Idegenben nyert egy góllal a Zalaszentgrót

Zalaegerszeg - A hét végén a 24. fordulóra került sor a megyei labdarúgó I. osztályban. A listavezető Nagykanizsa szabadnapos volt, de a Csács-NSE nem tudott élni a lehetőséggel.

Szepetnek-Flexibil-Top Zalakomár 0-0

Szepetnek, 150 néző. Jv.: Hegedüs M.

Szepetnek: Horváth G. - Szabó (Anger), Kalinics, Rákhely, Pesti (Szép), Bedő, Völgyi, Nagy, Szőke Á. (Cs. Horváth G.), Kollár, László (Petánovics). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Bagó, Takács (Mészáros), Fenusz, Tarnóczai (Horváth I.), Horváth J. (Kuti), Madarász, Horváth Zs., Tóth-Pajor Sz., Fábián, Földesi. Edző: Kiss István.

Az első félidőben a hazai csapat támadólag lépett fel, a szervezetten védekező vendégek a szepetneki támadásokat sorra mentették. Említést érdemel Nagy lövése, amely a keresztlécen csattant. A második félidő hasonlóan zajlott, a szepetnekiek lövéseit több ízben a vendégkapus hárította. Összességében a szervezetten védekező, fegyelmezett Zalakomár célja teljesült, gólt nem kaptak, ezen a napon a hazai próbálkozások nem hoztak eredményt.

Jók: Bedő, Pesti, Nagy, ill. Tóth-Pajor M., Bagó.

U19: Szepetnek-Zalakomár 2-1.

Szerszámsziget-Zalalövő-Gyenesdiás Kinizsi 1-1 (0-0)

Zalalövő, 150 néző. Jv.: Major Zs.

Zalalövő: Dóra - Szőke, Kellner, Balogh, Cseresnyés, Sipos, Gyenese (Horváth B.), Zsoldos, Mavolo, Darabos, Tóth Á. (Elek). Edző: Ostrom János.

Gyenesdiás: Konkoly - Hegyi, Szőcze, Szigeti, Farkas (Soós G.), Sipőcz, Pandur, Mátó, Soós M., Torsa (Kocsis P.), Sipos. Edző: Hajba Géza.

Gyengébb első, majd jobban sikerült második félidő után alakult ki a végeredmény. A hazaiak kapufákat lőttek, a vendégek ziccereket hibáztak, így a döntetlen igazságos.

Gólszerzők: Balogh, ill. Sipőcz.

Jók: Szőke, Balogh, Sipos, Tóth Á., Elek, ill. az egész csapat.

Kiállítva: Mátó (78., Gyenesdiás).

U19: Zalalövő-Gyenesdiás 3-3.

Femat Cseszteg-Zalagrár Pókaszepetk 6-3 (3-1)

Csesztreg, 100 néző. Jv.: Novák R.

Csesztreg: Kiss Be. - Nemsics, Horváth R., Kiss Ba. (Őr), Nagy N., Magai, Kancsal, Molnár, Elek, Pethő J. (Szabó), Nagy R. Edző: Őr József.

Pókaszepetk: Simon - Kovács, Büki, Szekeres, Bognár, Hemela (Molnár), Lukács, Bertók (Farkas), Horváth Sz., Pethő G., Karvalics (Csécs). Edző: Lepár Attila.

A 14. percben Büki a hosszú sarokba lőtt, 0-1. A 19. percben Nagy N. éles szögből szerzett gólt, 1-1. Kicsivel később Magai lövését a kapus Kiss Ba. elé ütötte, aki nem hibázott, 2-1. A 27. percben Magai fejese után újra Kiss Ba. volt eredményes, 3-1. Az 54. percben Molnár indításából Kiss Ba. szerzett gólt, 4-1. A 64. percben egy szöglet után Pethő J. bombagólt lőtt, 5-1.

A 69. percben a vendégek részéről Horváth Sz. talált a kapuba, majd egy szabadrúgás után szintén ő volt eredményes, 5-3. A 83. percben Pethő J. állította be a végeredményt, 6-3. Gólgazdag, nézőcsalogató mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat könnyű győzelmet szerzett.

Gólszerzők: Kiss Ba. (3), Pethő J. (2), Nagy N., ill. Horváth Sz. (2), Büki.

Jók: Horváth R., Kiss Ba., Kancsal, Pethő J., ill. senki.

U19: Csesztreg-Pókaszepetk 5-1.

Türje-Lets Do It Technoroll Teskánd 0-7 (0-4)

Türje, 100 néző. Jv.: Réz N.

Türje: Farkas T. - Balázs M., Balázs S. (Ágh), Egyed, Károly (Fodor), Szép, Koczka, Szabatin, Nagy T., Vasas, Nagy A. Edző: Guitprecht László.

Teskánd: Bucsics (Horváth M.) - Vizsy Á. (Kecskés), Magyar, Hadrik, Lapat, Vizsy B., Zsuppán, Major, Viola, Pergel, Németh B. Edző: Pergel Attila.

A türjei Nagy Tamás (balra) és a Teskánd játékosa, Vizsy Bence küzd a labdáért a két csapat vasárnapi mérkőzésén Fotó: Pezzetta Umberto

A vendégcsapat remek játékkal és egy Pergel Dáviddal jobb volt a hazai csapatnál. A türjeiek próbálkoztak góllövéssel, de nem sikerült.

Gólszerzők: Pergel (5), Németh B., Kecskés.

Jók: senki, ill. Pergel (a mezőny legjobbja) és az egész csapat.

U19: Türje-Teskánd 0-5.

Semjénháza-Kaposi International Transport Csács-NSE 3-3 (0-2)

Semjénháza, 350 néző. Jv.: Siket L.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. - Papp, Kovács, Latin, Szollár, Schuller, Nagy, Kuzma, Szakmeiszter J., Kollár (Markek), Novák (Kocsis). Edző: Markek István.

Csács-NSE: Kozma (Szilasi) - Nyári (Lukács), Mihalecz (Bandics), Lepár, Domján, Csongár, Éder, Horváth Pa., Horváth Pé., Sági, Csik. Edző: Sebők József.

Pontot mentett a Nemesapáti Semjénházán. Az első félidőben az egyik bajnokesélyes Csács-NSE akarata érvényesült jobbára, ami az eredményben is megmutatkozott, habár ehhez kellett egy 11-es, amely előtt a szabálytalanság vélhetően a 16-oson kívül történt. A második félidőben a hazai csapat mindent egy lapra feltéve támadott, majd megfordította az eredményt egy jó iramú, küzdelmes, színvonalas mérkőzésen. A Semjénháza közelebb állt a győzelemhez.

Gólszerzők: Latin, Nagy M. (11-esből), Szollár, ill. Mihalecz (11-esből), Domján, Bandics.

Jók: Szollár (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Horváth Pa., Bandics.

U19: Semjénháza-Csács-NSE 0-3.

Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák-Olajmunkás Gellénháza 1-3 (1-1)

Kiskanizsa, 100 néző. Jv.: Vincze G.

Kiskanizsa: Munkácsi - Csordás (Póka), Piecs, Lukács, Dolmányos, Szabó, Pál, Horváth, Mulasics (Kálcsics), Ganzer, Ötvös. Edző: Sneff Ferenc.

Gellénháza: Cseresnyés - Török, Keszei (Turi), Horváth, Bognár (Pilisi), Szabó, Vincze (Ferenczi), Odonics, Dávid, Nagy Z., Nagy B. Játékos-edző: Bencze Péter.

A vendégek gyorsan előnyhöz jutottak, majd fokozatosan feljött a hazai csapat, és átvette a játék irányítását. A próbálkozásokat siker koronázta, s a félidő közepe táján sikerült az egyenlítés, majd még az első játékrészben akár újabb hazai gólok is születhettek volna. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, hol az egyik, hol a másik kapu volt veszélyben. Negyedórával a vége előtt egy nagyszerűen eltalált bombagól, valamint az ezt követő egyperces hazai rövidzárlat döntötte el a három pont sorsát a döntetlen színezetű találkozón.

Gólszerzők: Ötvös, ill. Odonics, Szabó, Ferenczi.

Jók: Piecs, Lukács, ill. Török, Szabó, Dávid.

U19: Kiskanizsa-Gellénháza 2-0.

Lenti TE Sport 36-Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót
0-1 (0-1)

Lenti, 100 néző. Jv.: Papp Á.

Lenti TE: Balogh B. - Fehér, Czigány, Kondákor, Sárkány, Szabó, Balog M. (Lovrencsics), Horváth M., Kiss (Bogdán), Horváth I. (Hermán), Völgyi. Edző: Kovács Béla.

A zalaszentgróti Csarmasz Mátyás (kékben) szereli Horváth Milánt Fotó: Kósa Róbert

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Horváth D., Tóth D., Csarmasz, Gájer P. (Sümegi), Bonyhárd, Vastag (Tóth R.), Horváth B., Csik, Gájer F., Németh. Edző: Jankovics Péter.

Gólszerző: Gájer P.

Jók: Balogh B., ill. az egész csapat.

U19: Lenti TE-Zalaszentgrót 6-1.

Kiegyenlített mérkőzésen a gólhelyzeteiket jobban kihasználó zalaszentgrótiak megérdemelten nyertek.

A II. osztály hétvégi eredményei

A hét végén a 22. fordulóval folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó II. osztály 2016/2017-es szezonjában.

Északi-csoport

Böde-Police-Ola 7-2 (3-1), Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti-Zalaszentgyörgy 4-2 (3-1), Cserszegtomaj-Nagykapornak 1-3 (0-2), Páterdomb-Keszthely Milefa 1-2 (0-1), Várvölgy-Rezi Petőfi 3-0 (1-0), Zalaszentiván-Andráshida TE 3-2 (1-0), Z-Service Zalaszentmihály-Sármellék 2-0 (1-0).

Déli-csoport

Gelse Termál-Molnári 3-0 (1-0), Reák-Gép Bak-Sportklub Gutorfölde 0-4 (0-3), Sava-Borsfa-Borsfa-Páka 4-2 (1-0), Lenti TSZ-Kerámia Tófej 3-1 (1-1), Felsőrajk-Pölöske 0-7 (0-4).