Sportvilág

2015.05.31. 15:53

Másodszor is ezüstérem - A Barcelona megérdemelten lett BL győztes

Köln – A katalán FC Barcelona nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjét a Veszprémmel szemben. A magyar bajnok becsülettel küzdött, ám kulcsemberei közül csak Nagy László tudott extra produkciót nyújtani és ez megpecsételte a sorsát.

B. Virág Rita

Barcelona-MKB-MVM Veszprém 28:23 (14:10)

Köln, 20 ezer néző. V.: Din, Dinu (románok).

FC Barcelona: Saric – Tomas 6, Entrerrios 4, Sorhaindo, Karabatic 6, Morros, Sigurdsson 5, Noddesbo 3. Csere: Lazarov, Gurbindo 3, Sarmiento 1. Edző: Xavier Pascual.

MKB-MVM Veszprém: Alilovic – Marguc 2, Nagy 8, Chema, Sulic 2, Ilic 5 (1), Iváncsik 1. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Zeitz, Gulyás 2, Lékai 1, Nilsson 2, Jamali. Edző: Carlos Ortega.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

A Veszprém története során másodszor jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe, az első alkalommal 2002-ben a Magdeburg sajnos felülmúlta Zdravko Zovko együttesét. A Barcelona ellenben már hétszer is nyert, sőt ebből Carlos Ortega, a veszprémiek szakvezetője hatszor is részese lehetett a győzelemnek.

Alilovic bravúrjával indult a derbi, aztán Ilic védhetetlen átlövése landolt Saric kapujában. Karabatic válasza nem késett sokat. Elrontott támadás után Nagy szerzett labdát, Marguc pedig bevágta, Enterrios pillanatok múlva egyenlített.

Sigurdsson találatával először vezettek a katalánok, sőt Tomas ziccerével 4:2-re alakult az állás. Nagy duplájával tartotta a lépést a Veszprém, azonban nem sokáig örülhettünk, mert a bakonyi csapatkapitányt túlzott keménységéért a padra küldték. Entrerrios használta ki az emberelőnyt, Sulic próbálkozása pedig a kapufán csattant (12. perc: 6:4).

Fotó: MTI

Morros is a kiállítás sorsára jutott Chema lerántásáért, aztán Terzic parancsolt megálljt Karabaticnak, amiért ő is leült. A félidő derekához érkezve Gurbindo érkezett a bicegő Lazarov helyére és fel is iratkozott a góllövők közé (15. perc: 7:5).

Ilic hálószaggató, irdatlan nagy gólt eresztett meg, Sigurdsson pedig gyors egymás utánban kétszer is eredményes volt, így először lett a különbség három (22. perc: 9:6). Ortega mester Miklert és Nilssont küldte harcba, hátha ők lendületet adnak csapatuknak.

Nagy tartotta a frontot a kiválóan védekező Barcaval szemben, majd Marguc ziccerével már 9:8 volt. Nagy derekasan küzdött, de egyedül nem volt elég, mert rajta kívül nem akadt más, aki klasszis produkciót nyújtott volna. A védelem sem hozta azt, amit az elődöntőben a Kiel ellen, így aztán a Barcelona sokkal nyugodtabban mehetett az öltözőbe (14:10).

A szünetről visszatérő veszprémieken jól látszott, nem elégedettek magukkal. Miklert is mindenki biztatta, noszogatta, és rögvest meg is fogott egy lövést. Nagy átlövése azonban nem jelentett sokat, mert Tomas gyorsan válaszolt. Sulic állíttatta ki magát, amit kapott Ortegától, azt nem tette zsebre. Nagy utolsó leheletével is küzdött, Miklernek pedig még szerencséje sem volt (36. perc: 17:13).

Hiába pókhálózta ki Gulyás Saric kapuját, Mikler továbbra sem találkozott a labdával, így visszatért  a kapuba Alilovic, aki azonnal megfogott egy átlövést. Az ellentámadás végén Iváncsik cunderezett a spanyol kapuba, s azonnal megjött a közönség hangja is (40. perc: 19:16).

Nagy bombájával visszajött a meccsbe a Veszprém, de egyszerűen sok apró technikai hiba miatt képtelen volt közelebb férkőzni a Barcelonához.

Schuch kapott két percet, Sigurdsson pedig biztos kézzel értékesítette a megítélt hetest. Ilic ötödik góljával pedig elérkeztünk a végső hajrához, de a különbség továbbra is három-négy gól volt (22:18).

Chema kapott a lábához, a helyére Lékai érkezett, Ilicet pedig Jamali váltotta. Ortega mester mindent megpróbált, s 24:18-nál kénytelen volt időt kérni, ám az már látszott, nyerni innen gyakorlatilag lehetetlen. Nagy kimagaslott továbbra is, azonban a védekezés teljesen szétesett (54. perc: 25:19).

Gulyás ziccerével indult az utolsó öt perc, majd Sulic faragta a különbséget négyre (56. perc: 25:21). Lékai és Sulic még bevágott egyet, de ez a tényen már nem változtatott, a Barcelona nyerte a Bajnokok Ligáját (28:23).

A Barcelona már a BL-győzelmet ünnepelte, teljesen megérdemelten. A Veszprém ugyan küzdött, de kulcsemberei, Nagy Lászlót kivéve, képtelenek voltak megújulni a tegnapi siker után. A Kiel legyőzése túl sokat kivett belőlük és hiába akartak, ezen az estén meg kellett elégedniük az ezüstéremmel.

Szép volt, fiúk!

A veszprémi szurkolók a lelátókon, míg a játékosok a parketten küszködnek a könnyeikkel. A csapat az Európai Kézilabda Szövetség elöljáróitól megkapta az ezüstérmeket, és ekkor felharsant a Ria, Ria Hungária rigmus. A szurkolók egy pillanatra sem engedték el kedvenceik kezét.

Ekkor adták át  Bajnokok Ligája gólkirályának járó címet, amit a veszprémi Momir Ilic érdemelt ki. A torna MVP-je, vagyis a legértékesebb játékosnak a Barcelona sztárját, Nikola Karabaticot választották meg a szakemberek.

Az aréna egyik kapujánál karba tett kézzel, szomorúan ácsorogtak a veszprémiek, nem volt senkinek kedve megszólalni.

Színpadra szólították a győztes alakulat tagjait is, akik örömtáncot járva élvezték ki a siker minden pillanatát.

A Barcelona futball csapatának sztárja, Puyol most sem hiányozhatott az első sorból. Ő már jól tudja, milyen BL-t nyerni, de most barátai is átélhették ezt a pillanatot.

S ekkor felharsant a Queen egyik legnagyobb slágere, a We are the Champions című dal, Viktor Tomas a magasba emelte a csodás trófeát és mindenhonnan aranszínű papíreső zúdult a győztesekre.