A női élvonalban a ZTE NKK az MTK vendége volt tegnap este.

MTK-Budapest-ZTE NKK 61-90 (18-20, 20-24,

14-15, 9-31)

Budapest, MTK kosárlabdacsarnok, Jv: Söjtöry, Hervay, Bognár (Páli).

MTK: Koch 2, Zsovár 17/6, Jankó 8, Székely-Horváth 10/3, Benczurné 11/3. Csere: Ambrus 2, Tarnai, Wéber, Szabó 11/6. Edző: Nagy Dóra.

ZTE: Nagy 26/12, Böröndy D. 9/3, Burkholder 12/6, Hegedüs-Őri 3/3, Bays 12. Csere: Horváth 8, Gáspár-Szalay 15/3, Orsó 3/3, Böröndy V., Jurkó, Velkey 2, Kovács G. Edző: Gáspár Dávid.

Fehérben az egerszegi Böröndy Vivien kerül helyzetbe a két csapat novemberi, egerszegi meccsén, amit a ZTE 67-47-re nyert meg

A zalaiak az első perctől kezdve jó ritmusban játszottak (4. p.: 3-11), majd egy háromperces hullámvölgy következett a játékukban (16-13). A negyed végére azonban sikerült rendezni a sorokat. A második játékrész elején a ZTE fokozatosan húzott el ellenfelétől, de 11 pontos előnye újra gyorsan szertefoszlott (32-31). A félidő vége azonban a vendégeké lett, akik vezetéssel vonulhattak pihenőre (38-44).

Szoros csatát hozott a folytatás is. A ZTE NKK tartotta, majd a negyed felénél tíz pont fölé tornázta előnyét (44-55), de a korábbi egerszegi kedvenc, Zsovár vezérelte MTK nem hagyta magát (52-59). A negyedik negyed második percéig tartotta magát az MTK, de ezt követően szorított védekezésén a zalai együttes és egy 10-0-s rohammal eldöntötte a meccset (56-76). Ez a siker azt jelenti, hogy a fővárosban idén mindhárom bajnokiját megnyerte Gáspár Dávid alakulata. A zalaiak ezúttal jól védekeztek, Nagy Dóra ponterősen játszott, Gáspár-Szalay Virág pedig rendre fontos pillanatokban talált be.