ZTE FC

2017.04.15. 12:16

Egy góllal jobb volt a Puskás FC a ZTE ellen

A labdarúgó NB II 30. fordulóját rendezték vasárnap. A ZTE FC az éllovas Puskás Akadámia FC-t látta vendégül.

Bozó Péter

A ZTE FC csapata egyértelműen az eddigi legnehezebb csapattal találkozik a bajnokság során vasárnap este. Az őszi idényben Felcsúton egy kifejezetten jó és fordulatos találkozón a ZTE FC 2-2-es döntetlent ért el a Puskás FC otthonában. A vasárnapi vendégek célja a bajnokság kezdetétől az NB I-be való visszajutás, ám az ősz nem teljesen úgy sikerült nekik, ahogy szerették volna. Annak ellenére sem, hogy a téli szünetet már az élen tölthette a PAFC. A csapatot ekkor vette át Pintér Attila, s az irányításával a Puskás FC tavasszal már jóval kiegyensúlyozottabban teljesít, és öt ponttal vezeti a tabellát.

A ZTE FC csapatának a tavasza viszont eddig elmaradt az előzetes várakozásoktól. A szerdai, hétközi fordulóban Szolnokon kapott ki Csató Sándor együttese. Az egerszegiek most a hazai pályában bíznak, hiszen a ZTE Arénában a ZTE FC tavasszal még veretlen, pedig játszott már a második Soroksárral (2-2) és a harmadik Balmazújvárossal (4-1) is. Most az éllovas Puskás FC következik.

ZTE FC - Puskás Akadémia FC 0 - 1 (0 - 1)

Zalaegerszeg, 710 néző. Jv.: Szőts (Huszár, Bertalan)

ZTE FC: Szappanos - Angyal, Polényi, Króner, Deutsch, Végh (Oláh, 72.), Nagy T., Bedi, Babati (Szatmári I., 26.), Bobál, Paudits. Vezetőedző: Csató Sándor.

Puskás FC: Hegedüs - Heffler, Tóth B., Sándor (Szatmári L., 87.), Prosser, Zsidai, Vanczák, Spandler, Lencse (Tischler, 78.), Szakály, Márkvárt (Gyömbér, 90.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Lencse (32).

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

1. perc: Lencse ment el a bal oldalon, levitte az alapvonalig, majd kapura lőtt, Szappanosról pattant szögletre a labda.

8. perc: Egyelőre nem jutnak el helyzetig a csapatok, mezőnyjáték folyik a pályán.

10. perc: Prosser bal oldali szabadrúgását követően Lencse csúsztatott bele a labdába, az érkező Vanczák nem tudta végül azt a kapuba juttatni, szöglettel jöhetnek a vendégek.

15. perc: Szakály kapott egy labdát üresen a bal oldalon, a beadását Angyal blokkolta.

16. perc: Babati jobb oldali szöglete nem jelent veszélyt a kapura, kifejelik a védők.

17. perc: Paudits ívelt a 16-oson belülre, Bobál elől Tóth Bence mentett, végül szögletre pattant a labda.

18. perc: A sarokrúgást követően Nagy Tamás fejelhetett, de nem találta el a kaput.

20. perc: Ismét Paudits próbálkozott egy hosszú labdával, de Bobál már nem érhette el, kirúgással jöhetnek a vendégek.

22. perc: Lencse szépen fordult le Polényiről, majd 11 méterről a kapu mellé lőtt.

26. perc: Babati megsérült, a combját fogta, le kell cserélni. A helyére Szatmári István áll be.

28. perc: Deutsch rúgta fel Prossert a félpályánál, amiért sárga lapot kapott.

32. perc: Vezet a Puskás Akadémia. Lencse tört be a 16-oson belülre, 11 méterről, kissé balról lőtt, a labda a bevetődő Króner lábán felpörgött és Szappanos fölött a kapuba hullott. 0-1.

35. perc: Króner rántotta le Lencsét, sárga lap. A szabadrúgást Prosser lőtte kapura 25 méterről, Szappanos azonban kiütötte.

36. perc: Nagy Tamás rántotta le Vanczákot, ez is sárga.

40. perc: Szatmári István fejelte le jól a labdát Bobálnak, aki lefordult a védőjéről, majd 16 méterről kapura emelt, de Hegedüs biztosan fogta.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

50. perc: Paudits emelte be a labdát a 16-oson belülre, Bobál azonban 10 méterről a kapu mellé fejelt.

54. perc: Szatmári István végezhetett el szabadrúgást a vendégtérfél közepéről, az előreívelt labdát szögletre fejelték a vendégvédők.

55. perc: A sarokrúgást követően Króner fejelhetett kapura, de Hegedüs védeni tudott.

56. perc: Szakály visszagurítását Prosser lőtte kapura 11 méterről, Szappanos bravúrral ütötte szögletre a labdát jobb alsó sarok elől.

58. perc: Zsidai kaszálta el Deutschot, amiért sárga lapot kapott.

61. perc: Szatmári István jobb oldali beadása mélyre sikerül, Hegedüs fogja a labdát.

64. perc: Bobál kapott jó labdát a 16-oson belül, de szerelték, mielőtt kapura fordulhatott volna.

67. perc: Polényi rántotta le Márkvártot, amiért sárga lapot kapott.

72. perc: Bobál készítette le Szatmári Istvánnak a labdát, aki 20 méterről okosan lőtt, a labda centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

72. perc: Cserélt a ZTE: Végh helyett Oláh a pályán.

78. perc: Cserél a Puskás is: Lencse le, Tischler be.

79. perc: Paudits fejelte le a labdát Bobálnak, aki 17 méterről lőtt, de pont középre, így Hegedüs könnyedén fogta.

81. perc: Egy előreívelt szabadrúgást követően Vanczák tisztán fejelhetett, de Szappanosnak nem jelentett gondot a fejes.

86. perc: Paudits lőtt 17 méterről, de a lövés jóval elkerülte a vendégek kapuját.

87. perc: Cserélnek a vendégek, Sándor helyett Szatmári Lóránd a pályán.

88. perc: Egy jobb oldali beívelést húzott le  Hegedüs  Bobál elől.

90. perc: Márkvárt helyett Gyömbér a pályán a vendégeknél.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás.

90+2. perc: Egy kapu előtti kavarodásban Bobál lőtt kapura, de lepattant a védőkről a labda, az érkező Deutsch ismételhetett, azonban csak az oldalhálót találta el, nagy helyzet volt.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.