Sportvilág

2017.06.25. 11:20

Rasovszky Kristóf úszott a leggyorsabban 10 kilométeren

Rasovszky Kristóf személyében magyar győztest avattak férfi 10 kilométeren a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának portugáliai állomásán.

Az olimpiai távon junior világ- és Európa-bajnok maratonista a szombati viadalon - a vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint - 1:29:50.97 óra alatt ért elsőként célba, két másodperccel hamarabb, mint a német Rob Muffels.

A nőknél a 2016-os vk-győztes olasz Rachele Bruni volt a leggyorsabb, aki 1:37:36.28 órával nyert. A 25 kilométeren világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Olasz Anna Setubalban 13. lett.

Az argentin Viedma (február 4.), majd Abu-Dzabi (március 11.) után a portugáliai volt a harmadik állomása az idei, 7 esemény alkotta világkupa-sorozatnak, amelynek negyedik versenye a kanadai Lac St. Jeanben lesz július 27-én.