2017.03.26. 19:50

ZTE NKK: Helytállás tét nélkül Miskolcon

A női kosárlabda élvonalban is véget ért az alapszakasz. A ZTE NKK a Diósgyőr vendége volt, az eredmény egyikük helyezését sem befolyásolta már.

DVTK-ZTE NKK 79-65 (25-15, 18-19, 13-10, 23-21)

Miskolc, 1000 néző. Jv.: Pozsonyi, Sallai, Varga-Záray.

DVTK: Czank 7/3, Szécsi 13/6, Rasheed 14/3, Horváth B. 5/3, Jovanovic 11. Csere: Ruffin-Pratt 5, Prahalis 9/6, Tomlinson 10, Győri 2, Bach, Adamecz, Gorjanácz 3/3. Vezetőedző: Maikel López.

ZTE: Nagy 15/3, Hegedüs-Őri 5, Bays 6, Burkholder 21/9, Böröndy D. 9/6. Csere: Kovács G., Horváth Zs. 6, Gáspár-Szalay, Böröndy V. 3/3, Orsó. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Kipontozódott: Horváth Zs. a 39. percben.

Fehérben Burkholder a DVTK elleni, decemberi, hazai bajnokin. Szombaton is az amerikai játékos volt a ZTE legjobbja
Fotó: Archív/Pezzetta

A hazaiak 4-0-val nyitottak, de a ZTE felvette a kesztyűt (4. p.: 10-9). Jovanovicon nehezen, sok fault árán védekeztek a vendégek, de így is dobott a játékrészben 8 pontot (17-11). A negatív tendenciát vendég időkérés sem tudta megállítani. Egészen a második negyed közepéig nem (15. p.: 34-18), ekkor azonban a vendégek védekezése hatékonyabb lett, miközben Burkholder pontjai, valamint a Böröndy-testvérek 3 triplája révén a szünetig olvadt a hazai előny (43-34).

Fordulás után a vendégek majdnem 6 percig nem dobtak pontot, de a szintén sokat rontó Diósgyőr ezt nem tudta igazán kihasználni. A záró játékrészben a minden mindegy hangulat zalai oldalon eredményezett felszabadultságot (35. p.: 64-56). Nem sokon múlt, hogy nem jutott el lőtávolig a vendégcsapat (39. p.: 69-62), a meccs utolsó két perce azonban a papírformát erősítette meg.

Maikel López: - Ez a mérkőzés a Magyar Kupa döntőjére való felkészülés jegyében zajlott.

Gáspár Dávid: - Elégedett vagyok, hiszen amiért jöttünk meg tudtuk valósítani. A hajrában volt esélyünk a felzárkózásra, de sokat hibáztunk kritikus pillanatokban.

További eredmények: Sopron-PEAC 69-54, PINKK- MTK 72-56, Vasas-Győr 64-76, Szekszárd-BEAC 85-52.