Labdarúgó NB III: az Andráshida értékes győzelme

Zalaegerszeg - A labdarúgó NB III Nyugati-csoportjának 28. fordulójában a Hévíz szabadnapos, az Andráshida viszont értékes három pontot szerzett.

Zalai Hírlap

Tarr Andráshida-Bp. Honvéd II. 1-0 (1-0)
Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Mód.

Andráshida: Horváth M.- Marsai, Kalamár, Simonfalvi, Varga - Horváth T. Horváth D., Bíró, Szegleti - Tóth L.(Fülöp) Vittman. Edző: Dobos Sándor.

Gólszerző: Vittman. Kiállítva: Soós (Bp. Honvéd).

Nagyszerűen kezdett a hazai együttes, mely az első, korszerű akciója végén vezetett. A gyors találat után kitámadott a fővárosi csapat, különösebb eredmény nélkül. A házigazdák kedvükre kontrázhattak, Bíró el is találta a lécet. A Honvéd távoli lövésekkel kísérletezett, melyek pontatlanok voltak. A félidő közepén Vittman hibázott nagy helyzetben.

Az andráshidai Szegleti (kékben) egy gondolattal lemaradt tegnap ebben a szituációban a honvédos Királyról Fotó: Pezzetta Umberto

Szünet után 15 percen át a kapuk alig kerültek veszélybe. A félidő közepétől a vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki. A hajrában több lehetőséget hibázott el a Honvéd, kapufát lőtt, és Horváth M. is többször bravúrral védett. A hajrában sok volt a kakaskodás, ennek eredménye lett a fővárosi piros lap.

Az első félidőben a zalai csapat eldönthette volna a mérkőzést, de a helyzeteik kimaradtak, így alaposan meg kellett küzdeniük a pontokért.

Dobos Sándor: "Nagyon értékes 3 pontot szereztünk, teljesen megérdemelten."

További eredmények: Kaposvár-III. Ker. TVE 3-0, Érd-Veszprém 2-1, Sárvár- Komárom 0-1, Ajka-Csorna 2-0, Gyirmót II.-Diósd 2-1, Csepel-Videoton 1-0, ETO FC Győr-Puskás II. 2-1.