2017.05.28. 19:45

NB III: kikapott a Hévíz - A Diósd az Andráshida elleni meccsre sem tudott kiállni

ZALAEGERSZEG - A labdarúgó NB III Nyugati-csoportjában az utolsó előtti forduló mérkőzéseit játszották az elmúlt hétvégén.

Illetve a forduló ezúttal sem lehetett teljes, a Diósd ugyanis az elmúlt heti, kaposvári mérkőzése után ezúttal hazai pályán sem állt ki. Az ellenfél a Tarr-Andráshida lett volna, mely így játék nélkül utazott haza. Az ügyben hivatalos döntés még nincs, de a 3 pontot minden bizonnyal a vétlen zalaiak kapják meg.

A csoport másik zalai alakulata viszont játszott.

III. Ker TVE-

Hévíz SK 1-0 (0-0)

Budapest, 100 néző. Jv.: Kátai.

Hévíz: Jánosa - Giber (Horváth M.), Keresztes, Nedelkó, Buzási, Horváth P., Szi-Péter (Damina B.), Czibor, Rácz, Polareczki, Pálfi. Edző: Szabó Imre.

Gólszerző: Domokos.

Buzási Gábor (Hévíz, balól) és Vittman Ádám (Andráshida) párharca az áprilisi megyei rangadón
Fotó: Katona Tibor

A találkozó elején nagy lendülettel és győzni akarással játszott a Hévíz, azonban az ellenfél még jobban akarta a győzelmet, ezért több, kapura veszélyes játékhelyzetet tudtak kialakítani.Az első félidőben mindezek ellenére nem született gól.

Fordulás után már egyértelműen a hazai csapat irányított a hajrában, a 85. percben pedig sikerült megszereznie a vezetést is. Kisebb helyzetek még kialakultak mindkét oldalon, de több találat nem született. Hajtós, gólhelyzetekben gazdag mérkőzést láthattak a nézők, de a Hévíz ettől nem lehet boldogabb.

Szabó Imre: "Nagyon csalódott vagyok, mert azt láttam, hogy néhány játékosunk már feladta a bennmaradásért vívott harcot. Pedig nekünk az lenne a feladatunk, hogy a lehető legtöbb pontot megszerezzük még, hiszen a jövő évi NB III feltöltésénél még bármi megtörténhet."

További eredmények: Videoton II-Veszprém 1-2, Komárom-Érd 5-2, Csorna- Honvéd II 2-2, Ajka-Kaposvár 4-0, Gyirmót II-Csepel 0-0, ETO FC Győr-Sárvár 2-0.

1. ETO FC Győr 31 27 0 4 83 - 19 81

2. Érd 31 23 2 6 68 - 34 71

3. Kaposvár 31 19 4 8 58 - 26 61

4. Ajka 31 17 5 9 56 - 38 56

5. Csorna 31 16 5 10 44 - 34 53

6. Puskás FC II 31 16 2 13 52 - 36 50

7. Bp. Honvéd II 31 13 7 11 63 - 47 46

8. III. Ker. TVE 31 13 3 15 45 - 43 42