. 18:30

Triatlon: Flander és Poór sikere Keszthelyen

A hét végén újabb rangos versenyt rendeztek a Balaton-parti városban, a Keszthely Triathlont, amely egyben a középtávú országos bajnokság is volt.

Góth Imre

Az előzetes nevezések alapján hamar betelt a szervezők által meghirdetett 700 fős maximális részvételi keret, s neves indulók is elfogadták a szervezők meghívását.

A rajt pillanata a vízben mindig a leglátványosabb
Fotó: Góth Imre

A szombati középtáv (1900 m úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás) látványos rajtja a Városi Strandon is már sok érdeklődött vonzott. A férfiaknál Flander Márton, a nőknél pedig Poór Brigitta szerezte meg a bajnoki címet a triatlonosok középtávú országos bajnokságán. A férfiaknál a 712 induló közül az abszolút győztes a német Andreas Raelert lett, míg a nőknél a 141 rajthoz álló közül Poórt fél perccel megelőzve az osztrák Michaela Herlbauer nyert.