Megyei I. labdarúgás - Kilencgólos meccsen nyert a Lenti

Zalaegerszeg - A 8. fordulóval folytatódtak a hét végén a megyei labdarúgó I. osztály küzdelmei.

Lenti TE Sport 36–Semjénháza 6–3 (2–1)

Lenti, 100 néző. Jv.: Bors B.

Lenti: Ág (Simon) – Fehér, Kozári, Czigány, Horváth I. (Sárkány), Hermán (Balogh R.), Balog M., Kiss, Horváth D. (Horváth Sz.), Nagy, Völgyi. Megbízott edző: Kovács Béla.

Semjénháza: Szőke – Latin, Szollár, Horváth (Turi), Kuzma, Kapuvári, Markek (Preksen), Orbán, Bagó, Papp (Kaczeus), Kovács. Edző: Markek István.

A mérkőzés elejétől fogva látható volt, hogy a vendégek védekezésre rendezkedtek be és a kontrákra alapoznak. Ettől függetlenül a Lenti átvette az irányítást és sorra dolgozta ki a helyzeteket, amikből két szép gól is született. Ezután elég hamar eldönthették volna a hazaiak a találkozót, de egy ártalmatlannak tűnő szituációból szépített a Semjénháza. A második félidő gyors hazai góllal indult, majd még nagyobb nyomást helyezett a Lenti az ellenfélre és pillanatok alatt 5–1-es vezetésre tett szert. Ezt követően mindkét csapat nyíltan támadott és a hazai kiállítás után kialakult a 6–3-as végeredmény. A Lenti győzelme megérdemelt.

Gólszerzők: Nagy (3), Horváth D., Czigány, Völgyi, ill. Bagó, Latin, Turi. Jók: Nagy (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Kapuvári. Kiállítva: Völgyi (74., Lenti). U19: Lenti–Semjénháza 15–0.

Hévíz–Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót 3–0 (3–0)

Hévíz, 120 néző. Jv.: Varga P.

Hévíz: Balogh (Péntek) – Herbály, Fisli, Vasas (Csík), Rácz (Nedelkó), Keszthelyi (Huber), Czibor, Nagy, Szántó (Horváth), Karakai (Tombor), Pálfi. Edző: Lendvai Miklós.

Zalaszentgrót: Tóth – Balogh Á., Fodor, Csarmasz, Gájer F., Balogh Z., Gájer P., Horváth, Ferenczi (Németh Á.), Németh A., Kónya (Kovács). Edző: Kovács Tamás.

A mérkőzés esélyese a hazai csapat volt, amit a 20. percben történt zalaszentgróti kiállítás még inkább megerősített. A hévíziek számos helyzetet alakítottak ki, azonban a kapuba csak az első félidőben sikerült betalálniuk, így is megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Gólszerző: Pálfi (2), Karakai. Jók: az egész csapat, ill. Gájer P., Ferenczi, Kónya. Kiállítva: Németh A. (20., Zalaszentgrót).

Olajmunkás Gellénháza–Lets Do It Technoroll Teskánd 2–0 (1–0)

Gellénháza, 50 néző. Jv.: Husz T.

Gellénháza: Dóra – Pilisi, Horváth B., Nagy, Balogh B., Balogh A., Nikitscher (Viola), Bognár (Pintér), Szabó, Horváth L. (Bagó), Pergel (Bencze). Játékos-edző: Bencze Péter.

Teskánd: Tóth – Zsuppán, Magyar, Németh (Terbe), Major, Farkas (Gángó), Toplak, Vizsy (Baumgartner), Sopronyi, Miszori, Csik. Edző: Mándli Péter.

A mérkőzés esélyese az Olajmunkás volt, ám fölényüket csak a 39. percben tudták gólra váltani, amikor egy felső lécről visszapattanó labdát Pergel Dávid vágott a hálóba. Szünet után sem volt túl izgalmas a mérkőzés, aztán a 66. percben a kapuval szemben, pont középen álló Szabó Bence kapott jó átadást és nagyjából 20 méterről, pazar rúgással lőtte ki a jobb felső sarkot, bebiztosítva ezzel a Gellénháza szezonbéli hatodik győzelmét.

Gólszerzők: Pergel, Szabó. Jók: Pilisi, Balogh A., Horváth B., ill. Magyar, Toplak, Sopronyi. U19: Gellénháza–Teskánd 0–2.

Szerszámsziget-Zalalövő–Letenye 1–0 (0–0)

Zalalövő, 100 néző. Jv.: Kocsondi J.

Zalalövő: Molnár I. – Szőke, Csáki, Kellner, Cseresnyés, Molnár R. (Kiss B.), Herman (Nagy D.), Zsoldos, Kaszás, Darabos (Winkelbauer), Kisharmadás (Tóth B.). Edző: Ostrom János.

Letenye: Gyulai – Kovács K., Zsohár, Kiss Á., Öri, Erdős, Markek, Sánta, Móricz, Leon, Proszenyák. Edző: Kiss István.

A hazai csapat sokat támadott az első félidőben, egy kapufát is lőtt és számos helyzetet kialakított, de a vendégek kiválóan védekeztek. Az 55. percben megtört a jég: Kiss Balázs ívelt be egy szögletet, két letenyei védő elcsúszott és Kellner vállal a hálóba juttatta a labdát, 1–0. A fáradó vendégek ellen a ZTK még számos lehetőséget alakított ki, de ezek sorra kimaradtak.

Gólszerző: Kellner. Jók: Szőke, Cseresnyés, Zsoldos, ill. Kiss Á., Öri, Sánta. U19: Zalalövő–Letenye 5–0.

Kaszás Ferenc (balra) és Kiss Ádám küzd a labdáért az 1 0-ás hazai győzelemmel végződő Zalalövő Letenye bajnoki mérkőzésen Fotó: Pezzetta Umberto

Szepetnek–Femat Csesztreg 0–3 (0–0)

Szepetnek, 200 néző. Jv.: Vincze G.

Szepetnek: Horváth Zs. (Kalányos) – Szabó (Hajnal), Anger (Vittman), Németh, Grabant, Bedő, Kalinics, Fuisz, Kollár, László (Petanovics), Cs. Horváth. Edző: Grabant János.

Csesztreg: Kiss – Elek, Molnár, Horváth R., Kasza, Nagy N., Szekeres, Horváth M. (Nagy G.), Nemsics (Szabó), Pethő, Kovács (Szalai). Edző: Fentős Pál.

Az első félidőben mindkét csapat fegyelmezetten játszott, így a kapuk előtt komoly helyzetek nem adódtak. A második játékrészben a jobb játékerőt képviselő vendégek a kontráikból háromszor is a kapuba találtak. A hajrában a hazaiak két nagy helyzetet sem tudtak gólra váltani, így megérdemelt vendéggyőzelem született.

Gólszerzők: Szekeres, Horváth M., Horváth R. Jók: Bedő, Németh, ill. Pethő, Horváth R., Kasza. U19: Szepetnek–Csesztreg 1–1.

Csács-NSE–Zalagrár Pókaszepetk 2–2 (1–2)

Nemesapáti, 200 néző. Jv.: Siket L.

Csács-NSE: Sinkó – Szegleti (Rédei), Németh P., Somogyi, Sági (Horváth A.), Horváth P., Lepár, Éder, Csongár, Koczor, Kámán (Lukács). Edző: Kovács Imre.

Pókaszepetk: Lepár – Mondai, Száraz, Lovrencsics, Szekeres, Cseke, Hemela (Goldfinger), Büki (Pintyőke), Bertók (Kovács), Toplak (Huszár), Csécs (Pál). Játékos-edző: Lepár Attila.

Úgy néz ki, hogy még mindig nem heverte ki a hazai csapat a múlt heti, Csesztreg elleni vereséget. A 4. percben Horváth Péter révén korán vezetést szerzett a hazai csapat, de az első félidőben hibát hibára halmozva előnyhöz juttatta a vendégeket. Annak ellenére, hogy a szünet után a Csács-NSE továbbra sem játszott jól, tucatnyi gólhelyzetet dolgozott ki, de vagy a kapufa vagy valamelyik védő, de leginkább a 46 éves játékos-edző, Lepár Attila kiváló védéseinek köszönhetően csak egyenlíteni tudtak a hazaiak: a 67. percben Koczor remek csel után adott középre, a berobbanó Rédei pedig közelről a hálóba lőtt. A hősiesen küzdő szepetkiek, elsősorban veterán kapusuknak köszönhetően megérdemelték a döntetlent.

Gólszerzők: Horváth P., Rédei, ill. Száraz (11-esből), Csécs. Jók: senki, ill. Lepár (a mezőny legjobbja), Száraz, Szekeres, Toplak, Csécs. U19: Csács-NSE–Pókaszepetk 2–4.

Lentiből Kosár Lajos, Hévízről Hegyi Péter, Gellénházáról Bartusch Géza, Zalalövőről Herczeg Imre, Szepetnekről Harmat János, Nemesapátiból Lukács Péter, Kiskanizsáról pedig Kápolnás Zoltán tudósított lapunknak.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

1.            Csesztreg            8             7             1             0             32           -              11           22

2.            Gellénháza         8             6             0             2             21           -              8             18

3.            Zalalövő               8             5             3             0             17           -              8             18

4.            Hévíz     8             5             2             1             17           -              4             17

5.            Csács-NSE           8             4             1             3             21           -              13           13

6.            Nagykanizsa      8             3             3             2             18           -              14           12

7.            Lenti TE                8             3             1             4             20           -              18           10

8.            Zalaszentgrót    8             3             1             4             12           -              16           10

9.            Pókaszepetk     8             2             2             4             10           -              16           8

10.          Szepetnek          8             2             2             4             9             -              18           8

11.          Kiskanizsa           8             2             2             4             7             -              19           8

12.          Semjénháza      8             1             2             5             11           -              21           5

13.          Teskánd              8             1             2             5             5             -              19           5

14.          Letenye               8             1             0             7             7             -              22           3

Döntetlen a városi rangadón

Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák–Nagykanizsa 2–2 (1–1)

Kiskanizsa, 200 néző. Jv.: Deák F.

Kiskanizsa: Munkácsi – Csordás (Ötvös), Ganzer (Németh), Mulasics, Boros, Kálovics (Piecs), Dolmányos, Földesi (Kálcsics), Rácz, Kovács, Lukács (Póka). Edző: Sneff Ferenc.

Nagykanizsa: Szekeres – Schuller, Péter, Zsirai A. (Nagy), Hóbor, Grudics, Szalai (Szép), Kiss, Bene, Zsirai P., Szakmeiszter (Horváth). Edző: Gombos Zsolt.

Gólszerzők: Rácz, Lukács, ill. Kiss (11-esből), Bene. Jók: Lukács, Boros, Kovács, ill. Kiss, Hóbor.

Hóbor Gergő (középen) emeli ki akrobatikus mozdulattal a labdát Lukács István mellett Fotó: Gergely Szilárd

A Kiskanizsa volt játékosának, Hanusz Zsoltnak vasárnap délelőtti, sport-eseményen történt tragikus halála miatt egyperces gyászszünettel indult a városi rangadó. A hazaiak óriási elánnal kezdtek és helyzeteket is kialakítottak. A kezezés miatt megítélt büntető felhozta a vendégeket, majd a kiskanizsai egyenlítés után kiegyenlítetté vált az egyébként jó iramú mérkőzés. Vendéghelyzettel indult a második játékrész, majd a kapuk felváltva forogtak veszélyben, míg az egyik hazai próbálkozás eredménnyel járt és előnybe került a Kiskanizsa. A vezetés biztosnak tűnt, majd tíz perccel a vége előtt egy bal oldali támadás után a kipattanót az üres kapuba juttatták a nagykanizsaiak. Összességében, különösen az első félidőben, lendületes és küzdelmes volt a városi rangadó, amelyen reális végeredmény született.

A II. osztály hét végi eredményei

A hétvégén a 8. fordulót rendezték a megyei labdarúgó II. osztályban. Délen a Zalakomár legyőzte a listavezető Gutorföldét.

Északi-csoport

Police-Ola–Zalaszentgyörgy 1–2 (1–1), AF Páterdomb–Zalaszentiván 1–0 (1–0), Várvölgy–Cserszegtomaj 1–2 (1–2), Z-Service Zalaszentmihály–Türje 1–1 (0–0), Rezi Petőfi–Nagykapornak 2–1 (0–1), Böde–Alsópáhok 1–1 (0–1), Zalaapáti–Keszthely Milefa 0–4 (0–1), A Gyenesdiás Kinizsi–Sármellék mérkőzés elmaradt.

Déli-csoport

ZNet-Mikronet Becsehely–Miklósfa 6–0 (3–0), Páka–Molnári 3–1 (1–1), Felsőrajk–Rédics 4–1 (2–1), Lenti TSZ–Kerámia Tófej 0–2 (0–1), Sava-Borsfa-Borsfa–Olajmunkás Gellénháza II 3–1 (1–0), Flexibil-Top Zalakomár–Sportklub Gutorfölde 3–0 (2–0), Reák-Gép Bak–Gelse Termál 0–3 (0–2).