2017.02.04. 21:20

Magabiztos sikert aratott a ZTE NKK

Az NB I A csoportos női bajnokság 16. fordulójában a BEAC vendége volt a ZTE NKK. A zalaiak célja a győzelem megszerzése volt a fővárosban.

BEAC-Újbuda-ZTE NKK 49-72 (13-27, 19-16, 4-17, 13-12)

Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. Jv.: Balog, Menyhárt, Gelencsér.

BEAC: Pusztai 8, Szabó 5, Pál, Barnai 8, Süle 18/12. Csere: Suppan 8, Lelik, György, Kocsis, Gocsmann, László 2. Vezetőedző: Balogh Judit.

ZTE: Hegedűs-Őri 12/6, Bays 10, Burkholder 12, Böröndy D. 4, Nagy 11/3. Csere: Orsó 13/3, Szalay, Horváth 6, Böröndy V. 4, Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Kipontozódott: Kocsis a 24. percben.

A zalaegerszegi Hegedűs-Őri Györgyi (fehérben) főleg az első félidőben játszott eredményesen
Archív fotó: Pezzetta Umberto

A vendégek szempontjából igazi diadalmenet volt az első negyed, annak ellenére, hogy az első kosarakat a bajnokság alsóházához tartozó BEAC szerezte. Főleg Hegedűs-Őri volt elemében a vendégek részéről (8 pont, 2 lepattanó, 2 gólpassz), de Orsó cseréből szerzett 7 pontja is említésre méltó. A 2. negyedben hatékonyabban kezdett védekezni a BEAC, a hazai felzárkózás első számú felelőse azonban a triplákat szóró Süle volt (15. p.: 25-32). A nagyot küzdő házigazda 32-38-nál érezhette leginkább, hogy van még keresnivalója, de Horváth a szünet előtti utolsó pillanatokban ismét tíz pont fölé tornászta a különbséget.

Fordulás után a ZTE állva hagyta ellenfelét (23. p.: 32-49), és bár következett egy háromperces, pontatlan időszak is a játékában, ezt a fővárosiak nem tudták kihasználni (28. p.: 36-56). A záró negyed derekára Bays pontjaival végképp eldőlt az összecsapás (34. p.: 37-66), és ez a felismerés nem használt kifejezetten egyik csapat játékának sem. A hátralévő időben eladott labdából és rossz dobásból több volt, mint kosárból, a vendégektől viszont Orsó elkönyvelhetett egy kisebb egyéni sikert: felküzdötte magát a zalai eredményességi lista élére.

A ZTE NKK nem különösebben magas színvonalú mérkőzésen hozta a remélt győzelmet, és 7 sikere van a szezonban, 7 vereség mellett.