2014.04.17. 14:20

Két „mezei” aranyérem

Zalaegerszeg - Gödöllő adott otthont a mezeifutók országos diákolimpiai döntőjének. Szép zalai sikerek születtek, ugyanis Hír Csenge és Zarnóczai Zalán is aranyérmet szerzett.

A mezei futó diákolimpiai mindig is az egyik, ha nem a legnagyobb tömegeket megmozgató esemény a diáksporton belül és így volt ez a Gödöllőn rendezett országos döntőn is: 1774 diák, illetve 295 csapat adta le nevezését.

Hír Csenge és Zarnóczai Zalán nyert aranyérmet. Fotó: Kerkai Attila

A megyei diálolimpiáról továbbjutott atléták remek versenyeket vívtak, Zala pedig jól szerepelt. A IV. korcsoportos leányok 2500 méteres versenyében ugyanis az egerszegi Hír Csenge (Z. Izsák iskola) jól beosztva erejét 8:31,37 perces időeredménnyel aranyérmet szerzett. Az V. korcsoportos fiúknál szintén zalai győztest köszöntöttek: a keszthelyi Zarnóczai Zalán (K. Vajda) 4500 méteren 13:52,54 perc alatt ért célba. Ugyanebben a korosztályban a 6. helyen végzett Ott Benjamin (Z. Zrínyi) 14:12,30 perccel, Marx Tamás (Z. Zrínyi) a 12. helyen zárt 14:30,29 perccel. A II. korcsoportban a zalakomári Szőke Renátó a 2500 méteres távon 8:30,15 perccel a 9. helyen ért célba.