2015.09.27. 18:02

Nyert a Gellénháza Hévízen

Megyei körkép - A labdarúgó megyei I. osztály 7. fordulójában pontokat vesztett a Zalalövő, de továbbra is őrzi veretlenségét a bajnokságban.

Bozó Péter

Femat Csesztreg–Csács-NSE 5–3 (1–1)

Csesztreg, 300 néző. Jv.: Hegedűs M.

Csesztreg: Kiss B. – Elek, Molnár, dr. Fentős, Horváth R. (Szalai), Kasza (Nagy R.), Nagy N., Szekeres (Pál), Horváth M., Nemsics (Szabó), Pethő. Edző: Fentős Pál.

Csács-NSE: Kozma – Szegleti, Somogyi (Németh), Szabó (Rédei), Horváth P., Lepár, Éder, Csongár, Sági, Koczor, Horváth Á. Edző: Kovács Imre.

A második percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Pethő lőtte ki a hosszú sarkot, 1-0. A 28. percben a vendégek pontrúgását követően a labda a kapusról Csongár elé került, aki nem hibázott, 1-1. A második játékrész elején Horváth Á. lőtt gólt, majd Nagy N. szabadrúgásból egyenlített. Ezt követően újra Nagy N. végezhetett el szabadot, a lövése a kapufát találta el, a kipattanóból pedig Szalai szerzett vezetést a hazaiaknak. Egy újabb rögzített szituáció után Nagy N. lövése a jól helyezkedő dr. Fentős elé került, aki higgadtan lőtt a kapuba, 4-2. A csesztregiek utolsó találatát Pethő beadásából Szalai szerezte, majd a mérkőzés vége előtt Koczor lövése alakította ki a végeredményt. Az első félidőben a nemesapátiak birtokolták többet a labdát, majd a második játékrészben, a vendégek találata után a Csesztreg remek, gólratörő játékkal magabiztos győzelmet aratott.

Gólszerzők: Szalai (2), Pethő, Nagy N., dr. Fentős, ill. Csongár, Horváth Á., Koczor. Jók: az egész csapat, ill. Csongár, Sági, Koczor. U19: Csesztreg–Csács-NSE 2–3.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót–Letenye 2–1 (0–1)

Zalaszentgrót, 150 néző. Jv.: Halász L.

Zalaszentgrót: Jankovics (Tóth Zs.) – Balogh Á., Csarmasz, Gájer F., Balogh Z., Tóth R., Gájer P., Horváth B., Tóth D. (Gomes), Ferenczi, Németh A. (Kónya). Edző: Kovács Tamás.

Letenye: Gyulai – Markek, Kiss M., Kovács K., Zsohár, Kiss Á., Öri, Pap, Móricz, Proszenyák, Erdős (Emmer). Edző: Kiss István.

A két félidő nagyjából egyforma játékot hozott. A második játékrészben a zalaszentgrótiakat főként a küzdelem jellemezte, hogy megtartsák a három pontot, ami végül sikerült is a hazaiaknak.

Gólszerzők: Horváth B., Kónya, ill. Öri. Jók: Zsohár, Móricz, Öri. Kiállítva: Kiss M. (91., Letenye). U19: Zalaszentgrót–Letenye 3–3.

Lets Do It Technoroll Teskánd–Szepetnek 1–1 (0–0)

Teskánd, 50 néző. Jv.: Siket L.

Teskánd: Vas – Zsuppán, Magyar, Miszori, Csik, Vizsy (Molnár P.), Toplak, Palkó, Németh N., Farkas Á. (Borsos Cs.), Sopronyi (Borsos D.). Edző: Mándli Péter.

Szepetnek: Horváth Zs. – Szabó B., Baranyai, Németh G., Grabant, Petanovics (Hajnal), Kalinics, Fuisz (Anger), Kollár, László, Cs. Horváth. Edző: Grabant János.

Az első félidőben a hazai csapat többet támadott, jó pár helyzetet ki is hagytak. A második játékrészben a vendégek egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból megszerezték a vezető gólt, ebben az időszakban többet is birtokolta a labdát a Szepetnek. A hazaiak gyorsan egalizálták az eredményt, majd kiegyenlített játék folyt a pályán, egyik csapat sem tudott fölénybe kerülni. A helyzetek alapján a Teskánd kicsivel közelebb állt a győzelemhez.

Gólszerzők: Németh N., ill. Cs. Horváth. Jók: Németh N., Magyar, Vas, ill. Kalinics, Cs. Horváth. U19: Teskánd–Szepetnek 4–2.

Zalagrár Pókaszepetk–Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 2–3 (0–2)

Pókaszepetk, 150 néző. Jv.: Lapath D.

Pókaszepetk: Lepár – Goldfinger (Pál), Száraz, Lovrencsics, Pethő, Cseke, Hemela, Kovács M. (Pintyőke), Bertók (Huszár), Toplak B. (Csécs), Toplak G. (Szekeres). Edző: Lepár Attila.

Kiskanizsa: Munkácsi – Dolmányos, Lukács, Kálovics (Piecs), Csordás, Mulasics (Horváth G.), Boros, Ganzer, Kovács B., Kálcsics (Németh R.), Rácz. Edző: Sneff Ferenc.

Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak az első félidőben kétgólos előnyt adtak a Kiskanizsának, amelyet a második játékrészben ki-egyenlítettek, de a 93. percben egy ártalmatlannak tűnő fejessel a vendégek megszerezték a győzelmet és elvitték a három pontot Pókaszepetkről.

Gólszerzők: Hemela (2), ill. Lukács (2), Dolmányos. Jók: Száraz, Lovrencsics, ill. az egész csapat. U19: Pókaszepetk–Kiskanizsa 5–4.

Nagykanizsa–Lenti TE Sport 36 1–1 (0–1)

Nagykanizsa, 150 néző. Jv.: Kiss N.

Nagykanizsa: Szekeres P. – Völgyi D. (Nagy M.), Schuller, Zsirai A., Hóbor, Kiss J., Grudics, Horváth B. (Berta; Szép D.), Szalai D., Bene G., Szakmeiszter J. (Péter). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Lenti: Ág N. – Fehér (Balogh R.), Kozári, Czigány, Horváth I., Kondákor, Hermán (Farkas M.), Balog M. (Sárkány), Kiss K. (Horváth Sz.), Nagy B. (Völgyi M.), Horváth D. Vezetőedző: Sebők József.

Az október 4-ig eltiltott Sebők József nem a kispadról dirigálhatta övéit, de az első játékrészre különösebb panasza nem lehetett, hiszen együttese legalább hat kecsegtető lehetőséget hagyott kihasználatlanul – Horváth Dániel szép vezető találata mellett... A második félidőben aztán jött a futball örök törvénye, hiszen a jól láthatóan gödörben lévő Nagykanizsa egy hasonlóan remek lövésből – Bene Gábor révén – egyenlített, de játékukban túlzottan nagy átütőerő nem volt. Igazából akkor csillanhatott fel számukra remény a három pont megszerzésére, amikor a Lenti 10 főre fogyatkozott, de folyamatos cserékkel a vendég piros-fehérek igyekeztek frissen tartani soraikat, s így el is vittek egy pontot az Olajbányász-stadionból.

Gólszerzők: Bene G., illetve Horváth D. Jók: Grudics, Bene G., ill. az egész csapat. Kiállítva: Kondákor (71., Lenti TE).

Semjénháza–Szerszámsziget-Zalalövő 1–1 (0–1)

Semjénháza, 50 néző. Jv.: Papp Á.

Semjénháza: Szőke – Latin, Szollár, Kocsis, Horváth M., Kuzma, Kapuvári, Markek P. (Preksen), Mercigány, Orbán, Kaczeus (Bagó). Edző: Markek István.

Zalalövő: Molnár I. – Szőke, Kellner, Csáki, Altinger, Darabos, Cseresnyés (Molnár B.), Tóth B. (Winkelbauer), Kiss (Herman), Kaszás, Kisharmadás. Edző: Ostrom János.

Küzdelmes mérkőzésen a lelkesen küzdő hazaiak a második félidőben jobban futballoztak a tartalékosan felálló vendégekkel szemben és teljesen megérdemelten tartották otthon az egy pontot.

Gólszerzők: Latin, ill. Kisharmadás. Jók: Kuzma, Kapuvári, Latin, Markek P., ill. Csáki, Altinger. Kiállítva: Kocsis (75., Semjénháza). U19: Semjénháza–Zalalövő 6–5.

A labdarúgó megyei bajnokság I. osztályában szombaton négy találkozót rendeztek. A legfigyelemreméltóbb eredmény a Gellénháza győzelme a Hévíz otthonában.

Szombati eredmények:

Femat Csesztreg - Csács-NSE 5-3 (1-1)

Gólszerzők: Szalai (2), Pethő Já., Nagy N., dr. Fentős, ill. Csongár, Horváth Á., Koczor.

Hévíz - Olajmunkás Gellénháza 0-1 (0-1)

Gólszerző: Horváth L.

Hévíz, 80 néző. Jv.: Jakab B.

Hévíz: Balogh – Herbály, Czibor, Fisli, Rácz, Keszthelyi, Gubicza, Horváth M., Szántó (Nagy), Karakai, Nedelkó (Pálfi). Edző: Lendvai Miklós.

Gellénháza: Dóra – Pilisi, Horváth B., Nagy, Balogh B., Papp, Nikitscher (Bagó), Bognár (Viola), Szabó (Balogh A.), Horváth L. (Pintér), Pergel. Játékos-edző: Bencze Péter.

Gólszerző: Horváth L. Jók: senki, ill. Horváth B., Horváth L.

Hiába birtokolta többet a labdát a hazai csapat, a vendégek jól megszervezett védekezésével nem tudtak mit kezdeni. A találkozón kevés helyzet adódott, a gellénháziak az első félidőben egy távoli átlövéssel szerezték meg a vezetést, ami egyben 3 pontot is jelentett számukra. Megérdemelt vendégsiker született.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót - Letenye 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Kónya, Horváth B., ill. Őri.

Lets Do It Technoroll Teskánd - Szepetnek 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Németh N., ill. Cs. Horváth.