2017.04.28. 18:45

Hetedik helyen zárt a ZTE NKK

Zalaegerszeg - Az NB I A-csoportos női kosárlabda-bajnokságban a ZTE NKK pénteken abban a tudatban utazott a fővárosba: ha nyer, véget ér a szezonja.

Vasas-ZTE NKK 55-71

(20-15, 8-19, 16-21, 11-16)

Budapest, Pasaréti-csarnok, 200 néző. Jv.: Söjtöry, Praksch, Csabai-Kaskötő. Rájátszás a 7. helyért, 2. mérkőzés.

Vasas: Colic 6, Mérész 10, Dobos 8, Dusanic 8, Dúl 3. Csere: Solymosi 2, Tóth 2, Bernáth 5/3, Bajnóczi 7/3, Farkas 4. Vezetőedző: Igor Skocovski.

ZTE: Böröndy D., Bays 17, Burkholder 13/3, Nagy 6, Orsó 3. Csere: Hegedűs-Őri 7/3, Gáspár-Szalay, Horváth 10, Böröndy V. 15, Velkey, Jurkó, Kovács G. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A hazaiak feltett szándéka volt elrontani a párharcban 1-0-ra vezető zalaiak szezonzárását, ezért elszántan kezdtek (4. p.: 9-4). A folytatásban felzárkózott egy pontra a ZTE, majd megint elléptek az angyalföldiek (8. p.: 18-10), köszönhetően főleg annak, hogy a vendégek igen gyatrán dobtak. Még az első negyed végén, s majd a második elején aztán Hegedűs-Őri összeszorgoskodott 7 pontot, és ezzel - először a meccsen - majdnem egyenlíteni is sikerült (20-19). A fordulatra így a 16. percig, és Böröndy V. 2+1-es kosaráig kellett várni (24-26), és a cseréből érkezett játékos ebben az időszakban vezérévé vált csapatának.

Kellett a zalai részsikerekhez nyilván az is, hogy a Vasas addigi legjobbja, Dobos három személyi hibával a padon ült, de ez a 13-0-ás rohamot produkáló ZTE érdemeiből nem von le semmit (18. p.: 24-34). A negyed utolsó perceiben a korábban 5 percen át "gólképtelen" Vasas éledezett, de a félidőben ezzel együtt is jó úton volt a vendégcsapat célja felé (28-34).

Fehérben a zalai Gáspár-Szalay a párharc első meccsén
Fotó: Katona Tibor

Fordulás után újra gyorsan meglett a tízpontos zalai előny (22. p.: 30-40), de a pihenő utáni első percek bő ponttermése után mindkét oldalon megint sok hiba, rontott dobás, eladott labda (ebben a műfajban a Vasas 21-et produkált a meccsen) következett. A problémán a ZTE-nek sikerült előbb és inkább úrrá lennie: Burkholder és Böröndy V. vitte a prímet a vendégeknél, de a faultproblémákkal küzdő Bays is megtette a magáét.

Az utolsó játékrészre 55-44-es zalai előnnyel fordultak a felek, és a tíz perc elején Bays 8 ponttal gondoskodott róla, hogy a Vasas ne reménykedhessen felzárkózásban (35. p.: 45-65). Ezzel a különbséggel eldőlt a mérkőzés és vele a párharc is: a ZTE NKK a várakozások szerint két sima meccsen legyőzte a Vasast, megszerezve a 7. helyet a magyar női kosárlabda élvonalban.