2015.03.22. 17:45

Hullámos maraton - Háromszázan indultak Badacsonytomajról

Zalaegerszeg - A Balaton Szupermaraton keretében nem a pénteken, Keszthelyről elrajtolt Öböl Félmaraton volt az egyetlen betétverseny.

Szombaton, a Budapest Sport Iroda szervezésében Badacsonytomaj és Balatonfüred között országos, maratoni távú viadal zajlott le, melyen 300 sportoló indult és 234 el is érte a célt.

A most ötödször lebonyolított versenyen erősen tavaszias de még nem túlságosan meleg időjárás fogadta a mezőnyt. A néhol hullámos pálya (130 méteres szintemelkedés) különleges próba volt az atléták számára, akiket viszont lengedező dél-nyugati szél segített a Tagore-sétányon felállított célig.

Korpics Attila, a férfi győztes Fotó: ZASZSE

Az élmezőnyben kétszeresen is volt zalai érdekeltség. A nők között a keszthelyi Nagy Eszter (3:40:52 óra) a harmadik helyen ért célba, míg a férfiak között Korpics Attila (Zalaegerszegi Aszfaltszaggatók SE, 2:52:11) a legjobbnak bizonyult.