2017.02.16. 17:50

Két fogásnem, két érem

Zalaegerszeg - A Bp. Honvéd SE felnőtt versennyel ünnepelte meg birkózó szakosztályának újjáalakulását.

Molnár Benjamin a kötöttfogásúak eredményhirdetésén Fotó: ZBSE

A kötöttfogásúaknál 83 versenyző mérlegelt, köztük a Zalaegerszegi Birkózó SE 59 kg-os versenyzője, Molnár Benjamin. A súlycsoport 12 fős mezőnyében két mérkőzést megnyerve a döntőbe jutott a zalai fiú, és ott a felnőtt válogatott Torba Erik tudta csak megállítani. Előkelő 2. helye után a szabadfogásúaknál is rajthoz állt az egerszegi versenyző: a 61 kg-os súlycsoportban rajta kívül a Kanizsa Birkózó SE tagja, Németh Márton is indult Zalából. A sors úgy hozta, hogy ők birkóztak egymás ellen a bronzéremért, és a mérkőzést Molnár nyerte meg 7:6-ra. Ő tehát második érmét szerezte, míg Németh 5. lett.