Sportvilág

2016.02.14. 18:29

Kézilabda BL - Tizenegy gólos szegedi siker

A Szeged 11 góllal győzött a sereghajtó dán Kolding ellen a kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi fordulójának vasárnapi játéknapján.

Férfi BL, 11. forduló, B csoport:
MOL-Pick Szeged - Kolding (dán) 34-23 (18-13)

A két gárda október 11-ei dániai összecsapása a Tisza-partiak 27-22-es győzelmével zárult. Azért volt fontos a magyar csapat számára az újabb két pont begyűjtése, hogy megőrizze az esélyt a csoportokon belüli minél jobb helyezésre, ezáltal pedig a későbbi kieséses szakaszt érintő könnyebb sorsolás elérésére.

Döcögősen indult a hazaiak játéka, a Kolding elhúzott 6-4-re, a 12. percben azonban már 7-6-os szegedi vezetést mutatott az eredményjelző.  Kilenc-kilenc után következett be a várt fordulat: a hazai együttes 15-10-re elhúzott, elsősorban a sorozatban eredményes Ancsin révén. A dánok igyekeztek versenyben maradni, de a szünetig nem tudták csökkenteni hátrányukat (18-13).

A szegedi Dean Bombac (b) és Laen Torsten, a dán csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája a B-csoportjának tizenegyedik fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - Kolding Kobenhavn mérkőzésen
MTI Fotó: Kovács Anikó

A második harminc perc elején folytatódott a szegediek sziporkázó játéka, és a 38. percben már 23-13 volt az eredmény. A Szeged diktálta a tempót, és a játékrész közepén már 13 találatnyira hízott a különbség (29-16). A Kolding a végén örülhetett, hogy "csak" 11 góllal kapott ki a remeklő Szeged vendégeként.

később:

Montpellier (francia)-Barcelona (spanyol)

csütörtökön játszották:

Kristianstad (svéd)-Kielce (lengyel) 35-35

Rhein-Neckar Löwen (német) - Vardar Szkopje (macedón) 28-27

Az állás: 1. Barcelona 15 pont/10 mérkőzés (305-280), 2. Szeged 15/11 (324-302), 3. Kielce 15/11 (338-319), 4. RN Löwen 15/11 (298-279), 5. Szkopje 12/11, 6. Montpellier 7/10, 7. Kristianstad 5/11, 8. Kolding 2/11

Mind az A - itt szerepel a Veszprém -, mind a B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.