2017.04.23. 18:28

Nem sikerült Miskolcon nyerni a ZTE NKK-nak

A női kosárlabda NB I 5-8. helyéért folytatott rájátszásban a harmadik mérkőzést játszott a DVTK és a ZTE NKK, ezúttal Miskolcon

A hazaiak a harmadik negyed felétől megléptek a zalaiaktól és eldöntötték a találkozót.

Aluinvent DVTK- ZTE NKK 82-66 (25-18, 19-21, 18-15, 20-12)

Miskolc, Városi Sportcsarnok,  JV: Farkas G., Ádám J., Vida J.(Bodrogváry I.)

DVTK: Czank 13/9, Rasheed 16/6, Jovanovic 13, Szécsi 7/3, Tomlinson 25, csere: Gorjanácz 6/3, Horváth 2, Adamecz-, Bach-, Vörösházi-, edző: Maikel Lopez

ZTE NKK: Nagy 17/9, Böröndy D.1, Burkholder 13/6, Bays 9, Horváth 2, csere: Orsó 5/3, Gáspár-Szalay 12/3, Hegedüs-Őri 7/3, edző: Gáspár Dávid

Harcosan kezdett a ZTE NKK, ami pontokban is megmutatkozott. A 3. perecben Nagy hármasával és Bays közelijével 9-9-volt az állás. A hazaiak felpörgették a játékot és két perc alatt 7-0-át rohanva megléptek ellenfelüktől (16-9). A negyed hajrájában négy pontra zárkóztak a zalaiak, de a vége ismét a miskolciaké volt és hét ponttal megnyerték a negyedet (25-18). A második játékrész elején próbált ellépni a DVTK, de nem hagyta magát a ZTE és a 12. percre négy pontra zárkóztak (30-26).

Elég volt egy kis kihagyás és pillanatok alatt újra kilenc pontra nőtt a hazai előny. Gáspár Dávid időkérése hasznosnak bizonyult, mert Nagy és Burkholder pontos játékának köszönhetően ledolgozták hátrányukat és újra nyílttá tették a mérkőzést.

A 18. percben Orsó hármasával kiegyenlített a ZTE NKK (39-39). A félidőig már csak hazai kosarak születtek így a DVTK ötpontos előnnyel várhatta a folytatást (44-39). A nagyszünet után Burkholder hármasával két pontra feljött a vendégcsapat (44-42). A forgatókönyv szinte megegyezett az előző negyedével, Miután feljött a vendégcsapat a hazaiak újra elhúztak. A 24. percre Nagy újabb hármasával és Gáspár-Szalay duplájával négy pontra zárkózott az NKK, de Jovanovic és Tomlinson tettek arról, hogy visszaálljon a megnyugtató hazai előny (55-48).

A folytatásban tíz pontra nőtt a DVTK vezetése, amit a negyed végén Gáspár-Szalay csökkentett kettővel (62-54). A záró negyed elején állva hagyta a DVTK a zalaiakat és egy 9-0-s rohammal, 17 ponttal megléptek (71-54). A 33. percben Horváth Zsófia törte meg a kosárcsendet egy közelivel, de nem tudta lendületbe hozni csapatát. A miskolciak pontosan játszottak, míg a vendégek játéka szétesett és pontatlanná vált. A végén Hegedüs-Őri Györgyi büntetői alakították be a 82-66-os végeredményt.

A ZTE NKK két és fél negyeden keresztül partiban volt, de a hazaiak a záró negyed elején végleg eldöntötték a mérkőzést. A páros csatában így a DVTK nyert 2-1-re és az 5-6. helyért a PEAC Pécs vár rájuk. Gáspár Dávid együttese pályaelőnnyel várhatja a 7-8. helyért való összecsapást a Vasas együttesével.