2017.01.28. 19:27

ZTE NKK - Szép siker idegenben

Zalaegerszeg - A tabellaszomszéd és csak egy győzelemmel „vékonyabb” Vasas ellen idegenbeli rangadót játszott tegnap a női kosárlabda élvonalban a ZTE NKK.

Vasas Akadémia–ZTE NKK 57-66 (12-17, 18-15, 9-22, 18-12)

Budapest, Pasaréti Sportcentrum, 300 néző. Jv.: Fodor, Praksch, Lövész.

Vasas: Colic 15/3, Dúl 9/3, Bajnóczi, Dobos2, Dusanic 12/6. Csere: Solymosi, Mérész 8/3, Rochel 11, Tóth O.. Vezetőedző: Krivacsevics Dragoljub.

ZTE: Nagy 5, Hegedüs-Őri 7/3, Böröndy D., Burkholder 25/12, Bays 7. Csere: Kovács G., Szalay 8/3, Orsó 6/3, Böröndy V., Horváth 8. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Kirby Burkholder (a labdával) ismét a ZTE NKK egyik vezére volt Fotó: archív/Katona Tibor

Jól kezdett a ZTE (0-4), és bár gyorsan egyenlített a Vasas, a vendégek stabilizálták a vezetésüket. A második tíz percet teljesen más ötössel kezdték a zalaiak, mint az elsőt, a meccs viszont maradt a „régi” kerékvágásban (13. p.: 13-22). A zalaiak sokkal pontosabban dobtak ellenfelüknél és lepattanózásban is vezettek 14-9-re, de a meccs persze nem dőlt még el (16. p.: 23-27). A Vasas nagyon küzdött és az utlsó pillanatokban megnyerte a negyedet – sőt, a vezetést is csaknem átvette a meccsen (30-32).

A fordulás után ez is megtörtént Dusanic tripláival, de hiába játszottak agresszívebben a fővárosiak, a folytatásban a ZTE nagyon feljavult és alig engedett pontot ellenfelének. A vendégek vezére Burkholder és Szalay volt, a harmadik tíz perc végére kialakult 37-54-es zalai előny pedig egyszerű záró játékrészt sejtetett. Majdnem így is lett, a Vasas azonban 1,5 perccel a végső dudaszó előtt, 57-62-nél még egyszer ráijesztett vendégére. Többre azonan nem futotta tőle.