2015.04.27. 15:34

Ismét nemzetközin jártak - A Nagykanizsai TE 1866 dzsúdósai 8 éremmel térhettek haza

Nagykanizsa - A Nagykanizsai Torna Egylet 1866 dzsúdósai a szlovéniai Ptuj városába voltak hivatalosak, a 38. Nemzetközi Judo Kupára. A viadalon öt ország sportolóit köszönthették: a közel 300 nevező hét korcsoportban vetélkedett.

Kühne László

A házigazda Szlovénia mellett Magyarország, Ausztria, Olaszország és Horvátország is képviseltette magát ifjú sportolókkal a nagy hagyományokkal rendelkező eseményen. Az U8-as, az U10-es és az U12-es korosztály volt legnagyobb létszámú a versenyen, de egészen a felnőtt korcsoportig voltak versenyzők. A mezőnyben Magyarországot az NTE 11 versenyzővel képviselte. A kanizsaiak összességében 8 éremmel (4 arany, 2 ezüst és 2 bronz) valamint 3 pontszerző hellyel térhettek haza.

Kovács Olivér (szemben) harcol ellenfelével a ptuji döntőben. A kanizsaiak 12 éves versenyzője végül a második helyen zárt. Fotó: NTE 1866

Kanizsai érmesek. U10 (2006-2007 évben születettek):Musztács Izabella (25 kg) 3 ipponos győzelmet aratott és az első helyen végzett. Garai Emese (28 kg) két ipponos leszorításos győzelemmel első helyezett lett. Szeghy Tamás (27 kg) 3 győztes technikával aranyérmesként zárt. Garamszegi Bálint (36 kg) 2 győztes és 1 vesztes mérkőzéssel a 2. helyen zárt. Nagy Adrián Vajk (+55 kg) a 3. helyen végzett.

U12 (2004-2005): Köveskáli Regő (38 kg) 2 győzelemmel, a döntőben vereséggel második lett. Kovács Olivér (42 kg) 3 győzelemmel, 1 vereséggel a 2. helyen végzett. Nagy Krisztofer (+ 55 kg) első lett.