2017.06.05. 16:20

NB III: Felemás zalai búcsú a bajnokságtól

ANDRÁSHIDA/HÉVÍZ A labdarúgó NB III Nyugati-csoportjában az utolsó fordulót rendezték. A Tarr Andráshida hazai pályán kikapott az Ajkától, a kiesett Hévíz SK viszont szépen búcsúzott, ugyanis legyőzte a Videoton II csapatát.

Tarr Andráshida- FC Ajka
1-2 (0-2)

Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Gaál.

Andráshida: Horváth M. - Baráth, Balla, Kalamár (Cseke), Varga - Horváth T. Simonfalvy (Ferencz), Marsi, Horváth D. - Tóth L., Vittman. Vezetődző: Dobos Sándor.

Gólszerzők: Vittman (73.), illetve Szabó Zs. (20.), Balázs R. (28).

A jó erőkből álló vendégek az első félidőben két kontra után szerzett találattal vezettek. Fordulás után alaposan feljavult a hazai csapat teljesítménye, de helyzeteiből csak egyet lőtt be, a rutinos vendégek így elvitték a három pontot.

Dobos Sándor: "Jó erőkből álló csapat ellen, a második félidei játékunk alapján megfordíthattuk volna a mérkőzést. Az egész idény összképe pozitív, biztosan maradtunk bent."

Vittman Ádám (fehérben) szerezte az andráshidaiak egyetlen gólját a mérkőzésen, de ez most nem ért pontot Fotó: Szekeres Péter

Hévíz SK-Videoton II
3-1 (1-1)

Hévíz, 150 néző. Jv.: Szommer.

Hévíz SK: Jánosa - Giber, Keresztes, Czibor, Rácz - Szo Péter Zs., Nedelkó (Damina) - Horváth P., Fujsz, Polareczki (Tóth G.) - Pálfi D. (Kiglics). Vezetőedző: Szabó Imre.

Gólszerzők: Fujsz (26., 66.), Horváth P. (78.), illetve Réti (43.).

A már kiesett Hévíz szeretett volna szépen búcsúzni az NB III-tól. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, valamivel a Videoton birtokolta többet a labdát. Mindkét oldalon született gól, majd a második félidő már egyértelműen a zalaiaké volt. A Hévíz minden tekintetben felülmúlta ellenfelét és nyert.

Szabó Imre: "Tisztességesen fejeztük be a bajnokságot. Azt kértem a csapattól, hogy hozzáállásban és eredményben igyekezzünk a legtöbbet kihozni magunkból, ami most sikerült. A tényen viszont ez sem változtat, hiszen kiestünk."

Az NB III Nyugati-csoport 34. fordulójának további eredményei: Bp. Honvéd-MFA II-III. Ker. TVE 0-2, Csepel-ETO FC Győr 3-1, Kaposvár-Gyirmót II 7-0, Érd-Puskás Akadémia II 2-2, Veszprém-Komárom 2-1, Sárvár-Csorna 0-0.