2017.04.23. 20:00

ZTE KK: nagyszerű siker Szolnokon

Zalaegerszeg - Vasárnap este Szolnokon folytatta a küzdelmet az NB I A-s férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának felsőházában a Zalakerámia-ZTE KK.

Szolnoki Olaj KK-Zala-kerámia-ZTE KK 98-102
(25-19, 20-21, 27-30, 26-32)

Szolnok, 1500 néző. Jv.: Benczur, Győrffy, Hegedüs.

Szolnok: Pavlicevic 12/9, Vojvoda 21/9, Eilingsfeld 13/3, Barnies 22/12, Andric 17. Csere: Tóth 4, Popovic 5, Borisov 4, Wittmann. Vezetőedző: Zoran Kmezic.

ZTE: Ubilla 17/6, Norfleet 26/12, Szabó 2, Benke 18/3, Drungilas 14. Csere: Mohácsi 6/6, Wright 16, Kis 3/3. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Drungilas (33.), Vojvoda (38.).

Elsöprő lendülettel kezdte a mérkőzést a hazai csapat (3. p.: 9-0). Megvoltak a zalai dobóhelyzetek is, de a kísérletek rendre kimaradtak, egészen míg Mohácsi be nem állt, és nem dobott egy triplát (11-3). Ettől azonban még folytatódott a hazai diadalmenet (6. p.: 17-3). Aztán fordulni kezdett a kocka, többek közt mert a vendégeknél Wright is jól szállt be a mérkőzésbe (9. p.: 25-17), miközben zalai oldalon Benke irányított, mert Ubilla és Norfleet is pihent. A második játékrész elején a ZTE szempontjából tovább javult a helyzet (12. p.: 25-21), a Szolnoknál pedig Tóth és Vojvoda is eljutott 3 faultig, ami szintén reményt keltő körülmény volt.

A vendégeknél a kezdő ötös tagjai lassan elkezdtek visszaszivárogni a pályára, és Drungilas első kosarai nyomán majdnem az egyenlítés is meglett (15. p.: 32-31). Ebben a pillanatban szinte elölről kellett kezdeniük a mérkőzést a feleknek, bár voltak persze momentumok, amelyeket nem lehetett már meg nem történté tenni. Ilyen volt a már említett Tóth-Vojvoda páros 4-4 személyi hibája - ezzel vonultak szünetre a csapatok, és a vendégek előtt továbbra is ott lebegett lehetőségként a győzelem.

Wright (fehérben) 16 pontja és 6 lepattanója mellett még 4 gólpasszt is kiosztott tegnap este Fotó: Pezzetta Umberto

Fordulás után nehéz küzdelem kezdődött, melyben hol kicsit jobban (60-53, 66-58), hol pedig kevésbé (60-58, 72-70) vezetett a hazai csapat. Ahogy keményebb lett a játék, nőtt a feszültség is a csarnokban. A harmadik negyedben Norfleet volt a nyerő ember, a záró tíz perc első támadásának végén pedig Drungilas két sikeres büntetővel kiegyenlített (72-72), egy támadással később pedig Benke triplájának hála először vezetett a ZTE az összecsapáson.

Rövidesen Ubilla is hintett egy triplát (74-78), hazai oldalon pedig csakis időkérés következhetett. A folytatásban a Szolnok egyszer még visszavette a vezetést (82-80), de a hajrá a ZTE szája íze szerint alakult. Nagyban köszönhető volt ez annak, hogy Vojvoda a 38. percben megkapta ötödik faultját (majd reklamálásért a hatodikat is), távollétében pedig a hazaiakban már nem volt annyi, hogy ellensúlyozzák a Norfleet, Ubilla, Benke, Wright négyes által vezérelt ZTE-t.